Facebookİnstagram

Savcılık İnstagram Fake Hesabı Bulur Mu?

Savcılık İnstagram Fake Hesabı Bulur Mu? Çağımızda sosyal medya kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte artık insanlar sosyal medyada daha çok vakit geçirmekte, fenomenler ortaya çıkmakta ve ünlülerin sayısı artmaktadır. İnsanlar özellikle adına açılan sahte hesapları savcılığın bulup bulamayacağını bilmek istiyor bu sorunun cevabı evet, savcılık sahte hesapları öğrenebiliyor. İçeriğin ilerleyen kısımlarında sizlere Fake hesaptan yapılan bir işlemin sonuçlarının ne olacağına değineceğiz. 

Instagram Fake Hesap Bulunur Mu?

Fake hesap twitter, instagram gibi sosyal medyalardan birinde bulunursa sosyal medya temsilcisinden tarih ve hesap kullanıcısının bilgileri istenir. Bilgi akışı sağlandığında telekominikasyon birimiyle iletişime geçilir. Buradan alınan bilgiyle kişi tespiti ve ardından dava süreci başlar.

İnstagram Fake Hesabın Kime Ait Olduğunu Nasıl Anlarız?

Savcılık burada sunacağımız yöntemlerle sınırlı bilgi edinmez. Bu yöntemleri kişisel olarak uyguladığınızda face hesap sahibini bulabilirsiniz. Fake hesap kullanıcısını bulmak için uygulama indirmek yerine birkaç yönergeyi takip etmesi yeterlidir.

1.Instagram giriş sayfasında “şifremi unuttum” seçeneğine tıklayın.

2.Açılan sayfada fake hesap kullanıcısını öğrenmek istediğiniz hesabın kullanıcı adını yazın.

3.Ekranda yeni bir şifre verilmesi için kullanıcıya bir ileti gönderildiği mesajı yer alır.

4.Mesajda ileti olarak mail adresi yer alır ama mail adresinin tamamına erişilmez. Sadece birkaç karakter açık olarak görülür. Hesabın kime ait olduğunu açık karakterlerden yola çıkarak tahminlerinizi doğrulayarak bulabilirsiniz.

5.Sahte bir mail adresiyle açılmış bir hesap olma ihtimali de vardır.

 

 

Bir Hesabın Fake Hesap Olduğunu Nasıl Anlarız?

Arama motorunuzdan images.google.com adresine tıklayın. Arama çubuğunun sağında bulunan kamera simgesine tıklayın. Fotoğrafın arama motorundan alıntı olup olmadığını buradan görebilirsiniz.

 

 

Fake Hesaptan Yazılan Kötü İçerikler Suç Mu?

Twitter, Instagram, Facebook gibi herhangi bir sosyal medya uygulamasında aşağılayıcı paylaşım veya yorum yapıldığında failin IP adresinden dolayı gerçek adresine ulaşmak çok kolay. Ancak, ilgili uygulamalara sahip şirketlerin, kişisel verileri korumak için hesapların IP adreslerini paylaşmama konusunda çok katı kuralları vardır. Bu nedenle şikayette bulunan makam, konu hakkında daha fazla araştırma yaparak bu kişiyle iletişime geçmeye çalıştı. Ayrıca, uygulamada mağdurlar genellikle suçu işlemiş olabileceğinden şüphelendikleri şüpheliler hakkındaki bilgileri şikayetçi makamla paylaşırlar ve soruşturmalar çoğunlukla bu kişilere yöneliktir. Benzer şekilde, şikayet kurumu tarafından daha fazla soruşturma ve delil toplanması yoluyla faille temasa geçilebilir ve suç kanıtlanabilir.

 

İlginizi Çekebilir: Instagram Verilere Eriş Nereye Taşındı?

Bu içeriğimizde sizlere Bu içeriğimizde sizlere Savcılık İnstagram Fake Hesabı Bulur Mu?   hakkında bilgilere değindik. 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir