Kargo

Kapıda Ödemeli Kargo Nasıl Gönderilir ?

Kapıda Ödemeli Kargo Nasıl Gönderilir ? Kapıda ödeme kargo göndermek için şirket kurmak şart mı ? gibi aklınıza gelebilecek tüm soruların cevaplarına bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Günümüzde e-ticaret sektörünün gelişmesiyle beraber kargo sektörü de oldukça gelişmiştir. Neredeyse her 10 insan 4’ü internetten ürün satabilmektedir. Ancak bazen alıcılar ürünü görmeden ücreti ödemek istemez. Kargo şirketlerinin son yıllarda geliştirdiği kapıda ödeme sisteminde bazı şartlar bulunmaktadır. Kapıda ödemeleri kargo gönderme şartlarına yazımızın son kısmında ulaşabilirsiniz.  Kapıda ödeme sistemini şirketi olmayan bireylerde kullanabilmektedir. Detaylar için aşağıya göz atabilirsiniz.

 

Kapıda Ödemeli Kargo İçin Yapılması Gerekenler

Kapıda Ödemeli Kargo Nasıl Gönderilir sorusunun cevabı  için yapılması gerekenler listesinin ilk başında fatura kesmek gelmektedir. Yani kapıda ödeme sistemini kullanmak için ilk olarak şirket sahibi olmalısınız. Eğer şirket açacak kadar bütçeniz yoksa ve işlerinizi ofis harici yerlerde yürütüyorsanız Esnaf Mufiyeti Belgesi sahibi olarak da kapıda ödemeli kargo gönderebilirsiniz. Sizlere lazım olacak Esnaf Belgesi nedir, Nasıl alınır ?

Esnaf Muafiyeti Belgesi Nedir ?

Esnaf muafiyeti belgesi kapıda ödemeli kargo göndermek için kargo şirketlerinin sizlerden talep ettiği bir belgedir. Vergi dairesine başvurarak bu belgeyi alabilirsiniz. Tabi ki bu belgeyi almak için birtakım kurallar ve şartlar mevcuttur. Vergi dairesine başvurduktan sonra göndereceğiniz ürünlerin cinsine göre işlemler değişmektedir. Üretim yapıyorsanız farklı kar payı koyarak satış yapıyorsanız farklı prosedür işlemektedir.

Belgeyi aldıktan sonra sizlere en yakın kargo şubesine giderek kapıda ödemeli kargo anlaşması sağlayabilirsiniz. Sizlere en yakın kargo şubesini bulmak isterseniz sitemizde küçük bir araştırma yaparak ulaşabilirsiniz. 

 

Kapıda Ödemeli Kargo Ücretleri

Kapıda ödemeli kargo ücretleri şirketlere bağlı olarak değişmektedir. Bu ödeme sistemi ile çalışan firmalar ücreti alıcıdan tahsil ettikten ortalama 3 iş günü içerisinde satıcıya göndermektedir. Genel olarak işlem ücreti 6 TL ile 11 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Son olarak bu ücretler firmaların anlaşmasına bağlı olarak belirlenmektedir. Aklınıza takılan soruları yorum kısmında belirterek cevap alabilirsiniz.

 

 

Bu yazımızda sizlere Kapıda Ödemeli Kargo Nasıl Gönderilir konusunu ele aldık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde güncelleme fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. Diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur. Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir