Teknoloji

İphone Şarj Oluyor Ama Dolmuyor

iPhone şarj oluyor ama dolmuyor problemi yaşayan kullanıcıların ilk yaptığı şey sektöre özel şarj cihazları kullanmamaları oluyor. Çünkü çoğu zaman şarj sorununun sebebi yan sanayi şarj cihazıdır. Birçok kullanıcı orijinal şarj cihazını kullanmadıktan sonra cep telefonu şarj oluyormuş gibi görünse de aslında şarj olmuyor sorunu ile karşılaşacaktır.

Ayrıca orijinal şarj cihazının kullanılmaması sonrasında oluşan bu tür bir sorun yazılımsal ve donanımsal olarak da sorunlara yol açacaktır. Bu olduğunda, tek yapmanız gereken kaynağın izini sürmek ve buna neyin sebep olduğunu bulmak. iPhone şarj problemlerini çözmek için öncelikle sebebini anlamak ve yeni bir çözüm geliştirmek gerekiyor.

iPhone Şarj Olmuyor Sürekli Açılıp Kapanıyor

iPhone‘unuzun şarj oluyor ama dolmuyor sorunu ile karşılaştığınızda yapmanız gereken ilk şey sorunun kaynağını bulmak. Ayrıca root izleme aşamasında hem donanımsal hem de yazılımsal kaynaklı sorunlardan şüphelenilmesi gerekir. Çünkü bir sorunu çözmek için nedeni tam olarak belirlemek ve ardından çözüme gitmek önemlidir. iPhone’unuzda şarj sorunu varsa, telefon genellikle aniden kapanır. Hatta pek çok kullanıcı iPhone’un şarj olmaması, açılıp kapanması gibi şikayetlerle karşı karşıya kalabiliyor. Telefonun tekrar düzgün çalışabilmesi için pilinin değiştirilmesi gerekiyor. Pilin değiştirilmesi genellikle nihai çözümlerden biridir ve sorunun çözülmesinde çok etkili olabilir.

iPhone Şarj Oluyor Ama Dolmuyor Problemi İçin Yapılması Gerekenler

Günümüzde iPhone’larda yaşanan şarj sorunları birçok kullanıcıyı çaresiz bırakıyor ve telefonları kullanılamaz hale geliyor. Ayrıca şarj sorunu yaşayan iPhone modelleri de günlük kullanımda oldukça hantal bir süreç oluşturabiliyor. Ani bir deşarj veya ani güç düşüşü her türlü soruna neden olabilir. Bunlardan biri iPhone açılıp şarj olmuyor veya telefon şarj oluyor ama dolmuyor sorunudur. Bunun için şarj sorununun bir an önce çözülmesi gerekiyor ve telefon eski haline dönebiliyor. Peki, iPhone modelinizle ilgili şarj sorunları nasıl giderilir ve nasıl düzeltilir? Hadi daha yakından bakalım.

  •  
  • Çözüm için telefonunuzu kapatıp açın. Bu, şarj sorununu kısa sürede çözebilir.
  • iPhone’unuzu şarj ederken her zaman orijinal şarj cihazını kullanın. Yan sanayi şarj cihazları, özellikle iPhone modellerinde yaşanan şarj sorunlarının ana nedenlerinden biridir.
  • Şu anda çözülmemiş sorunları çözmenin başka bir yolu da telefonunuzu en son güncellemeye güncellemektir.
  • Öte yandan, sıfırlama, şarj sorunlarını da çözebilir. Ana Sayfa düğmesi + Güç tuşu + Ses seviyesi tuşlarını kullanarak iPhone’unuzu sıfırlayabilirsiniz.
  • Ayrıca, bu donanımla ilgili bir sorun olabilir. Başka bir deyişle, pil tamamen bitmiş veya şarj soketi arızalı olabilir. Bu durumda pilin veya prizin değiştirilmesi gerekebilir. Değişim yapabilmek için her zaman profesyonel destek almak önemlidir.

Ayrıca iPhone’unuzla şarj sorunları yaşıyorsanız ve sorun donanımla ilgiliyse, önce profesyonel bir teknisyenden yardım almanız gerektiğini bilmenizde fayda var. Zira donanım kaynaklı sorunların giderilmesi söz konusu olduğunda kullanıcılar kendi imkanları ile çözüm bulamamaktadır bu nedenle telefon ile ilgili farklı sorunların önüne geçebilmek için profesyonel destek almak oldukça önemlidir.

İlginizi Çekebilir:  Iphone True Tone Nedir ? 

Bu yazımızda sizlerle İphone Şarj Oluyor Ama Dolmuyor hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir