Teknoloji

Windows Yazıcıya Bağlanamadı Hatası Çözümü

Windows yazıcıya bağlanamadı lütfen yazıcı adını veya ip adresini denetleyin sorunu çözümü için aşağıda verilen içeriğimiz tam da sizlere göre. Bu sorunla karşılaşanlar genellikle diğer hataları da aynı anda almaktadır. Örnek hata:

  • Bu bir ağ yazıcısıysa, yazıcının açık olduğundan ve yazıcı adresinin doğru olduğundan emin olun.
  • İşlem tamamlanamadı kod 0x000000709 
  • 0x000004cf yazıcı hatası

Yukarıda verilen hataların çözümü için aşağıdaki püf noktaları deneyebilirsiniz. 

 

Windows Yazıcıya Bağlanamadı Hatası Çözümü

Bu hata genellikle ağ üzerinde paylaşıma açılan bir printere bağlanmak istediğinizde meydana gelmektedir. Bu hata ile karşılaştığınızda cihazlar bazen yazdırmaya devam ediyor. Bazense olduğu gibi kalıyor. Bu sorun genellikle bilgisayarınızda var olan bazı güncellemelerden kaynaklı olarak meydana gelmektedir. Hatanın çözümü için bilgisayarınızın terminal penceresi üzerinden yapmanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır. 

Hata Çözümü

Yazıcıya Bağlanamadı hatasının çözümü için denetim masasını açmanız gerekmektedir. Daha sonra program ve özellikler menüsünü açınız. 

Yüklü güncelleştirmeleri görüntüle penceresine tıklayarak karşınıza çıkan güncelleme kaldırma ekranına geliniz. Buradan kaldırmaınz gereken 3 adet güncelleştirme vardır. 

Kaldırılmanız gereken güncelleme listesi;

  • KB5006670
  • KB5005565
  • KB5005539

Eğer güncellemeleri başarıyla kaldırdıysanız yapmanız gereken bir adım daha bulunmaktadır. Bu adımı da başarıyla tamamlayarak aynı güncellemeleri tekrar yüklememek için regedit dosyanızda bir işlem yapacaksınız. 

 

Bu işlemi yapmak için arama kısmına regedit yazın ve açın. Daha sonra karşınıza çıkan pencereden

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Print

Yolunu izleyin e yazıcı anahtarına gidip sağ tıklayın. Seçenek menüsünden Word 32 bit seçeneğini seçin ve ad kısmına RpcAuthnLevelPrivacyEnabled yazın. Değer kısmında rakam seçeneğini seçin. 

 

Yapmanız gereken işlemler bu kadarla bitmiştir. Bu adımdan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız sorunu çözecektir. Karşılaştığınız farklı sorunları ve diğer detayları yorum kısmında belirterek en kısa sürede çözüme ulaştırabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir: Telefon Dokümanı Nasıl Çıkar 

Bu yazımızda Windows yazıcıya bağlanamadı lütfen yazıcı adını veya ip adresini denetleyin sorunu çözümü  sizlerle hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir