Teknoloji

İphone ana ekrandan silinen uygulamaları geri getirme

İphone ana ekrandan silinen uygulamaları geri getirme ios hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere sitemiz üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Daimi olarak kullandığınız cihazlarınız üzerinde dönem dönem yanlışlıkla silme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu silinme işlemlerini geri getirmek için yapmanız gereken bir dizi işlem bulunmaktadır. İlgili işlemlere aşağıdaki listelerden kolaylıkla erişebilirsiniz. Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. 

Ana Ekrandan Silinen Uygulamaları Geri Getirme İos

İphone ana ekranından silinen uygulamaları geri getirmek için aşağıdaki adımları dikkatle uygulamanız gerekmektedir. Bu işlemler sırasında oluşabilecek herhangi bir veri kaybından web sitemiz sorumlu değildir. 

 

 

Uygulamayı iPhone/iPad’de Bulmayı Deneyin

Uygulamanızı silmeyi özellikle hatırlıyorsanız , sonraki bölüme atlamak için burayı tıklayın . Aksi takdirde, ana ekranlarınızı yeniden düzenlerken veya yeni uygulama indirmelerini doğrudan Uygulama Kitaplığına gidecek şekilde ayarlarken uygulamanızı yanlış yerleştirmiş olabilirsiniz. İşte onu bulmanın 3 yolu:

 

İPhone’da Son Silinen Uygulamalar Nasıl Görülür?

iPhone’unuzda özellikle “son silinen uygulamaları” göremezsiniz, ancak indirdiğiniz tüm uygulamaları App Store’dan bulabilirsiniz. Bu listeyi yalnızca şu anda cihazınızda olmayan uygulamaları gösterecek şekilde filtreleyebilirsiniz (bu, uzantıya göre iPhone’unuzda silinen uygulamaları görmenizi sağlar). iPhone’unuzda silinen uygulamaları nasıl kontrol edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 

 • Aşama 1: Simgesine dokunarak App Store’u başlatın.
 • Adım 2: Ekranınızın sağ üst köşesinde, kullanıcı simgesine dokunun.
 • Aşama 3: “Satın alındı”ya dokunun. Bu, o anda yüklü olan uygulamaların yanı sıra iPhone’unuzdaki silinen uygulamaların geçmişini ve Apple Kimliğinizi kullanarak indirdiğiniz tüm uygulamaları – hatta farklı cihazlardan bile) görüntüler.

 

 

Uygulama satın alımlarınızı silinmiş olsun veya olmasın gizlemenizi sağlayan bir özellik var. Birinin telefonunuzu gizlice kullandığını düşünüyorsanız (veya bunu yanlışlıkla siz yaptınız), App Store > kullanıcı hesabı düğmesi > Apple Kimliği’ni açmanız, ardından aşağı kaydırıp “Gizli Satın Alınanlar”a dokunmanız yeterlidir.

 

iPhone’dan Silinen Uygulamalar Nasıl Kurtarılır

İphone ana ekrandan silinen uygulamaları geri getirme, Silinen iPhone uygulamalarını kurtarmanıza yardımcı olabilecek 3 farklı yöntemimiz var. Ancak 1. ve 2. yöntemler, satın alma geçmişinizden bunları yeniden yüklemek için Apple Kimliğinizi bilmenizi gerektirir. Yöntem 3, Apple Kimliğinize giriş yapamasanız bile iPhone’unuzdaki silinen uygulamaları alabilir.

 

Ayrıca uygulama verilerini geri yüklemek ve iCloud ve iTunes/Finder yedeklemelerine sahip olmak isteyenler için bu bölümün sonunda tam size göre bir bonus yöntemimiz var .

App Store’dan Silinen iPhone Uygulamalarını Geri Yükleyin

App Store, Apple Kimliğinizi kullanan tüm cihazlarda indirdiğiniz tüm uygulamaların geçmişini, silinmiş ve şu anda yüklü olmasalar bile tutar. Bu, kullanıcıların hangi uygulamaları kullandıklarını unutsalar bile silinen uygulamaları yeniden yüklemelerini kolaylaştırır. Silinen uygulamaları geri almak için App Store > kullanıcı hesabı simgesi > Satın Alınan’ı başlatın ve “Bu iPhone’da değil” sekmesine dokunun. Ardından, eksik uygulamanızı bulun ve yüklemek için sağdaki indirme düğmesine dokunun.

 

 

İTunes’u Kullanarak Silinen iPhone Uygulamalarını Yeniden Yükleyin

İTunes 12.7’den (macOS 10.13 High Sierra) itibaren, Uygulamalarla ilgili özellikler kaldırılmıştır. Dolayısıyla bu bölüm, iTunes 12.7 veya daha yüksek bir sürüme güncelleme yapmamış kullanıcılar içindir. Bu siz değilseniz, Yöntem 3’e geçin. Aksi takdirde, iTunes’u kullanarak iPhone’unuzda silinen uygulamaları nasıl geri yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 • Aşama 1.iPhone’unuzu Mac’inize bağlayın.
 • Adım 2.Mac’inizde Finder > Uygulamalar > iTunes’u açın .
 • Aşama 3.Cihazınızın simgesine tıklayın, ardından “Uygulamalar”a tıklayın.
 • Adım 4.Eksik uygulamanızı bulun, ardından yanındaki “Yükle” düğmesini tıklayın.

 

Ana ekrandan silinen uygulamaları geri getirme İos

iTunes’unuz yoksa, uygulamanızı satın alma geçmişinizde bulamıyorsanız veya artık Apple Kimliğinize erişemiyorsanız, veri kurtarma yazılımını kullanarak bu verileri doğrudan cihazınızdan çıkarabilirsiniz. Bu araçlar yalnızca uygulamaları geri yüklemekle kalmaz. Aynı zamanda bunları iPhone arama geçmişini , SMS mesajlarını, kişileri, fotoğrafları ve daha fazlasını kurtarmak için de kullanabilirsiniz.

iPhone’unuzda ana ekrandan silinen uygulamaları geri getirmek için işleyeceğiniz adımlar aşağıda açıklanmıştır:

 

 • Aşama 1.iPhone veya iPad’inizi güvenli bir şekilde Mac’inize bağlayın.
 • Adım 2.Mac’inizde Disk Drill’i indirin ve yükleyin.
 • Aşama 3.Disk Drill’i başlatın (Finder > Uygulamalar > Disk Drill).
 • Adım 4.Sol kenar çubuğunda, “iPhone’lar ve iPad’ler”i tıklayın. Ardından, listeden iPhone’unuzu seçin ve “Kayıp verileri ara” yı tıklayın.8
 • Adım 5.İPhone’unuzu taramayı bitirdikten sonra,  bir veri listesi ile karşılaşacaksınız. iOS uygulamaları verilerini farklı şekilde paketler, bu nedenle tüm dosyaları seçip geri yüklemek istemediğiniz herhangi bir şeyin işaretini manuel olarak kaldırmak iyi bir fikirdir. Ardından, “Kurtar” ı tıklayın.
 • Adım 6.Mac’inizde Disk Drill’in kurtarılan dosyaları kaydedeceği bir konum seçmek için açılır menüyü kullanın. Ardından, “Tamam” ı tıklayın.

 

 

Bu yöntemlerin her ikisi de şu anda iPhone’unuzda bulunan tüm verileri silecektir… Bu nedenle önce bir yedekleme yaptığınızdan emin olun!

 

Dikkatinizi çekebilir: İphone Toplu Rehber Silme 

Bu yazımızda sizlerle İphone ana ekrandan silinen uygulamaları geri getirme ios hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir