İnstagram

Instagramda önerilenlerde çıkmak istiyorum

Instagramda önerilenlerde çıkmak istiyorum diyorsanız doğru adrestesiniz. Önerilenlerde çıkmak için yapmanız gereken bazı küçük işlemler vardır. Kodmatik.net olarak sizlerden gelen soruları önem veriyoruz, yorum kısmına aklınızda takılan soruları ve diğer detayları bizlere iletebilirsiniz.

Instagram, insanların ortak arkadaşlarını veya tanıdıkları kişileri takip etmelerini sağlayan önerilen kullanıcı özelliğini sunuyor. Instagram’da yeni insanlar keşfetmenin en kolay yollarından biridir. Platform, insanları bu listeye eklemek için benzersiz bir algoritma kullanır. Herkesin öneri kutusunda görüntülenen bir grup insanı vardır.

Birçok Instagram kullanıcısı, önerilen kullanıcı olabilmelerinin bir yolu olup olmadığını merak ediyor. Diğer sosyal ağ platformları ve arama motorları gibi önerilen kullanıcı listesinin nasıl oluştuğunun sırrı da gizli kalıyor.

Instagram’da bir hesap oluşturduğunuz ve Instagram’ın öneri aracını kullanarak birkaç kişiyi takip ettiğiniz günü hatırlıyor musunuz?

Önerilen kullanıcıların yeni takipçiler kazanma olasılığı yüksektir. Peki, Instagramda önerilenlerde çıkmak için ne yapmanız gerekiyor?

Bu kılavuzda, Instagram’da önerilenlerde çıkmak için yapmanız gerekenleri öğreneceksiniz.

Instagram’da Önerilen Kullanıcı Nasıl Olunur?

Instagramda önerilenlerde çıkmak istiyorum diyen birisiyseniz yapmanız gereken bazı ufak prosedürler vardır. 

1. İçeriğe Odaklanın

Kopyalanan içerikle Instagram hesabınızı viral hale getiremezsiniz. Hesabınızın büyümesini ve sosyal medyada iyi performans göstermesini istiyorsanız, yayınladığınız içeriğin kalitesine odaklanmanız gerekir. Özgün olmaya çalışın ve hedef kitlenizin dikkatini çekmek için benzersiz içerikler yayınlayın ve profiliniz otomatik olarak Instagram önerilerinde görünsün.

Buna ek olarak, Instagram’ın topluluk kurallarına bağlı kalmalısınız. Takipçi sayınızı artırdığını iddia eden üçüncü taraf yazılımlara veya uygulamalara asla güvenmeyin. Bu takipçiler, hesabınızı yetkili bir hesap olarak göstermez ve nitelikli müşteri adayları oluşturmanıza yardımcı olmaz.

Instagram, yayınladıkları içeriğin kalitesine göre önerilen kullanıcı listesine kişileri ekleyip çıkarmaya devam ediyor. Bu nedenle, önerilen kullanıcı olarak seçilme şansınızı artırmak için içerik kalitesine özellikle dikkat edin.

2. Takipçilerinizi Büyütün

Instagram’da takipçi sayınız ne kadar yüksek olursa, Instagram’ın önerilen kullanıcı listesi için profilinizi dikkate alma şansı o kadar yüksek olur. Artık insanların hesabınızı takip etmesini sağlamak göründüğü kadar kolay değil. Tutarlı bir şekilde içerik yayınlamanız, çeşitli popüler hashtag’ler kullanmanız ve hedef kitlenizle etkileşime devam etmeniz gerekebilir.

Instagram takipçilerinizi organik olarak büyütmenin birçok yolu vardır, bu nedenle hesabınıza gerçek takipçiler getirmeye yardımcı olan en iyi yöntemi seçin ve profilinizi geliştirmeye devam edin.

3. Hesabınızı Onaylayın

Instagram, doğrulama amacıyla Instagram kullanıcılarına küçük bir mavi rozet verir. Yalnızca birkaç kullanıcı doğrulamaya hak kazanır, ancak bu şanslı kişilerden biriyseniz hesabınızın doğrulanmasını sağlayabilirsiniz.

Birinin taklit edebileceğini düşündüğünüz bir markanız varsa, Instagram’a bir rozet başvurusunda bulunmaya değer. Şirket size mavi tik vererek popülerliğinizi ve itibarınızı artırabilir. Buna ek olarak, mavi rozeti olan Instagram kullanıcılarının, rozeti olmayanlara göre önerilen kullanıcılar listesinde gösterilme olasılığı daha yüksektir.

Bazen insanlar yukarıda listelenen tüm adımları dener ve yine de önerilen kullanıcı listesine giremezler. Kimsenin Instagram algoritmasını tam olarak bilmediğini bilmek önemlidir. Bu nedenle, seçtiğiniz yöntemin işe yarayıp yaramayacağını tahmin etmek son derece zordur.

 

İlginizi Çekebilir: Instagram mevcut takip istekleri toplu silme gönderilen istekleri iptal etme 

Bu yazımızda sizlerle Instagramda önerilenlerde çıkmak istiyorum hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir