Teknoloji

Windows 11 Wifi Şifresi Öğrenme Nasıl Yapılır?

Windows 11 Wifi Şifresi Öğrenme Nasıl Yapılır? adlı içeriğimizi okuyarak sizlerde yeni yükseltmiş olduğunuz işletim sisteminde kayıtlı şifreleri öğrenebilirsiniz. Wifi şifreleri uzun süre boyunca tekrar edilmediğinde hafızadan silinmesi yüksek bilgiler arasında bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü bilgisayar kullanıcıları genel olarak sahip oldukları wifi şifrelerini unutmaktadır. Bu içeriğimiz sayesinde kolay bir şekilde Windows 11 wifi şifresini öğrenme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda belirtilen işlemleri uygulama sırasında yaşadığınız deneyimleri bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. 

Windows 11 Wifi Şifresi Öğrenme Nasıl Yapılır?

Windows 10 veya Windows 11 kurulu bir bilgisayarınız varsa , WiFi şifrenizi istediğiniz zaman ayarlarda kolayca okuyabilirsiniz . Tek gereksinim, PC’nizin söz konusu yönlendiriciye zaten bağlı olması gerektiğidir.

Bu talimatlar öncelikle Windows 10 düzenine dayanmaktadır. Ancak, adımlar Windows 11 altında aynı şekilde çalışır. Aynı adımları Windows 7, 8 ve 8.1 altında da uygulayabilirsiniz, ancak pencerelerin tasarımı bizimkinden farklı görünebilir. .

Windows 11 Wifi Şifresi Öğrenme Adımları

1.Masaüstündeyken, aramayı başlatmak için Windows tuşu + S tuş bileşimine basın. Alternatif olarak, sol alttaki Windows arama çubuğuna tıklayın. Buraya “Kontrol Paneli” kelimesini yazın ve ilgili butona tıklayın.

2 Bir sonraki ekranda, “Ağ ve İnternet” ve ardından “Ağ durumunu ve görevlerini görüntüle” üzerine tıklayın.Resim 1Ayrıca bir ara adımı atlayabilir ve hemen “Ağ durumunu ve görevlerini görüntüle” seçeneğine basabilirsiniz.

3 Burada bağlı yönlendiricileri sağ üstte bulacaksınız. Parolasını okumak istediğiniz yönlendiriciye tıklayın, küçük bir pencere açılacaktır.

4 Son olarak, “Kablosuz Özellikler” üzerine tıklayın

5 Sağ üstteki “Güvenlik” sekmesine gidin. Şimdi parolanızı içeren bir giriş alanı görmelisiniz, ancak bu yalnızca noktalarla şifrelenmiş olarak görüntülenir. Okumak için aşağıdaki “Karakterleri Göster” kutusunu işaretleyin.

WiFi şifresini bu şekilde okuyamıyor musunuz yoksa bilgisayarınız yönlendiriciye WiFi üzerinden bağlı değil mi? Ardından şunları yapabilirsiniz:

LAN kablosuyla WLAN şifresini oku

Hazır bir LAN kablonuz varsa PC’nizi veya dizüstü bilgisayarınızı yönlendiriciye bağlamak için kullanın. Böylece yönlendiriciye kablosuz bağlantı olmadan da erişebilirsiniz. Bunu yapmak için tarayıcınıza belirli bir kısa URL (IP) girmelisiniz.

Son çareniz yönlendiricinizi sıfırlamaktır. Bunu yapmak için cihazdaki “Sıfırla” düğmesine on saniye basın. Ancak, tüm ayarlar kaybolacaktır. Yönlendirici daha sonra, genellikle cihazdaki bir etikette okuyabileceğiniz standart parola ile tekrar donatılır.

Bir parola yöneticisi kullandığınızda , bilgisayar parolanız ve diğer parolalarınız her zaman hazırdır . Parola yöneticisi testimizde size birkaç önerimiz var.

İlginizi Çekebilir: Windows yazıcıya bağlanamadı lütfen yazıcı adını veya ip adresini denetleyin

Bu yazımızda Windows 11 Wifi Şifresi Öğrenme sorunu çözümü  sizlerle hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir