Sosyal Medya

Whatsapp Son Görülme Sabitleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp son görülme sabitleme nasıl yapılır? Sizlerde popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp üzerinde var olan son görülmenizi sabitlemek istiyorsanız bu içeriği dikkatli bir şekilde okumalısınız. Son yıllarda gelişen uygulamalarda gizlilik ayarları oldukça önem gösteren uygulamalar arasındadır. Whatsapp üzerinde var olan uçtan uca şifreleme gibi özelliklerle ilgili uygulama çok daha güvenli bir hale gelmiştir. Whatsapp uygulaması üzerinde çevrimiçi göründüğünüzde sizlere mesaj gönderen kişiler genel olarak anlık olarak cevap beklemektedir. Son görülme gizleme uygulamaları ile birlikte sizlerde bu gibi durumlardan kurtulabilirsiniz. Şimdi Whatsapp Son Görülme Gizleme adımlarına geçiyoruz. 

Whatsapp Son Görülme Nasıl Sabitlenir?

Whatsapp uygulaması üzerinde son görülmenizi sabitlemek için öncelikle uygulama üzerinde var olan Gizlilik Ayarları kısmında gitmeniz gerekmektedir. Bu aşamadan sonra gizlilik ayarları sekmesinde karşınıza çıkan alandan Son Görülme Ayarlarını “Kimse” Olarak değiştirmelisiniz. Bu şekilde son görülmenizi tüm herkese karşı dondurmuş olursunuz. 

Not: Son görülmenizi dondurduğunuz takdirde rehberinizde var olan kişilerin de son görülme bilgilerini göremeyeceksiniz. 

Yukarıda verilen yöntemlerle son görülmenizi gizlediğiniz takdirde bir kişinin Whatsapp üzerinde en son çevrimiçi olduğu vakti göremeyeceksiniz. Aşağıda verilen yöntemler ile birlikte bir kişinin en son ne zaman çevrimiçi olduğunu kolay bir şekilde görebilirsiniz. Klasik yöntemlerle birlikte bir kişinin son görülmesini görmek için anlık olarak son görülme ayarlarını “Herkes” olarak değiştirmek, ardından en kısa sürede “Kimse” olarak değiştirmektir. Bu taktikle birlikte bir kişinin son görülmesini çok daha rahat bir şekilde görebilirsiniz. 

 Son Görülme Gizleme Nasıl Yapılır?

Son görülme gizleme işlemleri pek çok farklı yöntemle yapılabilmektedir. Öncelikle son görülmenizi gizlemek için Whatsapp ayarlarına gidin, daha sonra “Whatsapp > Ayarlar > Hesap” kısmını açın. Bu adımdan sonra cep telefonunuzdan Whatsapp uygulamasını açın. Daha sonra Whatsapp Web uygulamasında ayarlar sekmesine gidin. 

Daha sonra gizlilik sekmesinde yer alan son görülme ayarlarının bulunduğu yerdeki ayarı “Hiç Kimse” olarak değiştirebilirsiniz. 

WhatsApp’ta “son görülmenizi” gizlemek önemlidir çünkü muhtemelen başkalarının en son ne zaman görüldüğünüzü bilmesini istemezsiniz.

Metin yazmakta yavaşsanız, başkalarının onları kasten görmezden geldiğinizi düşünmesini önlemek için çevrimiçi durumunuzu gizlemek daha mantıklıdır.

Aslında, bazı yavaş metinler kasıtlı olarak metni yok saymaz.

Bazı insanlar ya çok meşguldü ve mesajı unuttular ya da cevabı düşünmek için daha fazla zamana ihtiyaçları vardı.

 

Her iki durumda da, WhatsApp’ta “son görülmenizi” “dondurmak” en iyisidir.

İlginizi Çekebilir: Whatsapp duruma kaç kere baktı öğrenme

Bu içeriğimizde sizlere Whatsapp Son Görülme Sabitleme Nasıl Yapılır? hakkında bilgilere değindik. Aklınıza takılan soru ve diğer detayları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir