Sosyal Medya

Twitter Profil Fotoğrafı Kaldırma

Son zamanlarda oldukça yoğun bir biçimde kullanılan Twitter, başarılı bir platform olarak görülüyor. Farklı düşüncelere ve hedef kitlelere sahip olan kişileri bir arada tutuyor. Bu yüzden içerisinde barındırdığı altyapı ve çalışmalar da önemseniyor. Özellikle Twitter bünyesinde iyileştirme ve yenileme çalışmaları devam ediyor. Bu yüzden birçok kullanıcı Twitter uygulamasında nasıl ilerlemesi gerektiğini sorguluyor. Örnek olarak Twitter profil fotoğrafı kaldırma işlemi nasıl yapılıyor merak ediliyor. Sizler de bu soruya cevap arıyorsanız, yazımızın devamında sunduğumuz rehber içeriği okumaya devam edebilirsiniz.

Twitter Profil Fotoğrafı Nasıl Kaldırılır?

Eğer Twitter profil fotoğrafınızı kaldırmak istiyorsanız, o zaman hem bilgisayarınızı hem de mobil cihazlarınızı kullanmanız mümkün. Profil ayarları kısmında bu aşamaları tamamlamanız oldukça basit. Ayrıca profil reşmenizi kaldırmak için ilk olarak Twitter adresine girmeniz ve hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Sonrasında da karşınıza çıkan ekranda fotoğraf kaldırma sekmesi bulunmuyor. Yani istediğinizde tek tuşla fotoğrafınızı kaldıramıyorsunuz. Bunun için de Twitter profil fotoğraf resmi değiştirme işleminden devam etmeniz gerekiyor.

Bu aşamada koyduğunuz fotoğrafın içeriği de önemsiz. Yani dilerseniz boş beyaz veyahut siyah bir ekran koyabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden hesabınıza giriş yapmanızın ardından sağ menü içerisinde profil girişi bulunur. Buradan giriş sağlamalısınız. Profili düzenle sekmesinden de profil fotoğrafınızın yanında bir artı işareti görmeniz gerekir. O işarete tıklayarak eklemek istediğiniz 400×400 ebatlarındaki düz ekran görüntüsünü ekleyebilirsiniz.

Mobil Üzerinden Twitter Profil Fotoğrafı Kaldırma

Eğer profil fotoğrafı kaldırma işlemlerini akıllı cihazlarınız üzerinden tamamlamak istiyorsanız o zaman yine aynı adımları uygulamanız gerekecek. Bunun için öncelikli olarak Twitter mobil uygulamasından hesabınıza girmelisiniz. Sonrasında sol üst köşede yine profil fotoğrafınıza dokunmanız gerekir. Burada karşınıza profili düzenlemek için bir uyarı butonu görünür.

Artıya tıkladığınızda Twitter profil fotoğrafı kaldırma işlemleri için yeni bir fotoğraf eklemesi yapmanız mümkündür. Fotoğrafınızı ekledikten sonra da profil resminiz kısmında artık boş bir ekran görünecektir. Yeni koyduğunuz görselin boş olması, Twitter profil fotoğrafınızı kaldırmış olmanız anlamına gelecektir. Böylece, profil özelliğini devre dışı bırakma şansına da sahip olmuş olacaksınız.

 

İlginizi Çekebilir: Twitter gizli hesaba bakma işlemleri 

Bu yazımızda sizlere Twitter Profil Fotoğrafı Kaldırma hakkında bilgilere değindik. Merak ettiğiniz diğer konuları bizlere bize ulaşın sayfasından ulaştırabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir