Kargo

Kargo Hasar Tespit Tutanağı

Kargo Hasar Tespit Tutanağı nasıl düzenlenir ? Kargo tutağı nasıl tutulur ? gibi aklınıza gelebilecek tüm soruların cevaplarına sitemiz üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Tarafınıza gelen kargolarda hasar var ise kargo kuryesi ile birlikte tutacağınız tutanak sayesinde iade edebilirsiniz.  Hasarlı ve açık bir şekilde gelen kargoları teslim almamanızı öneriyoruz. Kırık gelen ürünleri gönderici firma ile irtibata geçerek iade sürecini başlatabilirsiniz. Kargo hasar tespit tutanağının nasıl tutacağınız hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz. Aklınızda oluşan soruları ve karşılaştığınız süreçleri bizlerle yorum kısmından paylaşabilirsiniz. 

 

Hasar Tespit Tutanağı Nasıl Doldurulur?

Kargo Hasar tespit tutanağı nasıl tutulur ? Kırık gelen ürünlerde Hasar tespit tutanağını kim doldurur yazımızın ilerleyen kısımlarında bilgiler vereceğiz. Adresinize gelen kargoların paketlerinde ezilme, delinme, deforme tespit ettiğinizde kargonuzu teslim almayınız. Eğer ücreti yüksek ve beklediğiniz kargonuz var ise kargo kuryesi eşliğinde paketi açmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü kargo firmasının kendi hasar tespiti yaptığında zararınızı kargo firması giderecektir. Diğer türlü hasarlarınız için satıcı ile iletişime geçerek hasarınızı ve hatayı belirtmeniz gerekmektedir. Paketleme hatasından kaynaklı oluşan zararları gönderici karşılamak zorundadır. 

Hasar tespit tutanağını sadece kuryeden kargonuzu teslim aldığınız anda düzenleyebilirsiniz. Tek başınıza açtığınız paketlerde tutanak geçerli olmayacaktır.

Kargo tutanağı ne işe yarar ?

Adınıza gelen kargolarda oluşan hasarların tespiti ve maduriyet yaşamamanız için kargo şirketleri tarafından tutulan bir tür tutanaktır. Tutulması taktirinde hasarınız kargo şirketleri tarafından en kısa sürede karşılanır.

Hasar Tutanağı Hangi Durumlarda Geçerli

  • Kargonuzu şubede açtıysanız veya kurye gözetiminde açtıysanız.
  • Hasarlı gelen kargonuzu almadıysanız.
  • Hatalı paketleme olduğunu düşünüyorsanız.
  • Paketinizin doğa olaylarına ( yağmur, çamur ) maruz kaldığını düşünüyorsanız.

Yukarıda belirtilen hallerde hasar tespit tutanağı lehinize sonuçlanacaktır.

 

Son olarak kargonuzu iade etmek için en yakın kargo şube adresine ulaşmak istiyorsanız sitemizde ufak bir arama yaparak şube adres ve telefon bilgilerine ulaşabilirsiniz. 

 

 

Sizlere bu yazımızda Kargo Hasar Tespit Tutanağı nasıl düzenlenir adlı içeriği anlattık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde güncelleme fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. Diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur. Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir