Teknoloji

Spotify Güvenlik Duvarı Hatası Nasıl Giderilir ?

Spotify Güvenlik Duvarı Hatası Nasıl Giderilir? karşınıza çıkan tüm sorunların çözümlerine sitemiz üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Son yıllarda oldukça fazla kullanılmaya başlayan Spotify uygulaması üzerinde dönem dönem sorunlar meydana gelmektedir. Sizlerde bu sorunların giderilmesi için internet ortamında araştırmalar yapabilirsiniz. Bu hatayı gidermek için yapmanız gereken oldukça basit işlemler bulunmaktadır. Yapacağınız işlemler hakkında karşınıza çıkabilecek diğer sorunları bizlere yorum kısmı üzerinden gönderebilirsiniz. 

Spotify Güvenlik Duvarı Hatası Giderme 

Spotify uygulamasını çalıştırmak istediğinizde karşınıza bazı hatalar gelebilir. Bu hataları gidermek için yapmanız gereken bir dizi işlem bulunmaktadır. Popüler müzik uygulamasında genellikle güvenlik duvarı ile alakalı sorunlar meydana gelmektedir. Bu hataya ek olarak bazı kullanıcılar hesaplarına giriş yaptıklarında müzik çalınmasının engellendiğini de söylemektedir. 

Spotify 17 Hata Kodu

Bu hata ile karşı karşıya kalındığında karşınıza “spotify’a giriş yapmak için güvenlik duvarını güncelleyin”(Hata Kodu: 17). Şeklinde bir mesajla karşı karşıya kalırsınız.  Bu sorunu düzeltmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. 

 

  • Spotify uygulaması için güvenlik duvarı izinlerini güncelleyin. 

Güvenlik duvarı bir uygulamayı engellediği takdirde sizlere sağ alt tarafta bir bildirim gönderecektir. Bu bildirime tıklayarak karşınıza çıkan engelleme bildirimine izin ver diyerek güvenlik duvarınızın spotify’i engellemesini durdurabilirsiniz. 

 

Hata mesajı ile karşı karşıya kaldığınızda yapmanız gereken tek şey sistem tarafından sizlere yöneltilen önerileri takip etmenizdir. Güvenlik duvarınızı sürekli olarak güncel tutmanız bu tür sorunlarla karşıya karşıya kalmamak için oldukça önemli bir konudur. 

Eğer bildirim almadıysanız aşağıda yer alan adımlarını takip ederek Spotify uygulamasına izin verebilirsiniz. 

Windows Güvenlik Duvarı Ayarlarını Manuel Güncelleme

  1. Öncelikle bilgisayarınızda açık olan uygulamaları kapatın ve başlat arama kısmına çalıştır yazarak programı başlatın.
  2. Karşınıza çıkan arama kutusuna firewall.cpl yazın ve aratın.
  3. Arattıktan sonra karşınıza Windows Güvenlik Duvarı aracı gelecektir. Karşınıza gelen bu ekrandan sonra bir uygulamaya veya özelliğe izin ver seçeneğine tıklayın. 
  4. İzin verilen uygulamalar penceresine gelerek ayarları değiştir özelliğini aktif edin.
  5. İzin verilen uygulamalar listesinde Spotify uygulamasını bulun ve izin ver olarak seçili olduğundan emin olun.
  6. Kaydet butonuna tıklayarak yaptığınız değişikliğin kaydolmasını sağlayın. 
 

 

İlgilinizi Çekebilir: Müzik çalarken video çekme android ve iphone

Bu yazımızda sizlerle  Spotify Güvenlik Duvarı Hatası Nasıl Giderilir ? adımlarını aktardık.. Merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir