Teknoloji

Yandex mail kota sorgulama Nasıl Yapılır ?

Yandex mail kota sorgulama nasıl yapılır ? sorusu son günlerde oldukça fazla sorgulanmaya başlanmıştır. Profesyonel mail adresleri sahipleri kendi mail hesaplarını kendileri yönetmektedir. Bu sebeple maillerini Yandex alt yapısına yönlendirmiş durumdadır. Yandex uygulaması kullanıcılarına belirli bir hafızaya göre ücret ödemesi yapmaktadır. Peki Yandex mail kotanız ne kadar ? Bu sorunun cevabına erişmek için aşağıda verilen adımları takip etmeniz yeterlidir. Yandex kota sorgulama işlemleri sırasında karşınıza çıkabilecek sorunları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. 

Yandex Mail Kotası Ne Kadardır ? 

Dünya genelinde üne kavuşmuş Yandex kurumsal mail uygulaması son yıllara kadar ücretsiz olarak kullanılmaktaydı. Ancak yapılan son güncellemeler ile birlikte Yandex mail hizmeti ücretli bir hale gelmiştir. Halen günümüzde ücretsiz olarak kullanılabilen mail sisteminin belirli bir kotası bulunmaktadır. Hesaplara tanımlanan ücretsiz mail hizmeti küçük ve orta ölçekli işletmeler için oldukça güzel fırsatlar sunmaktadır. Eğer ki kota problemine takılacak kadar ücretli mail trafiğiniz bulunuyorsa ücretli Yandex paketlerini tercih edebilirsiniz. 

Yandex. mail kota sorgulama işlemleri sizlerin paket tercih etmesi için olmazsa olmaz özelliklerdedir. 

 

Yandex Mail Güncel Kotaları

Her mail sisteminde olduğu gibi bu mail alt yapısında da bazı mail gönderim ve alım kotaları bulunmaktadır. Bu kotalara uyarak sizlerde ücretsiz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer ki mail uygulamasını tarayıcı üzerinden kullanıyorsanız: Aynı anda 50 kişiye mail gönderebilirsiniz. 

  • Örnek olarak bir mail göndermeniz gerekiyor ve bu mailin alıcı sayısı 100 kişiden oluşuyor. Bu maili aynı anda sadece 100 kişiye gönderebileceğiniz için maili 2 parçaya bölmeniz gerekmektedir. 
  • Eğer ki tarayıcı tabanlı değil, mail uygulamaları üzerinden mail gönderme istiyorsanız burada uygulanan kota 35 kişi ile sınırlandırılmıştır. Yani outlook gibi aracı uygulamalar kullanarak tek bir maili aynı anda 35 kişiye gönderme hakkınız bulunmaktadır. 
  • Domain adresiniz üzerinden diğer mail hesaplarına bir günde maksimum 5000 adet mail gönderme imkanın sahipsiniz. Tüm mail hesaplarınızın 24 saat içerisinde gönderebileceği maksimum mail sayısıdır. Eğer ki Yandex hesabınızda birden fazla mail hesabınız bulunuyorsa bu limit hesap başı olarak uygulamaktadır. 
  • Mail hesabınız üzerinden diğer mail hesaplarına maksimum 3000 adet mail gönderebilirsiniz. Bu sınırlama alan adı için değil e-posta için uygulanmaktadır. 

Yandex Güncel Mail Alma Kotası

Yandex mail alma kotası bulunmamaktadır. Mail hesaplarınızda mail alma kotası uygulanmadığı gibi, depolama kısıtlamasına da takılmamanız gerekmektedir. 

Yandex. mail kota sorgulama işlemleri için hesabınıza giriş yapıp sağ alt kısımda bulunan göstergelerden görebilirsiniz. Her mail hesabı için 10 GB veri depolama alanı verilmektedir. 

İlginizi Çekebilir: Silinen Mailleri Geri Getirme

Son olarak aklınıza takılan soruları ve yaşadığınız deneyimleri bizlere yorum kısmında belirterek en kısa sürede cevap alabilirsiniz. 

 

Bu yazımızda sizlere Yandex mail kota sorgulama Nasıl Yapılır ? hakkında bilgilere değindik. Merak ettiğiniz diğer konuları bizlere bize ulaşın sayfasından ulaştırabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir