Kargo

Kargo Göndermek İçin Gerekli Bilgiler

Kargo Göndermek İçin Gerekli Bilgiler, Kargo hizmetlerinin gelişmesiyle birlikte günümüzde bu sektörü tercih etmeyen neredeyse yoktur.  Günümüzde ayda minimum 2 kez internet alışverişi gerçekleştiririz. Kapımıza gelen kargoları teslim alırken ne tür bilgiler veririz, Biz kargo gönderirken ne tür bilgilere ihtiyaç duyarız ? Bu sayfadaki içeriği okuyarak kargo göndermek ile alakalı tüm gerekli evrak ve bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Kargo Gönderirken Yapılması Gerekenler

Kargo gönderirken yapılması gerekenler ilk olarak kutumuzu, paketimizi sağlam bir şekilde paketlemeliyiz. Daha sonraki adımda ise göndereceğimiz adresi İl, İlçe, Mahalle, Cadde, Sokak, Kapı numarası gibi oldukça detaylı tespit etmeliyiz. Eğer kargonuzu şube alıcı olarak gönderecekseniz, göndereceğiniz adrese en yakın kargo şubesini sitemizde arama yaparak rahatlıkla tespit edebilirsiniz. Alıcı adını, irtibat numarasını da tespit ettikten sonra Kargo şirketinin tespitine geçebilirsiniz. Kargo şirketleri genellikle kargo gönderiminizi sağlamak için sizlere bir form verecektir. Formda istenen bilgileri okunaklı ve açık bir şekilde doldurmalısınız.

Kargo Gönderim Formu Nasıl Doldurulur ?

Kargo Göndermek İçin Gerekli Bilgiler adlı içeriğimizi bir üst kısımda anlatmıştık. Gönderinizi teslim alacak kişinin bilgilerini kargo şirketinin sizlere ilettiği forma yazmanız gerekmektedir. Bu kısımda kendi adınızı, soyadınızı, telefon numaranız ve adresinizi doğru yazdığınızdan emin olmalısınız. Kargonuzun iade edilmesi durumunda bu bilgiler oldukça işinizi kolaylaştıracaktır. Formun en alt kısmında ücreti sizin mi ödeyeceğiniz ve alıcının mı ödeyeceği ile ilgili bir alan bulunuyorsa bu alanı kesinlikle doldurmalısınız. Eğer kargonuz alıcı ödemeli ise fatura kesilmesi için Tc kimlik numarası istenecektir.

Gönderici bilgilerini doldurduktan sonra ikinci aşama alıcı bilgilerindedir. Bu kısma alıcı adı, soyadı ve diğer bilgilerini net bir şekilde yazmalısınız. Kargonuzu şubeye teslim ederken içinde ne olduğunu ilgili alana açık bir şekilde belirtmenizde oldukça yarar var. İçerisinde kırılacak bir eşya olduğu halde kırılmayacak eşya olarak nitelendirirseniz olumsuz bir durumda kargo şirketleri masraflarını karşılamayacaktır.

Ayrıca ticari amaçlı gönderim yapıyorsanız içerisine irsaliye ve fatura eklemeyi unutmayınız. Bu tür belgeleri eklemediğiniz taktirde ceza alabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

 

Bu yazımızda sizlere Kargo Göndermek İçin Gerekli Bilgiler adlı konuya Değindik. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde güncelleme fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. Diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur. Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir