Teknoloji

Whatsapp Durum Video Kalitesi Düşüyor

Whatsapp Durum Video Kalitesi Düşüyor? Bu içeriğimizi okuyarak en doğru bilgiye ulaşabilirsiniz. Whatsapp üzerinden fotoğraf gönderirken kalite kaybı bazı sorunlara neden olabiliyor. Özellikle resmi belge içeren fotoğrafların ve önemli belgelerin bozulması çeşitli sorunlara yol açabilmektedir. Whatsapp kalite kaybı olmadan nasıl fotoğraf gönderilir, bundan nasıl kurtuluruz sorusunun cevabını öğrenmek istiyorsanız yazımızı baştan sona okuyun ve aşağıdaki yöntemi uygulayın.

 

Whatsapp aracılığıyla paylaşılan, bulanık veya hafif pikselli görüntüler içeren düşük kaliteli durum fotoğraflarına rastlamış olabilirsiniz. Bunun nedeni genellikle durum hikayesinde paylaşılan gönderiyi görüntüleyen kişinin internet hızının düşük olması veya düşük kaliteli bir fotoğrafın paylaşılmasıdır. Whatsapp durum fotoğraf kalitesinde bozulma sorunuyla karşı karşıyaysanız, sorunu çözmek için bu makaledeki adımları uygulayabilirsiniz.

 

Whatsapp Durum Video Kalitesi Düşüyor

 

Son olarak WhatsApp, kalite düşüşünü kalıcı olarak ele alarak fotoğrafları yüksek çözünürlükte göndermek için adımlar attı. Geliştirdiği özellikleri Android ve IOS işletim sistemli cep telefonlarına erişim için açtı. Artık kullanıcılar birbirlerine gönderdikleri fotoğrafların yüksek kalitesini koruyabilecekler.

 

Whatsapp durum kalitesi, paylaşılan videonun çözünürlüğüne ya da fotoğrafın piksel yoğunluğuna göre yüksek ya da düşük olabiliyor. Sizin durumunuzda uygulamanın hikaye paylaşım özelliğini kullanarak fotoğrafların daha iyi görünmesini istiyorsanız, boyutu yüksek tutmanız gerekir. Düşük çözünürlüklü fotoğrafları paylaşma durumu, ciddi kalite kayıplarına ve bulanık görüntülere neden olabilir. 1280×1920’de çekilen fotoğrafların durum kalitesi, 720x1080p’de çekilen fotoğraflardan çok daha düşük olacaktır.

Whatsapp Durum Kalitesi Neden Düşer

Whatsapp, durumu ayarlamak için yalnızca küçük boyutlu resimlerin ve videoların paylaşılmasına izin verir. Durumunuza büyük boyutlu bir resim veya video yüklediğimizde, otomatik olarak 200 KB’nin altındaki küçük boyutlu bir resme ve 16 MB’ın altındaki videoya dönüştürülür.

Whatsapp’ta Kalite Düşmeden Durum Gönderme

Birine WhatsApp aracılığıyla bir fotoğraf veya video gönderdiğimizde, WhatsApp o fotoğraf veya videonun boyutunu ve kalitesini önemli ölçüde azaltır. Yani hepimizin kalite sorunları var. Ancak whatsapp’ın kalite kaybetmesini önlemenin pratik bir yolu var: Belgeler aracılığıyla fotoğraf veya video gönderin. “Document” ikonuna tıklayarak seçtiğimiz dosyayı sıkıştırmıyoruz bu sayede kalite kaybı yaşamadan dosyayı gönderebiliyoruz. Whatsapp, kalite kaybı olmadan durum gönderir;

1- WhatsApp Durumunu ayarlamak istediğiniz görüntünün ekran görüntüsünü alın.

2- Ekran görüntüsü ile çekilen fotoğrafta istediğiniz kısmı kırpın.

3- Google Play Store’dan Lit Photo Compressor uygulamasını indirin.

4- Uygulamayı açın ve sıkıştırılmış fotoğrafı seçin.

5- WhatsApp Durumunu ayarlamak için kırpılan resmi seçin.

6- Sıkıştırma Modunu Kaliteden Boyuta değiştirin.

7- 140KB-150KB arasında bir boyut seçin.

8- Çözünürlüğü Koru düğmesine tıklayın.

9- Sıkıştırılmış görüntünün depolama konumunda nereye kaydedileceğini seçmek için dosya seçeneğini seçin.

10- Sıkıştırmayı başlat düğmesini tıklayın.

 

 

İlginizi Çekebilir:  Whatsapp duruma kaç kere baktı öğrenme

Bu yazımızda sizlerle Whatsapp Durum Video Kalitesi Düşüyor hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir