Blog

Laptopu TV’ye Bağlamak Kablosuz

Birçok kişi bilgisayar ekranı ile televizyon arasında yapılan bağlantının nasıl kurulduğunu merak ediyor. Bunun için de internet platformları üzerinde farklı araştırmalar yapılıyor. Laptopu TV’ye bağlamak kablosuz tarzında araştırmalarla da karşılaşabiliyorsunuz. Çünkü bu işlem birçok konuda rahat etmenizi sağlıyor. Hatta talep ettiğiniz konforu bir şeyler izlerken de yaşamak mümkün olabiliyor.

Siz, sevdiğiniz bir filmi küçük bir bilgisayar ekranına gerek kalmadan, rahat rahat uzanarak da televizyondan izleyebilirsiniz. Bunun için de yapmanız gereken işlemler oldukça kolay. Hem de bu işlemleri yaparken görüntü kirliliği yapacak olan gereksiz kablolarla uğraşmak zorunda da kalmayacaksınız.

Bilgisayar Ekranı Yansıtma Ayarları

Bilgisayarınızı televizyona yansıtmak istediğiniz zaman önemli olan faktörlerden biri elbette ki WİFİ bağlantısı olarak geçiyor. Çünkü cihazların bağlantısının kurulması için internet şart. İnternet olmadan iki cihazı birbirinize bağlama sırasında da WİFİ adaptörünün olması da önemlidir. Bu özellikle masaüstü bilgisayarlar için olmazsa olmazdan biri olarak görünmektedir. Bilgisayarınız artık hazırsa, televizyon kısmına geçebilirsiniz.

Bilindiği üzere artık bilgisayarlar WİFİ bağlantısı var olacak şekilde üretiliyorlar. Yani zorlanmadan, saniyeler içerisinde bağlantı kurabiliyorsunuz. Tabi interneti olan bir televizyona bilgisayar bağlamak saçma gibi görünse de aslında oldukça faydalı. Çünkü bilgisayar ekranı bağlamak, internet tarayıcılarının çıkaracağı sorunlardan da muaf olmanız anlamına geliyor. Filmlerinizi ve dizilerinizi çok daha rahat bir şekilde, kesintisiz olarak izleyebilirsiniz.

Bilgisayar Ekranını Televizyon Ekranına Nasıl Yansıtılır?

Gerekli ayarlamaları yaparken öncelikli olarak bir bağlantı kurulması gerekiyor. Yani kablosuz bağlantı söz konusu olduğu için cihaz eklemesi gerekiyor. Bunun için de yapmanız gerekenler oldukça kolay. Bilgisayarınız üzerinde Windows ayarlarını açmalısınız. Burada bir sistem bölümü bulunmaktadır. Sistem bölümü üzerine girdiğinizde en alt kısımda, sol tarafta bilgisayarda göster uyarısı yer alır.

Eğer siz yansıtma işlemini sürekli olarak yapacaksanız, sürekli, her yerde gösterme özelliğini seçebilirsiniz. Sonrasında da yansıtma için gerekli izinleri almanız gerekmektedir. Üçüncü seçenek için de cihazlar arası eşleştirme işleminde şifre isteyip istemediğinize göre seçim yapmalısınız. Hatta bilgisayarınızın televizyon üzerindeki adını da değiştirebilirsiniz. Bu gibi teknik ayarlamaları yapmanızın ardından da kolayca yansıtma işlemini tamamlamanız mümkündür.

 

Dikkatinizi çekebilir: WhatsApp Durum Gizli Bakma0

Bu yazımızda sizlerle Laptopu TV’ye Bağlamak Kablosuz  hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir