Teknoloji

iPhone Etkinleştirilemiyor Hatası ve Çözümü

iPhone Etkinleştirilemiyor Hatası ve Çözümü hakkında merak ettiğiniz tüm içeriklere bu site üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Aklınıza takılan soruları ve karşılaştığınız problemleri bu içeriğin altındaki yorum kısmından iletebilirsiniz. 

iPhone etkinleştirilemedi hataları, kullanıcıların iOS yaşamlarında nadiren karşılaştıkları hatalardır, ancak bu hatalarla karşılaştıklarında, sorunu çözmek için oldukça fazla uğraşırlar

Kullanıcılar normalde iPhone’larını ilk kez etkinleştirdiklerinde bu sorunlarla karşılaşırlar; veya cihazlarını geri yüklediklerinde ve telefonu etkinleştirdiklerinde. Diğer insan yapımı şeyler gibi, iPhone’unuzun da teknik aksaklık yaşaması muhtemeldir ve her zaman bir çözüm vardır. İOS 11’i sıfırladıktan sonra iPhone’un etkinleştirilememesi sorununu çözmek için size bir çözüm listesi sunuyoruz.

iPhone aktivasyon hatası ile karşılaştığınızda , bunun neden olduğunu merak edebilirsiniz. Tek bir hatanın arkasında birden çok neden olabilir.

iPhone 13, 11, X, 8 Plus, 8, 7 Plus, 7,SE Hatası Etkinleştirilemedi Nasıl Onarılır

Etkinleştirilemedi hatası çözümü için aşağıda verilen adımları izlemeniz gerekmektedir. Sorunların çözümüne dair karşılaştığınız zorlukları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. 

Aktivasyon Sunucusunun Kullanılamaması

Aktivasyon Sunucusunda iPhone’u etkinleştiren milyonlarca kullanıcı var ve bu bazen sunucu performansını yavaşlatıyor. Bu senaryo, her yeni kullanıcının iPhone’larını etkinleştirmeye çalıştığı iPhone’un piyasaya sürülmesinden sonra oldukça yaygındır.

SIM Kart Desteklenmiyor

SIM kart iPhone’unuzu desteklemiyorsa, bu, SIM kartın cihaz için üretilmediği veya iPhone’unuzla uyumlu olmadığı anlamına gelir. Bu durumda şu adımları izlemeniz gerekir .

Aktivasyon Tamamlanmadı

Ya iPhone’unuz doğru çalışmıyor ya da evinizde veya ofisinizde bir İnternet bağlantısı sorunu var.

Yukarıdaki tüm durumlarda, aşağıda belirtilen çözümleri izlemelisiniz.

Sorunları değerlendirdikten sonra, şimdi sorunları çözme zamanı.

SIM Kartınızın takılı olduğunu kontrol edin

SIM kartı SIM kart tepsisine düzgün şekilde takmadıysanız, bunu kontrol etmeniz gerekir. Bazen mobil şirketiniz hizmeti durdurmuş olabilir ve bu da sorunu tetiklemiş olabilir. Desteklenen SIM kartı takmanız gerekir.

SIM Kartı yeniden yükleyin

SIM kartı tepsiye yerleştiremezseniz, çıkarın ve aynı kartı tepsiye düzgün şekilde yeniden yerleştirin. iPhone kitiyle birlikte sahip olduğunuz atacı kullanın ve tepsiyi çıkarın; Son olarak SIM kartı tepsiye yeniden yerleştirin ve tekrar takın.

Apple kimliği ile giriş yapın

Apple, iPhone’unuzu etkinleştirmek için Apple Kimliğinizle giriş yapmanızı isteyebilir. Bu, cihazın çalınması durumunda iPhone’unuzun geri yüklenmesini ve başka bir kişi tarafından kullanılmasını engelleyebilir.

Ayrıca Okuyun: Apple Kimliği iPhone ve iPad’den Nasıl Silinir ve Kaldırılır

Apple’ın Aktivasyon Sunucusu Çevrimiçi

Yukarıda bahsedildiği gibi, birçok kullanıcı, özellikle en yeni iPhone’ların piyasaya sürülmesinden sonra, Apple’ın aktivasyon sunucusuna aynı anda saldırır. Sunucular bu kadar büyük bir yükü kaldıramaz ve bu da Aktivasyon Sunucularının performansının düşmesine neden olur. Şu anda, etkinleştirme sunucusunun kapalı olup olmadığını doğrulamak için Apple’ın Sistem Durumunu kontrol edebilirsiniz. Eğer kapalıysa, daha sonra tekrar denemelisiniz.

İphone Etkinleştirilemiyor Hatası Yazılımsal Çözümleri

Wi-Fi Ağ Bağlantısı

Birçok mobil ağ, sürekli ağ gücü sunamaz ve bu nedenle, özellikle iPhone aktivasyonu gibi önemli görevleri gerçekleştirirken daha iyi bağlantı için Wi-Fi ağına geçmelisiniz. Bu işlem sırasında güvenilir bir Wi-Fi ağını açın.

İtunes ‘a Bağlan

Güçlü Wi-Fi ağının yokluğunda iTunes’a da geçebilirsiniz; yani iPhone’unuzu güvenilir bir bilgisayarda iTunes’a bağlayın ve iPhone’unuzu etkinleştirin. iTunes’un yerleşik etkinleştirme mekanizması, internet bağlantısı üzerinden Apple’ın etkinleştirme sunucularına ulaşabilir.

 

iTunes Güncellendi mi?

iPhone’unuzu iTunes’a bağlamadan önce iTunes’un en son sürümünü kullanıp kullanmadığınızı kontrol etmelisiniz. Bazı eski sürümler, en yeni iOS cihazlarıyla uyumlu değildir.

 

iPhone’unuzu yeniden başlatın

Basit bir yeniden başlatma eyleminin sorunu çözme olasılığı vardır. Öyleyse devam edin ve aynı anda Ana Sayfa ve Güç düğmesine basarak cihazınızı yeniden başlatın .

 

iPhone’u geri yükle

Bellenimi dikkatli bir şekilde izlemelisiniz; düzenli olarak güncellenmezse sorun yaratabilir. Bu, iPhone’unuzdaki en son iOS sürümünü kontrol etmeniz gereken zamandır. iPhone’unuzda Kurtarma Modunu kullanın ve iPhone’u geri yükleyin .

 

Mobil Operatör Desteği İsteyin

Bazen mobil operatörden satın alınan SIM kartta üretim hatası olabilir veya SIM kart hasar görmüş olabilir. Bu durumda hizmet satın aldığınız mobil operatörler ile görüşmelisiniz. Kartınızı değiştirin; bu size çok pahalıya mal olmaz.

 

Apple Desteği

Son çare olarak Apple Destek ile iletişime geçmelisiniz . Apple Destek ekibinin bu iPhone’u sizin çalmadığınızı düşünmesi için faturayı/faturayı yanınızda bulundurun. Bir donanım arızası iPhone aktivasyonunu durdurabilir ve bu sadece Apple çalışanları tarafından düzeltilebilir. 

 

Dikkatinizi çekebilir:  İphone kendi kendine kapanıyor 

 

Bu yazımızda sizlerle iPhone Etkinleştirilemiyor Hatası ve Çözümü hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir