Teknoloji

Xiaomi Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır?

Xiaomi ekran yansıtma nasıl yapılır ? sorusu son zamanlarda sıklıkla sorulardan bir tanesi olmuştur.  Sizlerde cep telefonunuzun ekranını diğer cihazlara kolay bir şekilde yansıtmak istiyorsanız ilgili içeriğimiz tam da sizlere hitap ediyor. Cep telefonunu yeni alıp, özellikleri hakkında fikri olmayan kişiler ekran yansıtma özelliğinin olup olmadığını bilmemektedir. Sahip olduğunuz android cihazların büyük çoğunluğunda ekran paylaşma ve yansıtma özelliği bulunmaktadır. İçerik hakkında aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. 

Xiaomi Ekran Yansıtma Özelliği Var Mı ?

Sahip olduğunuz Xiaomi cihazlarda ekran yansıtma özelliği bulunmaktadır. Eğer ki telefonunuz ilk çıkan modellerden biriyse ve ekran yansıtma özelliği bulunmuyor cihaz sürümünü güncellemeyi deneyiniz. İlgili ekran yansıtma özelliği sayesinde telefon ekranınızda bulunan görüntüleri televizyon ekranına yansıtabilirsiniz. Yansıtacağınız cihaz ile telefon markanızın aynı marka olma koşulu bulunmamaktadır. 

Gerekli bağlantıları tamamlamak için sadece ekran yansıtma özelliği ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde basit bir şekilde ekran paylaşımı yapabilirsiniz. 

Xiaomi ekran yansıtma özelliği neredeyse tüm modellerde bulunmaktadır. İlgili özellikler özellikle Xiaomi redmi serilerinde yaygın olarak bulunmaktadır. Bu markanın sunduğu avantajlardan doğru yararlanmak için sistem sürümünün güncel olup olmadığını kontrol ediniz. 

Xiaomi Telefonun Ekranını Televizyona Yansıtma

Xiaomi marka telefonları televizyonlarınıza yansıtmak için ilk yapmanız gereken bildirim panelini 2 kez aşağı doğru çekmektir. Daha sonra karşınıza gelecek ekrandan yansıt özelliğini seçerek aktifleştiriniz. Yansıt özelliği bazı cihazlarda bildirim bulunamamaktadır. Bu alana yansıt seçeneğini eklemek için düzenle seçeneğini eklemeniz gerekebilir. Bu özelliği aktif ettikten sonra televizyonunuzun yansıtma özelliğini açın ve karşınıza çıkan ekrandan telefonunuzun seçimini yapın. Yapılan bu eşleşmeden Xiaomi marka telefonunuzun ekranını televizyonunuza yansıtabilirsiniz. 

Xioami Ekran Yansıtma Sorunu

Bazen cep telefonunuzun ekran yansıtma özelliği düzgün çalışsa bile telefonunuzdaki görüntüler televizyona yansımamaktadır. Bu durumla karşı karşıya kaldığınızda yapmanız gereken bir takım işlemler bulunmaktadır. Bu işlemler aşağıda listelenmiştir. Ekran yansıtmama sorunu telefonunuzda bağlantı noktası özelliğinin açık olması nedeniyle kaynaklanmaktadır. 

Cep telefonu sahipleri bağlantı noktasını kapattıktan sonra cihazlarını tekrar telefona bağlayarak yansıtma özelliğini çalıştırabilir. 

 

Dikkatinizi çekebilir: Xiaomi sim kart etkinleştirme 

Bu yazımızda sizlerle Xiaomi Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır? hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

 

3 thoughts on “Xiaomi Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır?

 • MargaritaMem

  Xiaomi Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır? konusunda bizleri aydınlattığınız için çok teşekkürler.

  Yanıtla
 • Latestmodapks

  Xiaomi ekran yansıtma nasıl yapılır konusunda değindiğiniz için teşekkür ederim. Kodmatik.net

  Yanıtla
  • Merhabalar içeriğimizi beğenmenize çok sevindik. İyi çalışmalar.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir