Teknoloji

Whatsapp engeli kaldırınca mesajlar gelir mi ?

Whatsapp engeli kaldırınca mesajlar gelir mi ? sorusu son günlerde en çok sorulmaya başlanılan sorular arasında yer almaktadır. Sizlerde popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’da bir kişiyi engellemiş ve daha sonra engeli kaldırmak istemiş olabilirsiniz. Tüm bu olasılıkların yanı sıra bir kişiyi engelledikten sonra sizlere önemli bir bilgiyi mesaj olarak göndermiş olduğunu düşünüyor da olabilirsiniz. Bu içeriği dikkatli bir şekilde okuyarak Whatsapp engeli kaldırınca mesajlar geri gelir mi? sorusuna yanıt bulabilirsiniz. 

Whatsapp’da Bir Kişinin Engelini Kaldırınca Mesajlar Geri Gelir Mi?

Popüler mesajlaşma uygulaması üzerinden sevdiklerimize mesajlar atabileceğimiz gibi sevmediğimiz insanlardan da mesaj alma olasılığımız oldukça yüksektir. Bu ihtimaller düşünüldüğünde insanların büyük çoğunluğu olası bir kavga veya anlaşmazlık sırasında karşısında bulunan kişiyi engellemektedir. İlgili mesajlaşma uygulamasında bir kişiyi engellediğimizde onlardan gelen tüm mesajların tarafımıza ulaşmaması sağlanmaktadır. Böyle bir durumda engellediğiniz bir kişi engelli olduğu süre boyunca gönderdiği tüm mesajlar boşluğa düşecektir. Eğer bir kişi engelini kaldırırsa, o kişiye gönderilen mesajlar geri gelmez. Ancak, engel kaldırıldıktan sonra o kişiye yeni mesajlar gönderebilirsiniz.

 

Whatsapp Engeli Kaldırınca Karşı Taraf Anlar mı?

WhatsApp‘ta bir kişinin engelini kaldırdığınızda, o kişi engel kaldırıldığını anlamaz. Ancak, engel kaldırıldıktan sonra o kişiye gönderdiğiniz mesajlar gözükecektir. Tüm bu bilgilerin yanı sıra ilgili uygulama içerisinde bir kişiyi engellediğinizde o kişiye profil resminiz ve attığınız durumlar gösterilmeyecektir. Sizler bir kişinin engelini kaldırdığınızda engellemiş olduğunuz kişiye profil resminiz gözükecek ve anlık olarak gösterimde bulunan durumlar karşı tarafta gözükecektir. Bu bilgiler ışığında engellemiş olduğunuz bir kişinin engelini kaldırdığınızda dolaydı yoldan sizleri fark edecektir. 

Engel kaldırıldığında bildirim gider mi?

Whatsapp’da bir kişiyi engellediğiniz o kişi açısından sizlerin hesabına çıkan tüm yollar tamamen kapanmış olacaktır. Bu sayede karşıda bulunan bir kişiye hiçbir şekilde engelleme bildirimi gitmemektedir .Hesabınız o kişi için tamamen gittiği için bloke ettiğiniz kişi bloke edildiğini ancak tahmin edebilir.

İlginizi Çekebilir: Whatsapp Durum Video Kalitesi Düşüyor 

Bu yazımızda sizlerle Whatsapp engeli kaldırınca mesajlar gelir mi ? hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir