İnstagram

Telefon Numarası Olmadan Instagram Hesabı Açma Adımları

Telefon Numarası Olmadan Instagram Hesabı Açma Adımları hakkında detaylı bilgiler erişmek için bu içerik tam da sizlere göre. Bu içeriği dikkatli bir şekilde okuyarak Telefon numarasına ihtiyaç duymadan instagram hesabı açabilirsiniz. Instagram’da bir hesap oluşturmak ve sahip olmak, yapılması basit bir şeydir. Instagram platformunun bir kullanıcısı olabilir ve platformda olmanın tüm getirilerinden yararlanabilirsiniz. Instagram’da hesap açmak için neler gerekli olabilir düşüncesi bazı insanları tam tersine karar vermeye zorlayabilir.

Bunun nedeni, hesabınızın hangi bilgilerle açılmasını tercih edeceğinize karar verebilmenizdir. İyi bir örnek, cep telefonu numaranızdır.Instagram hesabınızı açmak için telefon numaranızı kullanmaktan rahatsızsanız ve hesap açmadan hesap açmanın ne kadar mümkün olduğunu merak ediyorsanız bu anlaşılabilir bir durumdur. Bu kılavuzu okurken, telefon numaranızı kullanmadan Instagram hesabınızı oluşturmanın olanaklarını ve bunu gerçekleştirmenin farklı yollarını öğreneceksiniz.

Neden Instagram’da Hesap Oluşturmalıyım?

İster aktif olarak etkileşimde bulunmak ve platformdan yararlanmak isteyin, ister sadece pasif bir şekilde alana sürekli olarak pompalanan muhteşem içeriğin tadını çıkarmak isteyin, Instagram eğlenceli bir yerdir. Farklı şeyleri nasıl yapacağınız konusunda muazzam fikirler ve ilham alabilirsiniz. Örneğin, moda fikirlerine ihtiyacı olan biri olarak Instagram, bu tür fikirleri almak için iyi bir yer olabilir. Bir işletme markası olarak Instagram gibi bir platform, özellikle işletmeniz yaşam tarzı ve catering gibi temel ihtiyaçları karşılama etrafında dönüyorsa, marka görünürlüğü için iyi bir alandır. Kârlı bir ağ kurabilir ve platformda aktif olarak oluşturursanız, bir otorite haline gelebilir ve Instagram üzerinde bir etkiye sahip olabilirsiniz. İlginizi çeken bir şeyse, Instagram içerik oluşturucularına ödeme yaptığı için Instagram’dan gelir elde edebilirsiniz. Özetle, Instagram’da olmanın getirileri çoktur ve sırf bunu karşılayamayacağınız veya bir hesap oluşturmak için telefon numaranızı kullanma konusunda güvensiz olduğunuz için kendinizi eksik değiştirmek olmamalıdır. Bu, Instagram hesabınızı oluşturmak için telefon numaranızı kullanma konusundaki isteksizliğinizin iyi bir karar olmadığı anlamına mı geliyor? Aksine! Bu kılavuz size, Instagram hesabınızı oluşturmak için telefon numaranızı kullanmak zorunda olmadığınızı anlatmak içindir.

Bununla ilgili farklı “Nasıllar” bu makalede tartışılacaktır.

 

Telefon Numarası Olmadan Instagram Hesabı Açma İşlemleri

Aşağıda, telefon numaranız olmadan Instagram hesabınızı oluşturmak için kullanabileceğiniz birkaç yol bulunmaktadır.

 

Yöntem 1: E-posta Kullan

Instagram’da bir hesap açmak için telefon numaranızı kullanma fikri, sizinle iletişim kurmanın bir yolunu sağlamaktır. Telefon numaranız, en kolay iletişim aracı olsa da, belirli bir günde insanların sizinle iletişim kurabileceği tek seçenek değildir. Instagram da bunun farkında ve bu haliyle de seçeneklerinden size en uygun olan iletişim bilgilerini kullanmanızı mümkün kıldı. Seçeneklerden biri e-posta adresinizi kullanmaktır. Sağlanan seçeneklerden seçtikten sonra e-posta adresinizi girmeyi seçebilirsiniz. E-posta adresinizin ayrıntılarını doğru girdiğinizden emin olun. E-postanın artısı, Parolanız gibi oturum açma ayrıntılarınızı unuttuğunuz bir durumda yakalanırsanız hesabınızı kurtarmak için kullanabilmenizdir.

 

Yöntem 2: Facebook Girişini Kullanın

Instagram’da hesabınızı oluşturmak için sunulan bir diğer seçenek ise, varsa Facebook hesap detaylarınızı kullanmaktır. Neden Facebook detaylarının seçildiğini merak ediyor olabilirsiniz. Facebook ve Instagram artı WhatsApp’ın tümü Meta Company’ye aittir. Bu amaçla, Facebook’ta bir hesabınız varsa, o zaman Meta şirketi, Facebook hesabınızın ayrıntılarının gerçek bir kimlik ve iletişim aracı olarak yeterli olacak bir veri tabanına sahiptir. Böylece, hesabınızı oluştururken Facebook giriş seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Facebook hesabınızın ayrıntılarını doldurmanız istenecektir. Daha sonra, telefonunuzu değil Facebook bilgilerinizi kullanmadan Instagram hesabınızı oluşturmak için yönergeleri izleyin.

 

Yöntem 3: Sanal Telefon Numarası Kullanın

Sanal bir telefon numarası kullanma seçeneği vardır. Bu seçenek, hesap oluşturma sayfasında mevcut değildir. Instagram hesabınızı açmak için bir telefon numarası kullanmak isteyip istemediğinizi, ancak numaranızı kullanmak istemediğinizi keşfetme seçeneğidir. Bunun yerine hesabınızı oluşturmak için VPN aracını kullanın.

 

PC’de Instagram Hesabı Nasıl Oluşturulur

İnstagram hesap oluşturma işleminizi PC’de yapmak istiyorsanız ve sunulan iletişim detayı seçeneklerinde bir değişiklik olur mu diye merak ediyorsanız, yok. Yukarıda açıklanan seçeneklerden herhangi birini kullanarak bir bilgisayar aracılığıyla Instagram’da hesabınızı başarıyla oluşturabilirsiniz.

Bunu yapmak için adım adım bir sıralama aşağıda sunulmuştur.

  1. Resmi Instagram web sitesini ziyaret edin : www.instagram.com
  2. Görüntüleme sayfasındaki ayrıntılardan Kaydol seçeneğini seçin.
  3. Hangi iletişim bilgisini kullanmak istediğinizi seçin ve detayı girin. Facebook hesap bilgileriniz veya e-posta adresiniz olabilir.
  4. Kaydol’a tıklayın .
  5. Oluşturma işlemi için kullanmayı seçtiğiniz seçenek buysa, Facebook hesabınızı başlatmanız istenecektir.

Dikkat:

Bazı uygulamalar, bir Instagram hesabına kaydolmak için kullanılabilecek sahte telefon numaraları oluşturma teklifi sunar. Bu tür uygulamalara karşı dikkatli olmalısınız. Sahte telefon numaraları oluşturmak için kullanılan hileler, bu yazılımların çoğunu çok riskli ve potansiyel olarak zararlı hale getirir.

 

Telefon Numarası Olmadan Instagram Hesabı Oluşturun SSS

 

Instagram telefon numarası zorunlu mu?

Telefon numaranızın Instagram’da zorunlu bir hesap oluşturma şartı olduğu fikri doğru değil. Telefon numaranız Instagram’da zorunlu değildir.

 

Instagram için kullan at telefon kullanabilir misin?

Kullanılabilir telefon, hesap doğrulama ihtiyacı ortaya çıktığında Instagram hesabınızı doğrulamak için kullanılabilecek yollardan biridir.

 

Telefon numarası olmadan Instagram hesabı açabilir miyim?

Instagram hesabınızı oluşturmak için telefon numaranızı kullanma seçeneği konusunda kendinizi rahat hissetmiyorsanız, size sunulan diğer seçenekleri her zaman keşfedebilirsiniz. E-posta adresinizi kullanarak Instagram hesabınızı oluşturabilirsiniz. Instagram hesabınızı açmak için Facebook hesap ayrıntılarınızı kullanmanıza da izin verilir. Yani evet, telefon numarası kullanmadan Instagram hesabı açabilirsiniz.

 

 

Çözüm

Instagram’ın hesabınızı oluşturma sürecinde telefon numaranıza ihtiyaç duymasının önemli bir nedeni, iletişim bilgilerinize sahip olmaktır. Telefon numaranız sahip olduğunuz tek iletişim aracı değildir; bu nedenle, Instagram hesabınızı oluşturmak için kullanabileceğiniz tek seçenek bu değildir. Instagram hesabınızı oluşturmak için telefon numaranızı kullanma zorunluluğunu sorguladıysanız, şimdi daha iyi biliyorsunuz. E-posta adresiniz geçerli bir iletişim aracıdır. Instagram hesabınızı oluştururken telefon numaranızın yerine kullanabileceğiniz bir seçenektir. Instagram ve Facebook arasındaki ilişki göz önüne alındığında, Instagram’da bir hesap oluştururken telefon numaranızın yerine Facebook hesabınızın ayrıntılarını kullanabilirsiniz. Hesap oluşturmamaya karar vermenizin nedeni, hesap oluşturma sürecinde telefon numaranızın zorunlu olduğu şeklindeki hatalı fikre bağlıysa, artık Instagram’da bir hesap sahibi olmaktan geri durmanıza gerek yok. Instagram’ın hesabınızı doğrulamanız konusunda ısrar ettiği bir noktada, bunu yapmak için bir Sanal Telefon Numarası kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İnstagram Hikaye Ses Gelmiyor Sorunu Çözümü

Bu içeriğimizde sizlere Telefon Numarası Olmadan Instagram Hesabı Açma Adımları hakkında sizlere bilgilere değindik. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir