Sosyal Medya

Telegram’da Katıldığım Grupları Kimler Görebilir

Telegram’da katıldığım grupları kimler görebilir? Günümüz popüler mesajlaşma uygulaması Telegram üzerinde kurumuş olan bir dizi gruba katılmanız oldukça olağan bir durumdur. Ancak bu gruplara katıldığınızda rehberinizde bulunan kişilere bildirim gider mi? Diğer arkadaşlarınız Telegram grubuna katıldığınızda sizleri görebilir mi gibi sorular her zaman akıllarda kalmıştır. 

Telegram üzerinde var olan gruplar hakkında çok daha fazla bilgiye ulaşmak için sitemizde küçük bir arama yapabilirsiniz. 

Telegram’da Katıldığım Grupları Kimler Görebilir?

Telegram’da katıldığım grupları kimler görebilir ? sorusu son zamanlarda sıklıkla sorulan sorulan sorulardan bir tanesidir. Telegram üzerinde katılmış olduğunuz gruplar tamamen sizlere özel olarak listelenmiştir. Bu sebepten ötürü katıldığınız grupları sadece sizler görebilirsiniz. Tüm bu bilgilerin yanı sıra katılmış olduğunuz kişiler kullanıcı adınız üzerinden sizleri tanıma imkanı olduğunu unutmayınız. Telegram gruplarına katıldığınızda diğer grup arkadaşlarınızın telefon numaranızı göremeyeceğini unutmayınız. 

Telegram’da katıldığım grupları kimler görebilir sorusunu soran kişiler için en çok sorun teşkil eden olaylardan bir tanesi de rehberinde kayıtlı olan kişilerin görmesidir. İlgili uygulama üzerinde bir grupa katıldığınızda kimseye bilgi gitmemekte, profilinizde katılmış olduğunuz gruplar görülmemektedir. Tüm bunlara rağmen katılımcılar sizinle aynı gruplara dahil olduğunda sizlere ulaşabileceğini lütfen göz önünde bulundurunuz. 

 

Telegram’da Katıldığım Grupları Rehberimde Olan Kişiler Görebilir mi?

Telegram üzerinde katıldığınız gruplarda rehberinizde var olan kişilere hiçbir şekilde bildirim gönderilmemektedir. Bu sorunun cevabı belli ki hayır, çünkü Telegram kanallarını gruplardan ayıran temel özellik, birinde üyeler görünürken diğerinde üyelerin gizlenmiş olmasıdır. Bu konuda Telegram kanalları, gizlilik söz konusu olduğunda Telegram gruplarından bir adım öndedir. Telegram kanal üyelerini sadece yöneticiler görebilir, kanal üyeleri kendi dizinlerinde kayıtlı olsalar bile diğer kanal üyelerini göremezler.

Telegram Katıldığım Grupları Nasıl Gizleyebilirim?

Telegram’da katıldığım grupları gizlemek istiyorum diyorsanız Telegram hesabınızı gizleyebilir hatta dizine kayıt olduğunuz kişilerin sizi bulmasını engelleyebilirsiniz. Kısacası hesabınızı arkadaşlarınızdan da gizleyebilirsiniz, böylece telefon numaranızı bilseler bile sizi Telegram’da bulamazlar. Uygulamada varlığınızı gizlemek istiyorsanız, Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Telefon Numarası’na gitmeniz ve bunu Hiçkimse olarak ayarlamanız gerekir. Kimse olarak seçebileceğiniz Beni Kim Bulabilir adlı yeni bir menü göreceksiniz. Bu şekilde, sizi yalnızca kullanıcı adınızla veya önce kişiyle iletişime geçerseniz bulabilirler.

 

 

Dikkatinizi Çekebilir: Telegram Silinen Mesajları Geri Getirme

Bu içeriğimizde sizlere  Telegram’da Katıldığım Grupları Kimler Görebilir sorusuna yanıt verdik. Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir