Minecraft

Minecraft İksir Standı Yapımı

Minecraft İksir Standı Yapımı hakkında aradığınız tüm detaylı bilgilere bu içerik sayesinde kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Son yıllarda popüler bir hale gelmiş oyun türü içerisinde birçok farklı element bulunmaktadır. Elementlerin yanı sıra bu elementleri depolamak ve saklamak için de envanterlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu içerik ile birlikte sizlerde Minecraft oyunu içerisinde geçerli olan İksir Standını kolay bir şekilde yapabilirsiniz. 

Minecraft İksir Standı Nedir?

Minecraft iksirleri yapmak için birkaç malzemeye ihtiyacımız var. Çeşitli iksir türleri vardır. İksirler oyunda bize çok yardımcı oluyor. Sağlığımızı geri kazandırır, hareket hızı verir, güç iksirleri yapar ve birçok çeşidi vardır. 3 çeşit Minecraft iksiri vardır. Bunlardan biri Pozitif İksirler. Adından da anlaşılacağı gibi, bu iksirler olumlu bir şekilde oynamamıza yardımcı olan etkiler sağlar. Olumsuz iksirlerin adından da anlaşılacağı gibi olumsuz etkileri vardır. Tabii artık diyebilirsiniz ki, oyunda bize zarar veren özel iksirler ile ne yapıyoruz? Bu tür iksirler, çok oyunculu veya oyunlarda canavarlarla savaşmamıza yardımcı olabilir. Patlayıcı iksirler ise içerek değil, attığım zaman etkili oluyor. Bu tip farklı malzemelerde mevcuttur. Olumsuz etkileri olan iksirleri veya patlayıcı iksirlerde olumlu etkileri olan iksirleri kullanabiliriz.

İksir Standı Yapmak İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

İksir standı yapmak için gerekli bir takım malzemeler bulunmaktadır. Bu malzemeler olmadan stand yapmanız mümkün değildir. 

Minecraft iksir işçiliği için farklı malzemeleri birleştirmeniz gerekir. İksir yapmanın yemek pişirmekle neredeyse aynı olduğunu görebilirsiniz. Her iksirde kullanıldığı için önce bir Nether Tuber edinmelisiniz. Ardından yapmak istediğiniz iksirin içeriğine göre ilgili eşyaları yerleştirin.

Aynı anda üç iksir yapma hakkınız var. Tüm iksirleri hazırlarken nether düğümlerini de kullanacaksınız, ancak zayıflık iksirleri için nether yumrularına ihtiyacınız yok. Genel olarak ilk aşama için gerekli malzemeler şu şekilde sıralanabilir;

Nether yumrusu; iksir yapımında kullanılan ana malzeme olduğu söylenebilir. Bu parça kendi başına işe yaramaz ve iksir yapmak için kullanılır.

Fermente örümcek gözler; zayıflık iksiri yapmak istediğinizde ağ yumruları yerine örümcek gözlerini fermente etmeniz gerekir.

Minecraft İksir Standı Nasıl Yapılır?

Minecraft iksir standı yapmak için gereken malzemelerden biri de Plaze çubuğudur. Bunun için yapmamız gereken bir portal yardımıyla cehenneme gidip oradaki kaleyi bulup içindeki ateşi kesmek ya da oradaki kutudan çıkabiliriz ama en kesin yol ateşi kesip unut gitsin. Arkasındaki malzeme basittir.

Bir sonraki adım olarak yukarıdaki görselde gösterdiğimiz gibi cehennemde alevleri keserek düşürülen alev çubuğunu crafting masasındaki kareye yerleştirmemiz ve altına 3 adet molozu resimde görüldüğü gibi yerleştirmemiz gerekiyor. Bununla Minecraft iksir tutucu yapma adımlarını tamamlıyoruz.

 İlginizi Çekebilir: Minecraft Fırlatıcı Yapımı 

Bu yazımızda sizlerle Minecraft İksir Standı Yapımı hakkında bilgilere yer verdik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir