Sosyal Medya

Linkedin Derece Nedir ?

Linkedin Derece Nedir ? Uygulama üzerinde bulunan derecelendirme hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Linkedin üzerinde bulunan bağlantılarınız derecelerden oluşturulmaktadır. Ağınızda bulunan kişiler 1 – 2 ve 3 dereceden oluşmaktadır. Tanıdığınız veya yakından takip etmek istediğiniz bireylere bağlantı kurmak için davetiye göndererek kendi ağınızı oluşturabilirsiniz.  Diğer üyelerle oluşturacağınız bağlantılarınızın dereceği Linkedin üzerinde nasıl iletişim kuracağınızı etkilemektedir. 

Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından bildirebilirsiniz. En kısa sürede tarafınıza geri dönüş yapılacaktır. 

Linkedin Derece Nedir ? 

Bağlantılarınız üzerinde yapacağınız tüm işlemlerde dereceler sizlere katkı sağlayacaktır. 3 çeşit Linkedin derece sistemi bulunmaktadır. Bu dereceler başlıca: 

  • 1. derece bağlantılar: Tarafınıza gönderilen bağlantı isteklerini kabul ettiğiniz için doğrudan bağlantı kurabildiğiniz kişilerdir. bu kişilerle Linkedin üzerinden mesaj göndererek onlarla iletişime geçebilirsiniz .
  • 2. derece bağlantılar: birinci dereceden olan bağlantılarınızın sosyal çevresi olarak adlandırılabilir. Arama yaptığınız isimlerin yanında 2. derece olarak simgelere görmeniz mümkündür. Bu kişilerin profillerini ziyaret ederek onlarla bağlantı kurabilirsiniz. 
  • 3. derece bağlantılar: ikinci derece bağlantılarınızla ilişkili kişiler olarak adlandırılabilir. Arama yaptığınız isimlerin yanında 3. derece simgesi görebilirsiniz. 

Takipçiler nedir ? 

Takipçi olarak bilinen kitlenizin herkese açık olarak paylaştığınız güncellemeleri görmesini sağlayabilirsiniz. Bu durum Ayarlarınıza bağlı olara değişkenlik gösterecektir. 
Linkedin gruplarınızın diğer üyeleri – Aynı grubun üyesi olduğunuz için ağınızın bir parçası olarak kabul edilen kişiler. Bir üyenin profilinin “Öne Çıkanlar” bölümü, hepinizin ait olduğu grupları gösterebilir. Onlarla LinkedIn üzerinden veya doğrudan gruba mesaj göndererek bağlantı kurabilirsiniz.
LinkedIn Üyeleri (Ağ Dışı) – Yukarıdaki kategorilere girmeyen LinkedIn üyeleri. Burada belirtildiği gibi, profilinizin ağınızın dışındaki bazı alanları sınırlı görünürlüğe sahiptir, ancak daha fazla profil görüntülemek için ağınızı diğer değerli bağlantılarla oluşturabilirsiniz. Seçeneğiniz varsa, kendinizi tanıtmaları için onlara bir Mail de gönderebilirsiniz.
 

Linkedin Derece Kısmına Ne Yazılır ?

Linkedin derece kavramı pek çok kullanıcı tarafından karıştırılmaktadır. Yeteneklerinizi paylaştığınız derece sistemi ile bir kişi ile aranızdaki derece farklı kavramlardır. Yetkinlik derece kısmına ne yazacağınız hakkında püf noktalar bu kısımda yer almaktadır. 


LinkedIn profilinizde birçok bölüm vardır. Bu bölümler arasında bir konudaki uzmanlığınız gibi kavramları gösteren bir derece bölümü bulunmaktadır. Bu kısma uzmanlık alanınızla ilgili diğer kişiye göstermek istediklerinizi yazabilirsiniz. Özellikle iş arıyorsanız, profilinize bakan kişilerin ilk fark edeceği nokta budur. Bu nedenle dikkatli bir şekilde doldurmanız ve yanlış bilgi vermemeniz çok önemlidir.

 

 

Dikkatinizi çekebilir: Sosyal medya içerikleri

Bu yazımızda sizlerle Linkedin Derece Nedir ? kapatma hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir