Sosyal Medya

Snapchat’te Birinin Telefon Numarası Nasıl Bulunur?

Snapchat , genç nesil arasında daha baskın olan bir uygulamadır. Öncelikle pazarlama ve reklam için kullanılabilecek bir resim paylaşım uygulamasıdır. Uygulamada yapılan son güncellemeler ile uygulama sesli ve görüntülü görüşme için kullanılabiliyor. Kullanması oldukça şaşırtıcı ve ilginç bir uygulama. Ancak uygulamadaki tüm harika özelliklerle birlikte, bir kullanıcının iletişim bilgilerine kullanıcının izni olmadan erişemezsiniz.

Bunun nedeni, Snapchat platformunun sosyalleşme amaçlı olması, ancak kullanıcılarının güvenlik ve mahremiyeti pahasına olmamasıdır. Bu harika olduğu kadar, iletişim bilgilerini, özellikle de bir kullanıcının telefon numarasını uygulamadan doğrudan alamayacağınız anlamına da gelir. Snapchat’in bir kullanıcı arkadaşının numarasına ihtiyaç duyduğunuz bir konumdaysanız, bunu aşmanın birkaç yolu vardır.

Bu kılavuzdan Snapchat’te bir kişinin telefon numarasını nasıl bulacağınızı öğrenin. Bir Snapchat kullanıcısının telefon numarasını kontrol etmek için kullanabileceğiniz farklı yolları keşfetmek için okumaya devam edin.

Snapchat’te Birinin Telefon Numarası Nasıl Bulunur?

Snapchat’te birinin telefon numarasını bulmanın yolları aşağıdadır:

Kişinizi Senkronize Etme

Bazen, Snapchat’te başka bir hesabın telefon numarasına erişimi olduğunu iddia eden Snapchat kullanıcıları bulabiliriz. Bu doğru değil. Bir kullanıcının numarasını doğrudan uygulamadan almanın tek yolu, böyle bir kullanıcının telefon numarasının mobil cihazınızın iletişim sisteminde zaten mevcut olması ve kişinizin Snapchat uygulamasıyla senkronize edilmiş olmasıdır.

Bu, kişinizi Snapchat uygulamasıyla senkronize etmediyseniz, uygulamaya sahip olabileceğiniz, ancak uygulamadaki kişilerin telefon numarasına erişemeyeceğiniz anlamına gelir.

 

Snapchat hesabınızı açarken bu adımı atladıysanız, aşağıdaki adımları izleyerek bunu yine yapabilirsiniz:

 • Snapchat hesabınızı açın.
 • Ekranınızın ortasındaki veya ekranınızın sağ ucundaki simgeye dokunarak profilinizi açın.
 • Ayarlar üzerine dokunun.
 • Telefon numarasına gidin.
 • Numaranız yoksa, numaranızı girmeniz istenecektir.
 • Numaranızı girdiğiniz yerin altındaki bir sonraki soru, Snapchat’in kişinize erişmesine izin vermeniz için olacaktır.
 • İstemi kabul ederek özelliği etkinleştirin. Bu yapıldıktan sonra, kişiniz Arkadaş Listesine eklenecektir. Bu şekilde, kişinizdeki kişilerin telefon numarasına doğrudan uygulamadan erişebilirsiniz.

Kişiyi Kazanmak

Kişi tabanınızda olmayan bir kişi için, kişinin telefon numarasını almak için başka yollara ihtiyacınız olacaktır. İlk arama, kişiden telefon numarasını istemektir.

Bu, bir kullanıcının telefon numarasını uygulamadan almanın en güvenilir yoludur. Bu yöntem için en büyük zorluk güvenlik bilinci olacaktır.

Kullanıcının samimi bir ilişkisi olmayan bir kişiyseniz, telefon numarasını doğrudan almak zor olabilir.

Bir ilişki kurmak ve kişinin güvenini kazanmak en iyisidir.

Bununla birlikte, gerçek ve nezih oldukları sürece niyetiniz konusunda açık sözlü olmak, aynı şekilde size platformdaki bir kullanıcının telefon numarasını verebilir.

İletişim bilgileriniz de dahil olmak üzere kendinizle ilgili ayrıntıları da paylaşabilirsiniz.

 

Ortak Bir Arkadaşınıza Sorabilirsiniz

Bazen bir kişinin telefon numarası gibi kişisel bilgilerini istemek biraz fazla gelebilir. Bu gibi durumlarda, kullanıcının telefon numarasına sahip olduğunu bildiğiniz ortak bir arkadaşınızdan öğrenebilir veya kişiye daha iyi erişebilirsiniz. Numarayı doğrudan alabilir veya size telefon numarasını vermeden önce arkadaşınızın kişiden izin almasını beklemek zorunda kalabilirsiniz. Her iki durumda da, mükemmel bir şekilde işe yarayabilir.

 

Diğer Sosyal Medyadaki Kullanıcı Adını veya Görünen Adı Kontrol Edin

Çoğu zaman, insanlar kullanıcı adları oluşturmak için çok fazla strese girmeyi takdir etmezler. Yani, kullanıcı adlarını oluşturmak için adlarını kullanan insanlar buluyorsunuz. Bu, görünen adları da çok iyi içerir. Görünen adların çoğu, kullanıcının adı ve soyadının birleşiminden oluşur. Bu, Snapchat’teki bir kullanıcının görünen adının diğer sosyal medya platformlarında tekrarlanma olasılığının yüksek olduğu anlamına gelir.

Bununla, bir kullanıcının diğer sosyal platformlardaki Snapchat hesabındaki görünen adını kullanarak iletişim bilgilerini kontrol edebilirsiniz. Facebook ve LinkedIn bakmak için iyi yerlerdir.

LinkedIn’de, kullanıcının Snapchat’teki kullanıcı adı veya görünen adıyla bir eşleşmeniz varsa, hesabın profilini açın.

Ardından, İletişim bilgilerine tıklayın. Oradan kişinin telefon numarasına ulaşmak mümkün.

Eşleşen bir profil bulursanız, kullanıcının Facebook hesabından veya Instagram sayfasından gelen gönderileri de kontrol edebilirsiniz. Bir kullanıcının bir gönderiye iletişim bilgilerini eklemesi mümkündür.

 

Google Arama’yı kullanın

Hesabın görünen adı veya kullanıcı adı ile hesabın telefon numarası için doğrudan Google’da arama yapabilirsiniz. Kullanıcı adı veya görünen adla ilgili herhangi bir yerde kişinin telefon numarası belirtilmişse, Google bunu sonuç bölümünde gösterecektir.

 

Google Görseller’i kullanın

Ekli bir resmi olan kişi tarafından yapılmış bir Snapchat hikayesini kontrol edebilirsiniz.

Resmi kopyalayın ve resmin sizi kişinin telefon numarasına erişmenizi sağlayabilecek bir platform gibi başka bir yere götürüp götürmeyeceğini öğrenmek için Google resimlerinden yararlanın.

 

Harici Arama Platformu

Bazı ücretsiz platformlar bir Snapchat hesabının numarasını arayabilir. Özellikle sizin için numarayı takip etmeden önce ödeme talep edenler için tavsiye edilmez.

 

Snapchat’te Birinin Telefon Numarası Nasıl Bulunur SSS

 

Snapchat’te bir kişinin telefon numarasını alabilir misin?

Snapchat platformu, doğrudan uygulamadan telefon numarası almayı destekleyen herhangi bir özelliğe sahip değildir.

Ya söz konusu kişiye sormanız ya da hesabın görünen adını kullanarak Google’da arama yapmak gibi kişinin telefon numarasını almak için başka yöntemler kullanmanız gerekir.

 

Snapchat hesabımla senkronize edilmiş bir telefon numarasını nasıl görüntüleyebilirim?

Kişinizi Snapchat hesabınızla senkronize ettiyseniz, iletişim bilgileri kişi tabanınızda bulunan bir kullanıcının telefon numarasını aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz:

 1. Snapchat hesabınızı açın.
 2. Profil sayfanıza gidin.
 3. Arkadaş Ekle özelliğine dokunun.
 4. Hızlı Ekle bölümüne gidin.
 5. Görmek istediğiniz kullanıcının kişisini sayfanın sağ tarafında bulacaksınız.

 

 

Çözüm

Snapchat’te bir kişinin telefon numarasını almak için farklı yollar denerken, platformda sesli arama ve görüntülü arama özelliğinin etkinleştirildiğini unutmayın.

Bir kullanıcıya Snapchat aracılığıyla kolayca ulaşabilir ve kullanıcıyla uzun süre içinde kullanıcının güvenini kazanabileceğiniz bir ilişki kurabilirsiniz.

 

Ardından, doğrudan kullanıcının numarasını isteyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir