Minecraft

Minecraft Gübre Varili Yapımı

Minecraft Gübre Varili Yapımı hakkında merak ettiğiniz tüm detayları bu içerikten kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Son yıllarda oldukça popüler olan oyun içerisinde birçok farklı araç bulunmaktadır. Bu araçlardan en çok tercih edilenler arasında Gübre’de bulunmaktadır. Aşağıda verilen yönergeleri takip ederek sizlerde kolay bir şekilde gübre yapabilirsiniz. Bu içeriğe yorum yapan ilk 3 kişiden birisi olun ve online oyunlarda geçerli e-pin kazanma şansını yakalayın. 

Minecraft Gübre Ne İşe Yarar?

Minecraft’taki gübre, bitkilerin büyümesini hızlandırır ve daha hızlı ürün vermelerini sağlar. Ayrıca, bitkilerin çiftleşmesi için de kullanılabilir. Bitkileri gübrelemek, çiftleşme şansını artırarak daha fazla ürün vermelerini sağlar. Gübre, gübre kovasında yer alan su ve lavadan yapılır. Gübre kovasını kullanmak için, bitki üzerine sağ tıklamanız gerekir.

Minecraft GÜBRE Varili nasıl kullanılır

Minecraft’taki gübre varili, bitkilerin daha hızlı ve daha verimli büyümesini sağlamak için kullanılan bir araçtır. Kullanımı oldukça basittir ve aşağıdaki adımları izleyerek kolayca kullanabilirsiniz:

  1. Gübre varilini yapın: Gübre varilini yapmak için, 3 taş blok, 3 obsidian, 1 lava blok ve 1 su blok gereklidir. Bu malzemeleri toplayın ve taş bloklarını birleştirin ve üçgen şeklinde dizin. Üst satıra obsidian blokları ekleyin ve aynı şekilde üçgen şeklinde dizin. Üçüncü satıra lava ve su bloklarını karşılıklı olarak yerleştirin. Gübre kovası oluştu ve kullanmaya hazır!
  2. Bitki seçin: Bitkiyi gübrelemek istediğinizde, bitki üzerine sağ tıklama yapın.
  3. Gübre varilini kullanın: Bitki üzerine sağ tıkladıktan sonra, gübre varilini seçin ve bitki üzerine yerleştirin. Gübre varilini kullandıktan sonra, bitki daha hızlı büyüyecektir ve daha fazla ürün verecektir.

Minecraft Gübre Varili Yapımı

Minecraft’ta gübre kovası yapmak için aşağıdaki adımları takip edin:

  1. Malzemeleri toplayın: 3 taş blok, 3 obsidian, 1 lava blok ve 1 su blok.
  2. Taş blokları birleştirin ve üçgen şeklinde dizin.
  3. Üst satıra obsidian blokları ekleyin ve aynı şekilde üçgen şeklinde dizin.
  4. Üçüncü satıra lava ve su bloklarını karşılıklı olarak yerleştirin.
  5. Gübre kovası oluştu ve kullanmaya hazır! Artık bitkilerinizi veya mantarlarınızı gübreleyebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir: Minecraft harita yapımı  

Bu yazımızda sizlerle  Minecraft Gübre Varili Yapımı hakkında bilgilere yer verdik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir