Teknoloji

İphone Hafıza Yükseltme

İphone hafıza yükseltme işlemleri profesyonel kişiler tarafından yapılması gereken bir iştir. Sizlerde kendi cep telefonunuzda hafıza sorunu ile karşı karşıyaysanız yapabileceğiniz bazı ufak püf noktaları bulunmaktadır. Hafıza yükseltme işlemleri İphone cihazlarında sıklıkla talep edilen işlemlerden bir tanesidir. Bu isteklerin altında yatan en büyük unsur Apple marka cihazlarda hafıza arttıkça fiyatlar arasında gözle görülür artışların yaşanmasıdır. İdare ederim denerek alınan cihazlar kısa süre içerisinde yetersiz hafıza problemi ile karşı karşıya kalıyor. Bu sorundan kurtulmak için aşağıda verilen adımları dikkatle takip etmeniz gerekmektedir. Yapılan işlemler ile alakalı yaşayacağınız olumsuz durumlarda bizlere yorum kısmından erişebilirsiniz. 

İphone Hafıza Yükseltme

İphone hafıza yükseltme işlemleri genellikle 6s cihazlardan başlayarak günümüzdeki modellere doğru uzanmaktadır. 

İpgone 6 – 7 – 8 gibi cihazlarda hafıza yükseltme işlemleri yapmak için kendiniz etkin rol oynayabilirsiniz. Bu modellerin dışında veya daha yeni bir cihaza sahipseniz hafızayı kendiniz yükseltmek yerine yetkili servis ile iletişime geçebilirsiniz. Hafıza yükseltme işlemine geçmeden hemen önce cihazınızı yedeklediğinizden emin olmanız gerekmektedir. Aldığınız yedek sonrasında cihazınızın hafızasını yükseltebilir ve bu sorunun üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. 

 

Apple Hafıza Yükseltme

Apple hafıza yükseltme talebinde bulunan iPhone kullanıcıları, bu talebi yerine getirmek için teknik servis ile iletişime geçerek sorunu çözmeye çalışmaktadır. Yazılım güncellemeleri, iPhone Memory Booster kullanılarak gerçekleştirilen bir eylemin parçası olarak tüm Apple markalı cihazlarda gerçekleştirilir. Bellek yükseltme işleminden sonra, daha önce yedeklenen cihazın verilerini tekrar cihaza yüklemek için yedekleme programını kullanın. Bu işlemler sayesinde veri kaybının önüne geçilebilir ve hafıza yükseltilebilir.

Yedekleme ve hafıza yükseltme işlemi yaklaşık 3 saat içerisinde tamamlanarak cihaz kullanıcısına teslim edilir. Teknoloji geliştikçe, güncellemeler şeklinde cep telefonlarına uyum sağlayan, zamanla hafızayı dolduran ve belirli bir süre sonra etkin bir şekilde kullanılma imkanının elinden alınan yeni yazılım ve uygulamaların piyasaya sürüldüğü bilinmektedir.

 

 

İphone Bellek Arttırma İşlemleri

Cihazınızın hafızasını yükseltmek için öncelikle marka ve modeline uyumlu olacak şekilde telefon hard diski almanız gerekmektedir. Bu ürünü tedarik edeceğiniz sırada cihazınızın marka ve modeline göre sökme ve takma aparatları da lamanız gerekir. Bu sayede cihazınızı çok daha rahat bir şekilde tamir edebilirsiniz.  Eğer kendiniz yapamayacak bilgideyseniz en yakın tamirciye danışarak yardım talep edebilirsiniz.  Cihaz profesyonel bir teknisyen tarafından açılır ve anakart üzerinde Nand adı verilen bellek değiştirilerek veri kaybı olmadan bellek arttırılabilir. Birincil karta aktarım, tercih edilebilecek farklı markalardan herhangi biri seçilerek gerçekleştirilir.

Telefonda yapılan temizleme işleminden sonra cihaz toplanır. ITUNES programı kullanılarak, cihaza en son orijinal yazılım yüklenebilir. Yazılım güncelleme işleminden sonra cihaz farklı testlerden geçirilerek test edilir ve kontrol edilir. İşlem, yedekleme verilerini cihaza yeniden yükleyen program tarafından yapılır.

 

İlginizi Çekebilir: Telefon şarj oluyor ama dolmuyor sorunu çözümü

Bu yazımızda sizlerle İphone Hafıza Yükseltme hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

 

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir