Teknoloji

Whatsapp Mesaj Gitmiyor Saat İşareti Çıkıyor

Whatsapp mesaj gitmiyor saat işareti çıkıyor ? sorusunun cevabını bu yazımızın devamında bulabilirsiniz. WhatsApp’ta mesajların teslim edilmemesinin nedenlerinden biri sunucu sorunlarıdır. WhatsApp sunucuları bazen çöker veya yavaşlar. Bu, WhatsApp kullanıcılarının sohbetini etkileyen unsurdur. Bu konuda yapabileceğiniz bir şey yok, yapabileceğiniz tek şey sabırla beklemek ve uygulamanın kısa sürede mükemmelleşmesini beklemek.

Whatsapp platformunda yaşanan bu sorunun bir diğer nedeni de tarih ve saattir. Farklı gün ve saatler uygulamanın kullanılmasına engel olmaktadır. Bu, uygulamanın düzgün çalışmamasına neden olur. Diğer bir sebep ise internettir. Telefon internete bağlı değilse veya modemden uzaktaysanız bu, mesajın gecikmesine veya hiç gönderilmemesine neden olur. Whatsapp’ta mesajların gitmemesinin bir diğer nedeni de karşı tarafın sizi engellemesidir. Karşı tarafın kara listesindeyseniz mesaj karşı tarafa ulaşmaz. Whatsapp’ta saat, mesaj gönderildikten sonra sohbet penceresinde mesajın sağında görünen bir simgedir. Genellikle saat işareti, mesajınızı göndermek için yeterince güçlü bir internet bağlantınızın olmadığını gösterir. Saat simgesi göründüğünde, postanızın teslim edildiği ancak internet bağlantınızın çok yavaş olması nedeniyle gönderilemediği anlamına gelir.

 

Whatsapp’ta Mesajların Gönderilmemesi Sorunlarından Bazıları

 • Bellek sorunu da yaşıyor olabilirsiniz.
 • Doğrulama kodu kaynaklı olabilir.
 • Karşı tarafın telefon numarasının hatalı olması
 • Tarih ve saatin farklı olması
 • Telefon internete bağlı değilse veya modem uzakta bulunuyorsanız

 

Whatsapp’ta Saat İşareti Ne Anlama Geliyor ?

 

Saat simgesi, internet bağlantısı olmadan mesajınızın karşı tarafa iletilemeyeceğini gösteren bir simgedir. Göndermek üzere olduğunuz mesajda zaman damgaları görüyorsanız, ağa bağlı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Whatsapp Mesajları Gönderilemeyen Zaman Damgası, mobil veri veya Wi-Fi bağlantınız zayıf olduğunda veya hiç olmadığında ortaya çıkan bir sorundur. Saat işaretleri, kişisel bir ağ bağlantınızın olmadığını veya WhatsApp’ın kapalı olduğunu veya bakımda olduğunu gösterir. Bu durumda yapmanız gereken; telefonunuzun internet bağlantısı olup olmadığını kontrol etmektir. Bu bir yazılım hatasıysa, lütfen telefonu yeniden başlatın. Whatsapp’ın en son sürümünün yüklü ve güncel olduğundan emin olun. Mesajlaştığınız kişinin sizi engellemediğinden emin olun. Whatsap mesajları gitmiyor, zaman damgaları çıkıyor, sorun genelde internet bağlantısının kopmasından kaynaklanıyor.

 

Whatsapp’ta Mesajınızın Gitmesi için Bazı Çözümler 

 • Uygulamayı güncelleyin
 • Doğrulama kodunu kontrol edin
 • Uygulamayı devre dışı bırakın ve tekrardan açın
 • Telefonunuzun internet ayarlarını kontrol edin
 • Ağ şebekenizi kontrol edin
 • İnternetinizin olup olmadığını kontrol edin
 • İnternetinizin yetkili servisini arayın ve sorunu bildirin

 

 

 

İlginizi Çekebilir: 

Bu yazımızda sizlerle Whatsapp Mesaj Gitmiyor Saat İşareti Çıkıyor hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir