Teknoloji

Resimden yazı fontu bulma

Resimden yazı fontu bulma hakkında merak ettiğini tüm bilgileri sizler için yayınladık. Gördüğünüz bir tasarımda veya çalışmada kullanılan yazı tipini merak mı ediyorsunuz ? Aşağıda vereceğimiz siteler sayesinde sizlerde kolay bir şekilde resimden yazı fontunu bulabilirsiniz. 

Aklınıza takılan soruları ve diğer deneyimleri bizlere yorum kısmından kolaylıkla iletebilirsiniz. 

 

Resimden Yazı Fontu Bulma Siteleri

Görselden yazı fontu bulma işlemleri son derece basittir. Elinizde bulunan bir göreli aşağıda listesi verilen sitelerden herhangi biri aracılığıyla analiz edebilir, üzerinde bulunan yazıların fontlarını öğrenebilirsiniz. 

 

Yukarıda verilen sitelere tıklayarak bir logo, broşür vb. görsellerden fontunuz tespit edebilirsiniz. Öyle ki ilgili siteler üzerinden yazı fontlarını da indirerek kendi bilgisayarınızda çalışmasını sağlayabilirsiniz. 

 

En iyi yazı tipi bulucu web siteleri, kullanışlılıkları ve çeşitliliği ile öne çıkar. Verilen site 800.000’den fazla yazı tipine sahiptir ve ihtiyacınız olan yazı tipini hemen bulabileceğiniz en iyi sitedir. Belirli bir web sitesi yalnızca yazı tiplerini görüntülemez. Ayrıca karşılık gelen yazı tipine benzer 60’tan fazla örnek sağlar. Ayrıca, yazı tiplerini doğrudan indirmenize izin veren bir web sitesine de yönlendirilir. Bu şekilde yazı tipini bulabilir ve hatta bir veya iki dakika içinde kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Görselden Yazı Fontu Nasıl Bulunur ?

Görsel üzerinde var olan yazılarda kullanılan fontların ismini bulmak günümüzde oldukça kolaydır. Aşağıda verilen siteler aracılığıyla kendi görsellerinizde kullanılan bir fontu son derece rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Sizler için geliştirilen bu siteler sayesinde geliştirdiğiniz projeleriniz ve görsellerde istediğiniz fontu bulabilirsiniz. Sadece font bulmanın yanı sıra kendinize uygun kaliteli fontları bulmak için de bu siteleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

 

 

Favori resimlerinizdeki yazı tiplerini nasıl hızlı bir şekilde tanımlayacağınızı öğrenin, böylece onları da kullanabilirsiniz! Broşürler, afişler ve hatta grafikler için doğru yazı tipini seçmek göz korkutucu bir görev olabilir. Bazen işletim sisteminize yüklenen standart yazı tipleri işe yaramaz ve ücretsiz yazı tipi sitelerine göz atmak zaman alabilir ve sonuçlar garanti edilmez. Bununla birlikte, resimleri gerçekten harika yazı tiplerinde görebilir veya hatırlayabilirsiniz, ancak hangi yazı tipinin kullanıldığını belirlemek için sanatçıyla iletişim kurmanın hiçbir yolu yoktur. Bu, resimlerdeki yazı tiplerini ücretsiz olarak tanımlamanın harika bir yoludur.

 

Dikkatinizi çekebilir: Telefon numarasıyla Instagram bulma 

Bu yazımızda sizlerle Resimden yazı fontu bulma hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir