Teknoloji

Whatsapptan Engelleyen Birine Nasıl Mesaj Atarım?

Whatsapptan Engelleyen Birine Nasıl Mesaj Atarım? sorusuna yanıt bulmak için bu içeriği dikkatli bir şekilde okumanız önerilmektedir. WhatsApp, dünyanın her yerinden insanlar için favori mesajlaşma uygulaması haline geldi. Profesyoneller, işletme sahipleri ve öğrenciler dahil olmak üzere bir dizi farklı kullanıcı için iletişim platformu haline geldi. Ancak birçok insan için, arkadaşları veya ailesiyle konuşmak istemeyenler için bir iletişim aracı olarak da kullanılmaktadır. Engelleme özelliğinin devreye girdiği yer burasıdır. İnsanlar bazen çeşitli nedenlerle WhatsApp’ta başkalarını engeller. Kaba veya iğrenç olduklarını düşündükleri için olabilir, ama gerçekte, sadece bir tür tatsızlıktan kaçınmaya çalışıyorlar.

Biri sizi WhatsApp’ta engellediyse, o kişiyle yeniden iletişim kurmaya çalışmanın ne kadar sinir bozucu olduğunu bilirsiniz. Bu nedenle, sizi engelleyen kişilere nasıl mesaj göndereceğinizi bilmek önemlidir. Bu yazımda WhatsApp’ta sizi engelleyen birine nasıl mesaj göndereceğinizi göstereceğim.

Öyleyse başlayalım.

Neden Biri Beni WhatsApp’ta Engelledi?

Birisi sizi WhatsApp’ta engelliyorsa, artık sizinle konuşmak istemiyor demektir. Mesajlarınızla rahatsız edilmek istemedikleri için sizi engellemiş olabilirler veya söylediğiniz bir şeye gücendikleri için sizi engellemiş olabilirler. Her iki durumda da, birinin sizi WhatsApp’ta neden engellediğini anlamak önemlidir.

 

WhatsApp’ta Sizi Engelleyen Birine Nasıl Mesaj Gönderilir?

Birisi sizi WhatsApp’ta engellediyse, onlara değerli bilgiler iletmek isteyeceğiniz durumlar vardır. Böyle durumlarda mesajınızı nasıl iletirsiniz? WhatsApp’ta sizi engelleyen birine mesaj göndermenin yolları aşağıdadır.

WhatsApp Hesabınızı Silin ve Yeniden Oluşturun

WhatsApp’ta sizi engelleyen birine mesaj göndermenin en kolay yollarından biri, silip yeniden bir WhatsApp hesabı oluşturmaktır.

Bu adım, WhatsApp hesabınıza uygulanan tüm engellemeleri ve kısıtlamaları sıfırlayacaktır.

Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  • WhatsApp uygulamasını mobil cihazınızda başlatın.
  • Ekranınızın sağ üst kısmında, arama simgesinin hemen yanındaki üç noktaya dokunun.
  • Seçenekler listesinden Ayarlar’a tıklayın.
  • Ayarlar sayfasında, bir anahtar simgesiyle Hesap  seçeneğini göreceksiniz . Üstüne tıkla.
  • Ardından, ekranınızın sağ alt kısmındaki Hesabımı sil  seçeneğine dokunun.
  • Sağlanan alanlarda ülke kodunuzu ve telefon numaranızı doğrulamak için ilerleyin.
  • Bu tamamlandığında, ekranın altındaki kırmızı renkli Hesabımı Sil  simgesine tıklayın. Hesabınız silinecek.
  • Ardından, gerekli tüm bilgileri sağlayarak WhatsApp’a tekrar kaydolmak için devam edin.

Bu kadar. Artık sizi WhatsApp’ta engelleyen birine mesaj gönderebilirsiniz.

WhatsApp Grubu Üzerinden Mesaj Gönderin

Bu, sizi WhatsApp’ta engelleyen birine WhatsApp mesajları göndermek için başka bir seçenektir. Bu ikinci seçeneği kullanabilmek için, WhatsApp grubu kurmak ve sizi ve sizi engelleyen diğer kişiyi eklemek için yakın temas talebinde bulunacaksınız. Yöntem sayesinde gruba bir mesaj gönderildiğinde, sizi WhatsApp’ta engelleyen kişi de mesajı alacaktır. Gizlilik nedeniyle, WhatsApp grubu oluşturucu ikinizi de yönetici yapabilir ve ardından gruptan çıkabilir. Bununla, konuşma yalnızca her iki tarafla kalır. Bu yöntemin blokajınızı kaldırmayacağını unutmamak önemlidir. Sizi engelleyen kişi gruptan çıktığında iletişim biter. Bu tek seferlik fırsatı, kişiyi WhatsApp’ta engelinizi kaldırmaya ikna etmek için de kullanabilirsiniz.

WhatsApp’ta Sizi Engelleyen Birine Mesaj Gönderin SSS

WhatsApp’ta birini engellediğimde ne olur?

WhatsApp’ta birini engellerseniz, durumunuzu göremez, son görülmenizi, profil resminizi göremez ve size mesaj gönderemez. Ayrıca, sizinle WhatsApp sesli veya görüntülü arama yapamamak da dahil olmak üzere, hesabınızdaki her güncellemeden kısıtlanacaklar. Şuna dikkat edin: kişi, engellediğinizde kişi listenizde olmaya devam eder. Kişiyi kalıcı olarak kaldırmaya karar verirseniz, bunu telefon rehberinizden silerek yapmalısınız. Birini engellediğinizde, WhatsApp onu bilgilendirmez.

WhatsApp’ta birini şikayet edebilir miyim?

Birinin WhatsApp’ta gizliliğinizi ihlal ettiğini veya hatta dolandırıcı olduğuna inandığınız birinin size ulaştığını düşünüyorsanız, böyle bir hesabı şikayet etme hakkınız vardır. WhatsApp, kullanıcıların topluluk standardına aykırı olduğunu düşündükleri veya WhatsApp politikalarına uymadığını düşündükleri bir hesabı şikayet etmelerine olanak tanır. Bu tür hesaplar yetersiz bulunursa, WhatsApp tarafından yasaklanacaktır.

WhatsApp’ta birinin engellemesini kaldırdığımda ne olur?

WhatsApp’ta birinin engellemesini kaldırdığınızda, artık WhatsApp durumunuza erişebilir, resmi görüntüleyebilir ve en önemlisi size mesaj gönderebilir. Ayrıca, birinin engellemesini kaldırdığınızda WhatsApp’ın bu kişiye bildirimde bulunmadığını unutmayın.

WhatsApp’ta sizi engelleyen birine mesaj gönderebilir misiniz?

WhatsApp’ta sizi engelleyen birine kısa mesaj göndermenin resmi bir yolu yoktur. Ancak WhatsAPP’ta sizi engelleyen birine mesaj gönderebilirsiniz. Bunu yapmanın iki yolu var. WhatsApp hesabınızı silip yeniden oluşturarak ve ortak bir arkadaşınız tarafından bir WhatsApp grubu kurarak.

Çözüm

WhatsApp’ta sizi engelleyen birine nasıl mesaj atılır, yıllardır WhatsApp kullanıcıları arasında tartışma konusu olmuştur. Aslına bakarsanız insanların WhatsApp’ta birbirlerini engellemelerinin bir numaralı sebebi aldıkları mesajlara sinirlenmeleridir. Metin mesajı, fotoğraf veya video olsun, çoğu insan mesajlarının engellenmeden alındığından emin olmak ister. WhatsApp’ta sizi engelleyen birine mesaj göndermek istiyorsanız, bu makalede vurgulanan adımları uygulamanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir