Blog

Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum

Akıllı cihazların tümünde zaman zaman mobil verim açık ama internete giremiyorum sorunuyla karşılaşmak mümkün. Yani hem telefonlarınızda hem tabletlerinizde zaman zaman bu gibi sorunların yaşandığını görebilirsiniz. Bu durumun da birçok nedeni olabilir. Yani mobil veri açık ama internete giremiyorum sorununa neden olacak birden fazla sebeple karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun için de zaten birçok kişi sorunun ne olduğunu ve nasıl çözüleceğini merak ediyor. Sizler de bu konuda bir sorun yaşıyorsanız hem nedenini hem de çözümünü yazımızdan bulabilirsiniz.

Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum Nedeni Nedir?

Bazen mobil veri açık olmasına rağmen internete giremiyor olabilirsiniz. Bunun nedenlerinden biri internetinizin bitmiş olması olabilir. Yani sizi internet ağlarıyla buluşturacak bir paketiniz olmayabilir. Bunun haricinde internetiniz olduğu halde internete girişte sorun yaşamanız da mümkün. Çünkü internetinizin çekmeme durumu, altyapıdan kaynaklı olan teknik sorunlar ve çok daha fazlası buna neden olabilir. Eğer bu tarz problemlerin olmadığını düşünüyorsanız, şebeke sorunları da yaşıyor olabilirsiniz. Çünkü yeni alınan telefonlarda bazen sim kart problemleri yaşanabiliyor. Sizin sorununuz GSM operatörleriyle alakalı da olabilir. Anlık veri akışından dolayı bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bu kısımda da sorunun ne olduğunu anladığınızda çözümüne odaklanabilirsiniz. Aynı zamanda eğer sorunu bulamıyorsanız, müşteri hizmetlerini arayarak onlardan destek istemeniz de mümkündür.

Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum Nasıl Çözülür?

Eğer mobil verinin açık olmasına rağmen internete girememe sorunu yaşıyorsanız o zaman çözümlere odaklı olmalısınız. Çünkü sorunu bulmanız halinde çözümü devreye sokmanız da bir hayli kolay olacaktır. Bu işlemlerden bazılarını anlatmak gerekirse öncelikli olarak telefonunuzun ayarlar kısmına gitmelisiniz. Sonrasında bağlantılar, mobil ağlar kısmına girmelisiniz. Buradan VoLte aramalarını kontrol etmeniz gerekir. Böylece aktif olup olmadığını görürsünüz. Erişim noktası yazısı üzerinden de ekleme yapabilirsiniz. Burada size bir sayfa gelecektir.

Sayfa üzerindeki isim kısmını sizin operatörünüze göre doldurmanız beklenmektedir. APN adresine de internet yazabilirsiniz. Tüm bu adımları doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlamanızın ardından da kaydetmeyi unutmamalısınız. Sonrasında da artık yeni erişim noktasını seçebilirsiniz. Evet, aslında yapmanız gerekenler sadece bu kadar. Teknik ayarlarla ilgili bir problemden kaynaklanıyorsa, sorunu çözmüş olursunuz.

 

Dikkatinizi çekebilir: İphone kendi kendine kapanıyor 

 

Bu yazımızda sizlerle Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir