Kargo

Yurtiçi Kargo Teslim Edilemedi

Yurtiçi Kargo Teslim Edilemedi Ne Demek ? Kargo şirketlerinin ilk amacı teslim aldıkları kargoyu teslim şekline göre, teslim birimine en kısa sürede teslim etmektedir. Ancak bazen elde olmayan nedenlerden dolayı kargo takip sitelerinde Teslim edilemedi bildirimi ile karşılaşabilirsiniz. Bu ifadenin ne demek olduğunu merak eden kullanıcılar Yurtiçi Kargo Teslim Edilemedi Yazıyor Ne demek gibi araştırmalar içerisine girmektedir.

Kargo Takibinde Teslim Edilemedi Yazmasının Nedenleri

Yurtiçi Kargo takibinde “Teslim edilemedi” yazmasının ilk nedeni teslim alacak kişinin evde olmamasıdır. Bu ifadeyi gördüğünüzde aklınıza ilk gelmesi gereken paketinizin kargo şubesine geri gittiğidir. Eğer tüm gün alıcı adresindeyseniz ikinci bir neden ise yoğun sipariş döneminde oluşan iş yükü nedeniyle kargonuzun gün içinde dağıtıma yetişememesidir. Yani gün içinde oluşan yoğunluklardan dolayı paketinizin teslim edilememesidir. Bu gibi durumlarda takip kaydına Teslim Edilemedi yazılabilir. Bu ifadeyi gördüğünüzde ilk yapmanız gereken paketiniz hangi kargo şubesinde ise o şubeyi arayarak telefonla bilgi almaktadır. Kargo görevlileri sizlere yapmanız gereken işlemleri anlatacaktır. En yakın kargo şubesinin adresini, telefon numarasını bilmiyorsanız sitemizde bulunan içeriklerden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Yurtiçi Kargo Teslim Edilemedi Ne Yapmam Gerekiyor ?

Tüm kargo şirketlerinde yazabileceği gibi Yurtiçi kargo takip otomasyonunda da kargonuz teslim edilemedi gibi bir uyarı almanız mümkündür. Eğer tüm gün evdeyseniz ve kargonuz teslim edilemediyse muhtemelen kargonuzu şubeye kendiniz gidip almanız gerekmektedir. Sitemizde bulunan kargo adreslerinden en yakın şubenizi tespit ederek paketinizi teslim alabilirsiniz.

Mng Kargo Teslim Edilemedi Ne Yapmam Gerekiyor ?

Mng Kargo teslim edilemedi hatasında diğer işlemlerde olduğu gibi kargonuzun geleceği şubeyi arayarak paketiniz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Kargo şubesi telefon numaralarını bilmiyorsanız sitemizde ufak bir arama yaparak bu bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

Kargo Şubede Kaç Gün Bekler

Genel olarak kargoların şubelerde bekleme süreleri 3 gündür. Alıcısı ile irtibat kurulamayan paket ve kargolar şubelerde 3 gün bekledikten sonra kargolar geldikleri adreslere iade için yola çıkarlar. Kısaca kargolarınızı 3 iş günü içerisinde almanız gerekmektedir.

 

Sizlere bu yazımızda Kargo Teslim Edilemedi yazısının nedenlerini  aktardır. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde güncelleme fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. Diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur. Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir