Minecraft

Minecraft Meşale Nasıl Yapılır

Minecraft Meşale Nasıl Yapılır sorusunun cevabını öğrenmek için bu sayfada var olan içerik tam da sizlere göre. Yorum yaparak e-pin kazanmak için ilk yorum yapan 10 kişiden birisi olmanız gerekmektedir. 

Minecraft oyunu içerisinde oyuncuların en çok işine yarayan materyallerden bir tanesi de şüphesiz meşalelerdir. Bu içeriğimizi okuyarak sizlerde oyun içerisinde kendi meşalelerinizi kolaylıkla yapabileceksiniz. Meşaleler genellikle mağaraları keşfetmek isteyen oyuncular için oldukça fazla önem taşır. Bu ışık kaynaklarının üretilmesi çok kolay olduğundan oyunu oynayan herkes tarafından en çok tercih edilen araçlardan bir tanesi olmaktadır. 

Minecraft meşale yapım adımları nelerdir ?, işte detaylar.

Meşale Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Minecraft meşale yapmak için ihtiyacınız olan bazı kolay malzemeler bulunmaktadır. Bu malzemeler her zaman en kolay bulunanlar listesinde karşınıza gelmektedir. 

  • 1 kömür
  • 3 kütük

Öncelikle meşale üretim yapmanız için ilk adım olarak sahip olduğunuz kütüklerinizi ahşap kalaslara çevirmeniz gerekmektedir. Ahşap kalasa sahip olmak için haayatta kalma envanteri hazırlama tablosu içerisindeki yuvalardan bir tanesine topladığınız kütükleri yerleştirmeniz gerekmektedir. 

Eğer kömür parçasına sahip değilseniz yapmanız gereken işlemler aşağıda verilmiştir. 

Kömür parçası toplamak için kazı yapmanız gerekmektedir. Kazı yapmak için ise sizlere bir adet işleme masası gerekmektedir. Kazı yapmanın ilk adımı için sap çubuklar tercih edebilirsiniz. 

Çubuğu yapmak için, yukarıda gösterildiği gibi karenin sol veya sağ tarafına iki tahta yerleştirin. Şimdi kazmanız gerekiyor; bu, tezgahla etkileşime girerek yapılabilir. Daha sonra, yukarıdaki resimde gösterildiği gibi tezgahta, işçiliği yapan GUI’nin üstüne bir sıra tahta ve orta tahtanın altına iki çubuk yerleştirin. Bu, meşale yapmak için önemli bir malzeme olan kömür toplamak için bir kazma oluşturacaktır. Bir sonraki adım biraz kömür bulmak. Kömür, Minecraft’ta taşların içinde ve arasında bol miktarda bulunan bir kaynaktır, bu nedenle kısa sürede çıplak taşlar bulacaksınız. Çoğu durumda, oyuncular yüzeydeki mağaraları bulmayı tercih ederler, ancak kömür dağların yamacında veya kayalık tepelerde de bulunabilir. Kömürünüzü bulduktan sonra, envanterinizde toplamak için madenden çıkartabilirsiniz. Madencilik ancak kazma ile yapılabilecek bir iştir ve kömür, tahta kazma ile çıkarılabilen tek cevherdir.

Kömürünüzü topladıktan sonra, bazı meşaleler yapmaya hazırsınız.

Minecraft’ta Meşale nasıl yapılır?

Bir üst kısımda Minecraft meşale nasıl yapılır adımı için ön hazırlık içeriğini okumuştunuz. Şimdi sizlere vereceğimiz taktikler sayesinde oyun içerisinde meşalelerinizi yapabilirsiniz. Bir meşale yapmak için, tercihen 3×3 ızgaranın ortasına, altında bir çubuk olacak şekilde bir parça kömürü işçiliği GUI’sine yerleştirin. Meşaleleri yapmayı tamamladığınızda, envanterinize taşıyın. 

Meşale yapma adımları

Meşale yapmanız için aşağıda verilen adımları dikkatle uygulamanız gerekmektedir. Son olarak meşale yapmak için işçilik masalarına ihtiyacınız yoktur, ancak bu işlemi burada yapmak isterseniz de mümkündür. 

Meşale yapmak için, altında bir çubuk bulunan işçiliği GUI’ye bir parça kömür yerleştirin.

Hazırlanmış meşaleler dörtlü setler halinde gelir, yani bir parça kömür 4 meşale yapar. Kömür bu kadar bol bir malzeme olduğundan, madencilik yapıyorsanız, yanınıza odun getirdiğinizden emin oldun.

Bu işlemleri dikkatle uyguladığınızda başarıyla meşalelerinizi yapmış olursunuz. Oluşturduğunuz meşaleler ile dilediğiniz kadar madencilik yapabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir: Minecraft cam nasıl yapılır 

Bu yazımızda sizlerle Minecraft Meşale Nasıl Yapılır hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir