Blog

WhatsApp Durum Gizli Bakma

Sosyal medya uygulamaları arasında yer alan WhatsApp, dönemin en popüler sevilen sohbet kanallarından biri olarak bilinmektedir. Birçok kişi sevdikleriyle mesajlaşmak, görüntülü sohbet etmek gibi faaliyetler için uygulamayı kullanıyorlar. Elbette WhatsApp bünyesinde yenilikler ve gelişmeler gözlenmeye devam ediyor. Kullanıcılara uyumlu, konforlarını artıracak özellikler ekleniyor. Son olarak eklenen yeniliklerden biri de WhatsApp durum özelliği.

 Durumlarınızı, tıpkı diğer uygulamalarda olduğu gibi paylaşabiliyorsunuz. Rehberinizde ekli olan kişiler de sizin durumlarınızı görebiliyor. Aynı şekilde paylaşımın yapıldığı yirmi dört saat içerisinde sizler de başkalarının durumlarını görebiliyorsunuz. Ancak bazen durumlara baktığınızın görülmemesini isteyebilirsiniz. Bunun için de ayrı olarak yapmanız gerekenler bulunmaktadır.

WhatsApp Hikayelerini Gizli Görüntüleme

Sohbetlerinizin yanı sıra, hikayelere baktığınızın görülmesini engellemenin bir yolu var. Birçok kişi de bu yöntemlerin nasıl yapıldığını merak ediyor. Doğru adımları atabilmek ve sorunsuz bir şekilde ilerlemek için de doğru kaynaklardan bilgi alınmak isteniyor. Bu işlemler için de uygulama üzerinden değişiklik yapabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz yöntemlerden biri de telefonunuzu uçak modunda olmasıdır. Uçak modu olarak hikayeleri açtığınız zaman o zaman sizin duruma baktığınız görünmez. Ayrıca bu sırada bakmak istediğiniz durumun öncesinde yüklenmiş olduğundan emin olmalısınız. Eğer uçak modu yapmadan önce yükleme yapmazsanız, durumu indirmeniz için internete ihtiyacınız olacaktır. Bu yöntemin haricinde farklı seçeneklerden de faydalanmanız mümkündür. Özellikle ayarlar kısmı üzerinden WhatsApp durum gizli bakma işlemini zorlanmadan değiştirirsiniz.

WhatsApp Durumuna Nasıl Gizli Bakılır?

Hikayeleri gizli bir biçimde görmek istediğiniz zaman yapmanız gerekenler oldukça basit. Sizlere sunacağımız yöntemleri doğru bir biçimde takip ettiğinizde, kolayca bakabilir, dikkat çekmezsiniz. Yapmanız gerekenlerse ayarlar kısmına girmektir.  Burada açılan menü içerisinde hesap menüsüne de basabilirsiniz. Sonrasında gizlilik ile güvenlik seçeneklerinden gizliliğe tıklamanız gerekir. Burada karşınıza okundu bilgisi için bir seçenek çıkar.

Onun üzerinden verilen onayı kaldırmalısınız. Onayı kaldırdığınız zaman artık hem durumlara baktığınız görülmez hem de hikayelerinizi gizli bir şekilde bakabilirsiniz. Ayrıca son görülmenizi kimsenin görmesine izin vermediğinizde çok daha rahat edersiniz. Artık sizin baktığınız durumlarda, hikayeyi görenler kısmında yer almayacaksınız.

Dikkatinizi çekebilir: Snapchat Dil Değiştirme 

Bu yazımızda sizlerle WhatsApp Durum Gizli Bakma hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir