Teknoloji

Opera Gizli Sekme Nasıl Açılır ?

Opera gizli sekme nasıl açılır sorusunun cevabı için sitemizde yer alan bu içerik tam da sizlere göre. Ülkemizde yaygın olarak kullanılan opera tarayıcı diğer tarayıcı uygulamalarına çok daha gelişmiş özelliklere sahiptir. Sahip olduğu tüm bu özelliklere göre içerisinde ayar yapmak için birçok sayfa ve menü bulunmaktadır. Tüm bunlara ek olarak Opera gizli sekme açma kılavuzu sayesinde sizlere tarayıcı içerisinde çerez ve geçmiş kaydolmadan gezinti yapabilirsiniz. 

 

Opera Gizli Sekme Açma

Opera tarayıcısı diğer tarayıcılara göre bilgisayar özelliklerinden çok daha az kaynak tüketmektedir. Örnek olarak dünya üzerinde en çok kullanılan chrome tarayıcısı opera tarayıcısına göre ortalama %60 daha fazla ram tüketimi yapmaktadır. Bu yüzden tüketicilerin çoğunluğu opera tarayıcısını tercih etmektedir. 

İlgili tarayıcı içerisinde sağda ve solda olmak üzere 2 farklı menü ön plana çıkmaktadır. Bu sebepten kullanıcılar yapacakları ayarlarda kafaları karışmaktadır. Kafaları karışan kullanıcılar genellikle opera gizli sekme açma konusunda zorluk yaşamaktadır. Aşağıda yer alan yönlendirmeler sayesinde Gizli sekmenizi kolaylıkla açabilirsiniz. 

 

  • Öncelikle opera tarayıcınızı açın.
  • Daha sonra sağ üst köşede bulunan opera tarayıcı logosuna tıklayın.
  • Karşınıza çıkan menüden “yeni özel pencere” seçeneğine tıklayın.

Tüm bunlara ek olarak Opera tarayıcısı içerisinde gizli sekme açmak için başka bir yol ise klavye kısa yolunu kullanarak açmaktır.

İçeriğimize konu olan Opera tarayıcı gizli sekme kısa yolu: Ctrl + Shift + N tuşudur. 

 

Opera Gizlilik Modu Ne İşe Yarar

Opera gizli sekme genellikle kullanıcı bilgilerinin kaydedilmesini istemediğimiz durumlarda kullanıcılar tarafından yararlanılmaktadır. 

Özetle Opera Gizlilik modu kullandığınızda: 

  • Göz atma geçmişiniz kaydedilmediği için verileriniz çok daha gizli kalır.
  • Çerezler silinir ve kişisel tercihleriniz gizli kalır.
  • Aynı anda birden fazla hesaba giriş yapabilirsiniz. Örneğin, sitedeki kişisel oturumunuzu normal bir pencerede sürdürürken, gizli pencerede işle ilgili bir hesaba giriş yapabilirsiniz.
  • Gizli sekmeleri kullandığınızda, göz atma oturumlarınız daha özel hale gelir (dolayısıyla özel göz atma adı). İnsanlar, kişisel verilerini veya göz atma etkinliklerini cihazlarının diğer kullanıcılarından korumak için özel göz atmayı tercih eder. 
  • Gizli Tarama, başka birinin cihazını kullanırken bir web sitesinde oturumu kapatmanın kolay bir yoludur; elbette, tarama oturumunuzun sonunda tarayıcı pencerenizi kapatmanız şartıyla.

 

Dikkatinizi çekebilir: En iyi ücretsiz VPN programları 

Bu yazımızda sizlerle Opera Gizli Sekme Nasıl Açılır ? hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir