Teknoloji

Kişisel Bilgisayarınız Bir Sorunla Karşılaştı Sorunu Çözümü

Bilgisayarınız PC’nizi başlatırken sorun yaşıyorsa hatası, ekranınızda Bilgisayarınızda bir sorun var ve yeniden başlatılması gerekiyor mesajıyla birlikte bir BSOD (Mavi Ekran Ölüm) alırsanız, bu, bunun bilgisayardan kaynaklanan veri kaybını önleyeceğinin bir göstergesidir. sistem hatası. any – Bileşen, acil bir yeniden başlatma veya kapatma gerçekleştirmiştir. Ancak, bu endişelenecek bir şey değil. Bazen bu hata, bir defalık bir sistem arızasının sonucudur ve yeniden başlatmanın ardından çalışmaya devam edebilirsiniz. Ancak BSOD sık sık ortaya çıkıyorsa, sorunun çözülmesi gerekir.

Bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor. Bu sorun, Windows 10 işletim sistemindeki en yaygın hatalardan biridir. Bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor. Bozuk bir System32 klasörü sorun olabilir.

Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor problemi nedir?

Bilgisayarınızı kullandığınız durumlarda karşınıza kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı sorunu çözmek için yeniden başlatmanız gerekiyor problemi son derece olağan problemlerden bir tanesidir. Günümüz bilgisayarlarında bu tarz problemler sık sık karşılaşılmaktadır. Bu problem genel olarak bilgisayarınızda sorunlu bir bölümün olduğunun göstergesidir.

Peki bu problem nasıl çözülür?

  • Öncelikle bilgisayarınızın depolama biriminde bozuk bir alan olup olmadığını test edin.
  • Bilgisayarınızda var olan HDD, SSD, RAM gibi bileşenlerde arıza olup olmadığını test edin.
  • Sistem dosyalarında herhangi bir hasarın olup olmadığını test edin.
  • Sistem dosyalarının çalışmasına engel olan bir program, antivirüs olup olmadığını kontrol edin.

Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerektiğinde hatası nasıl düzeltilir?

Bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor Çözüm, bir sistem taramasıdır. Windows 10 sorununa değinmeden önce, sorunun geliştirilmesi için birkaç seçeneğin olduğunu belirtmekte fayda var:

Döngü bilgisayarı yeniden başlatılır.

Masaüstüne geçebilir, ardından yeniden başlatılabilir.

Başlatma sırasında “Bilgisayar düzgün başlamadı” mesajı görüntüleniyor.

Cihazınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor, bozuk sistem dosyaları ve system32 kayıt defteri olabilir. Bilgisayarınızı güvenli modda başlatmayı denemelisiniz. Bunu yapmak için, sistem başlatılırken F8’e basmanız ve komut satırı desteği veya ağ erişimi ile başlatmayı seçmeniz gerekir. Bilgisayar masaüstünü yüklüyorsa Başlat düğmesine basın, Shift tuşunu basılı tutun ve klavyenizdeki Kapat ve Yeniden Başlat düğmelerine basın.

Windows 10’da ikinci seçeneği kullanırken, Gelişmiş Seçenekler ekranına yönlendirileceksiniz. Burada uygun seçeneği seçmeniz gerekiyor.

 

Sistem BSOD olmadan Güvenli Mod’da açılırsa, sürücüleri güncellemeyi, virüsten koruma yazılımını kapatmayı ve sistemde kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol etmeyi denemelisiniz.

Bu, PC’nizin karşılaştığı sorundan kurtulmanıza yardımcı olmazsa, Windows 10 sistem dosyalarınızın bütünlüğünü kontrol etmelisiniz. Bunu yapmak için komut satırını yönetici ayrıcalıklarıyla çalıştırmanız ve sfc /scannow yazmanız gerekir.

 

Sistem ihlalleri tespit ederse, yardımcı program bunları düzeltir ve değilse, sistem geri yüklemesini başlatmaya değer. Bunu yapmak için “Win + R” tuşlarına basın ve “rstrui.exe” yazın.

Sistemi geri yükledikten sonra sorun devam ederse, yazılım tanılamayı başlatmanız gerekir.

İlginizi Çekebilir: Windows 10 Bios Nasıl Açılır?

Bu içeriğimizde sizlere Kişisel Bilgisayarınız Bir Sorunla Karşılaştı Sorunu Çözümü hakkında detaylara değindik. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir