Minecraft

Minecraft’ta Atlar Nasıl Yetiştirilir?

 

Minecraft’ta Atlar Nasıl Yetiştirilir? Sorusunun cevabı için sitemizde yer alan Minecraft içerikleri tam sizlere göre.  Atları yetiştirmek için birçok seçenek olmasının yanında nasıl at yetiştireceğinizi öğrenmek bir o kadar kolay. Yazımızın devamını okuyarak Minecraft atları yetiştirme hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Neden Minecraft’ta at yetiştirilir? 

Atların sayısını artırmak seyahat etmenizi ve kaynakları taşımanızı kolaylaştırır. Eşsiz özellikleri olan farklı türdeki atlar hız, dayanıklılık ve güç olarak sizlere avantaj sağlayabilirler. Yetiştirdiğiniz atların renk ve desenlerini siz belirleyebilirsiniz. Oyunda hayatta kalmanıza yardımcı bazı ekipmanları atlar sayesinde elde edebilirsiniz; at zırhı ve at eyeri. At yetiştirirken zıplama, dörtnala koşma gibi becerileri kazanarak eğlenceli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Minecraft’ta atlar nasıl yetiştirilir?

Minecraft’ta iki yetişkin at bulmanız gerekir. Atlarınızı çoğaltmak için atlardan birini altın elma ya da altın havuçla beslemelisiniz. Nesneleri zindandaki sandıklarda bulabilir veya havucu altın külçelerle birleştirerek elde edebilirsiniz. Atlardan birine sağ tıklayın, nesneyi yediğini göreceksiniz. Nesneyi yedikten sonra atların başlarının üzerinde üremeye hazır olduklarını simgeleyen kalpler belirecektir. Kalpler görüldükten sonra üreme için ikinci ata sağ tıklayın. Tay doğar ve yetişkin atlardan birini takip eder. Tayın yetişkin at olması 20 dakika sürer. Tay yetişkin bir at olduğunda başka bir tay yetiştirmek isterseniz bir atla çiftleştirebilirsiniz. Bu işlemi tekrarlayarak istediğiniz kadar at yetiştirebilirsiniz.

İki at kaç tay doğurabilir?

İki at aynı anda bir tay doğurabilir. Tay büyüdüğünde ve yetişkin olduğunda, tekrar çiftleştirebilirsiniz.

Bir atın yetişkin olup olmadığını nasıl anlarım?

Bir at, tam yetişkin boyutuna ulaştığında ve zırh giyebildiğinde veya eyer takabildiğinde yetişkin kabul edilir.

Hayatta Kalma modunda at yetiştirebilir miyim?

Hayatta Kalma modunda altın elmalar veya altın havuçlar kullanarak at yetiştirebilirsiniz.

 İlginizi Çekebilir: Minecraft Gübre Varili Yapımı 

Bu yazımızda sizlerle Minecraft’ta Atlar Nasıl Yetiştirilir hakkında bilgilere yer verdik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir