Teknoloji

Tuşlu Telefon Şebeke Sorunu ve Çözümü

Tuşlu telefon şebeke sorunu ve çözümü hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere sitemiz üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Şebeke sorunları sadece tek bir telefon ait değil diğer telefonlarda da yaşanabilmektedir. Öncelikle bildirmemiz gerekir ki şebeke sorunu telefon ile alakalı olup olmadığını anlamak için aşağıda verilen adımları doğru bir şekilde uygulamanız gerekmektedir. Adımlar boyunca karşılaştığınız zorlukları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. Bu durum genellikle olası doğal afetlerde veya hatların yoğunluk yaşadığı zamanlarda meydana gelmektedir. Sorunun çözümü için işte uygulamanız gereken adımlar. 

Samsung Tuşlu Telefon Şebeke Sorunu Neden Olur ? 

Samsung tuşlu telefon serilerinde şebeke sorunları operatör kaynaklı olarak ortaya çıkabilmektedir. Bu sebepten ötürü bu sorunu sadece tek bir markaya aitmiş gibi göstermek son derece yanlış olur. Genellikle hatların aniden yoğun olarak kullanmasından kaynaklı olarak ortaya çıkan bu sorunun çözülmesi için yapılması gereken işlemlerden ilki telefonu uçak moduna alarak geri normal haline çevirmektir. Bu çözüm işinize yaramadıysa bir sonraki adıma geçebilirsiniz. 

Samsung Duos Tuşlu Telefon Şebeke Sorunu Çözümü

Duos olarak bilinen Samsung marka tuşlu telefonlarda şebeke sorunları genellikle diğer telefonlara nazaran çok daha yaygın olarak ortaya çıkmaktadır. Bu sebepten ötürü tuşlu telefonlarda şebeke sorunu ile karşılaşırsanız cihazı kapatıp yeniden başlatabilirsiniz. Bu çözüm sayesinde şebeke sorununun üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. 

 

Samsung Tuşlu Telefon Operatör Arızası Nasıl Çözülür ? 

Yukarıda verilen çözümler eğer ki işinize yaramadıysa aşağıda verilen adımlar tam da sizlere göre. Cep telefonunuzu kapatıp açmanıza rağmen hattınız hala çekmiyorsa öncelikle sım kartınızı çıkartarak herhangi bir hasar alıp almadığından emin olunuz. Daha sonra telefonunuzu açın ve cihazın ayarlar menüsünden uçak modundan gerçekten çıkıp çıkmadığının kontrolünü sağlayın. Bu kontrolü telefonunuzun sinyal göstergesinden de sağlayabilirsiniz. 

Eğer sorununuz hala devam ediyorsa sim kartınızı çıkartarak başka bir cihazda çalışıp çalışmadığını test edebilirsiniz. Şebeke arızası durumunda android cihazlar için ayarlar sekmesinden mobil şebekeye girerek şebeke modu ayarlarından gerekli işlemi yapabilirsiniz. Şebeke hatası yoksa, ayarlara mobil şebekeyi girin ve şebeke operatörünü kullanın, Android telefondan şebeke ayarları için geçerli şebekeyi arama seçeneğini seçin ve arama aşamasında ilgili şebekeyi kaydedin.

 

Tüm olasılıkları denedikten sonra sorun devam ederse, son çare olarak cihazı biçimlendirebilirsiniz. Tüm bilgileri kaybedebileceğiniz için sıfırlama yaparken dikkatli olunmalıdır. Orijinal ayarlara geri yüklemek için Ayarlar bölümünün Genel Yönetim bölümünde Sıfırla’yı kullanın. Fabrika ayarlarına sıfırlama seçildiğinde veriler silinmez. Ancak fabrika ayarlarını seçerseniz cihazdaki mevcut tüm bilgiler silinecektir.

 

İlginizi Çekebilir: Telefon şarj oluyor ama dolmuyor sorunu çözümü 

Bu yazımızda sizlerle Tuşlu Telefon Şebeke Sorunu ve Çözümü hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir