Kargo

Kargo Anlaşması Nasıl Yapılır

Kargo Anlaşması Nasıl Yapılır ? 2022 yılında kapıda ödemeli gönderimi nasıl yapılır adlı içeriğimizi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Son yıllarda E-ticaret sektörünün gelişmesiyle birlikte birçok insan kendi satış sayfasını açmak istemiştir. Kargo firmalarından düşük ücret ödeyerek sattığınız ürünleri çok daha uygun fiyatlara gönderebilirsiniz. Kargo anlaşması yapmak için belirli birkaç kriter bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere bu kriterleri tüm detayları ile anlattık.

Kargo Anlaşması Adımları

Kargo anlaşması yapmak için ilk madde satışlarınızın belirli bir sınırı aşması gerekmektedir. Bu sınır ile birlikte kargo şirketine aylık ortalama kaç paket üzerinde gönderim yapacağınızı açıklayabilirsiniz. Eğer ürünlerinizi sürekli aynı desi ile gönderiyorsanız indirim almanız bir o kadar kolaydır.

Yaptığınız anlaşmaya sadık kalma oranınıza göre ilerleyen yıllarda çok daha avantajlı kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca kapıda ödeme gibi hizmetlerden yararlanmak için fatura kesebilme özelliğine sahip olmanız gerekir. Yanı bir şirket sahibi olmalısınız.

Kapıda Ödemeli Kargo Nasıl Gönderilir ? yazımıza ulaşmak için tıklayınız. 

Kargo şirketleri ile düzenli gönderim anlaşması yaparken fiyat politikaları önemli bir husustur. Kargo şirketleri sizlere aylık ve yıllık bazda anlaşmalar sunmaktadır. Yapacağınız anlaşmaya göre göndereceğiniz kargolarda desi ve ağırlık baz alınmadan istediğiniz kadar ürün gönderebilirsiniz. 

 

Kargo Anlaşması Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kargo anlaşması yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi de kargo şirketinin sizlere kota sunup sunmadığıdır. Özellikle bazı kargo firmaları özel günlerde ( Anneler günü, Sevgililer Günü) gibi tarihlerde oluşan yoğunluğu en aza indirmek için kurum başına kargo sınırlaması getirebilmektedir. Kargo anlaşma ücretinin yanında bir diğer husus kargo şirketinin konumudur. Sizlere en yakın kargo şubesini sitemizde ufak bir arama yaparak ulaşabilirsiniz. Anlaşma yapacağınız kargo şubesi ile adresten teslim alma hizmeti hakkında bilgi almayı unutmayınız. 

İşletmelerde iade politikası olmazsa olmaz koşullardan bir tanesidir. Çünkü E-ticaret sektöründe satın alma sonrası müşteri memnuniyeti en önce gelmektedir. İşleriniz daima iyi gitmeyebilir, ürün sattığınız müşteriler ürünü geri gönderebilirler. Kargo firmanız ile iade politikaları hakkında detaylıca konuşmanızda yarar vardır .

Bir diğer detay ise Kargo şirketi API desteği, eğer satışlarınızı E-ticaret sitesi üzerinden yapıyorsanız müşterileriniz gönderdiğiniz kargoları online olarak takip etmek ister. Kargo anlaşması yaptığınızda API desteği hakkında bilgi alarak günümüz E-ticaret siteleri ile rekabet edebilirsiniz. 

Son olarak ticari gönderilerinizde işletmeniz adına fatura kesme sorumluluğunu bildirmek isteriz. Fatura ve irsaliyesiz gönderimlerinizde ceza ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

 

Bu yazımızda sizlere Kargo Anlaşması Nasıl Yapılır konusunu ele aldık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde güncelleme fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. Diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur. Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir