İnstagram

İnstagram yaptığım yorumları görme adımları

İnstagram yaptığım yorumları görme adımları için bu sayfada olan içerikleri takip edebilirsiniz. Aktif olarak Instagram kullanıyorsanız ve geçmişte çok yorum yapmış olabilirsiniz. Bu durum geçmişte sizler için sorun teşkil etmese de gelecekte aklınıza geçmişte yaptığım yorumları görebilir miyim ? gibi sorular gelebilir. Peki geçmişte Instagram geçmişte yaptığını yorumları sizlere nasıl gösteriyor ?, bunun nasıl yapıldığını anlamak için bu içeriğimizi sonuna kadar okuyun. Aklınıza takılan soru ve diğer detayları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. 

Instagram’da Yaptığınız Tüm Yorumları Görmek Mümkün mü?

Instagram yaptığım yorumları görme işlemleri için aşağıda verilen adımları dikkatle takip etmeniz önerilir. Program sunucuları diğer sosyal medya sunucuları gibi tüm bilgileri depolamaktadır. Ancak, Instagram’ın tüm bilgileri saklaması, bu bilgilerin herkese açık hale geleceği anlamına gelmez. Güvenlik ve gizliliğin devreye girdiği yer burasıdır; Instagram Ekibi bunlara saygı göstermeli ve verileri buna göre kullanıma sunmalıdır.

Bunun bir örneği , Instagram’daki önceki Etkinlik  sekmesinin kaldırılmasıydı  . Başlangıçta, Instagram’ın  Etkinlik  sekmesinde iki bölüm vardı: biri kullanıcıların kendi etkinlikleri için, diğeri ise takip ettikleri kişilerin etkinlikleri için.

Aktivite  sekmesi, başlangıçta Instagram kullanıcıları için büyük bir çekiciliğe sahipken  , kısa süre sonra insanlar onu rahatsız edici bulmaya başladı. Başkalarının platformda yaptıkları her beğeni, yorum ve takipleri gözetleme fikri onlara yanlış geldi. Sonuç olarak Instagram, daha sonraki güncellemelerden birinde bu bölümü kaldırmak zorunda kaldı. Ve o zamandan beri platform, kullanıcılarına sağladıkları bilgiler konusunda oldukça dikkatli davranıyor.

Şimdi yorumlara dönelim. Instagram’da yaptığınız tüm yorumları tek bir yerde kontrol etmenin mümkün olup olmadığını merak ediyorsanız, cevap evet. Daha önce böyle bir şey mümkün olmasa da, Instagram’ın son güncellemelerinden birinde, geliştirilmiş  Etkinliğiniz  özelliği ile kullanıma sunuldu.

İnstagram yaptığım yorumları görme adımları

Instagram’ın kullanıcı arayüzü hem Android hem de iOS cihazlar için aşağı yukarı aynı olduğundan, aşağıda küratörlüğünü yaptığımız adım adım kılavuz her ikisi için de iyi çalışacaktır. Hadi başlayalım, olur mu?

Adım 1: Akıllı telefonunuzda Instagram uygulamasını başlatın.

2. Adım:  Bulunduğunuz Giriş  sekmesinden, sağ alt köşedeki profil resminizin küçük resmine gidin ve üzerine dokunun.

Adım 3: Sizi Profil  sekmenize götürecektir  . Burada,  ekranınızın sağ üst köşesinde,  üzerinde artı işareti olan Oluştur  simgesinin hemen yanında bulunan bir Hamburger  simgesine gidin. Bulduğunuzda, üzerine dokunun.

Adım 4: Bunu yaptığınız anda, Ayarlar, Arşiv  ve  Kaydedilenler  gibi birden fazla seçeneğin listelendiği bir menü ekranınızı yukarı kaydırır  .

Bu menüdeki ikinci seçenek,  yanında saate benzer bir simgenin çizildiği Aktivitelerim seçeneğidir. Aktiviteniz  sekmesine gitmek için üzerine dokunun .

Adım 5:  Aktiviteniz  sekmesinde, başka bir seçenek listesi bulacaksınız. Bu listedeki üçüncü seçenek,   yanında çizilen zıt taraflara bakan iki ok ile Etkileşimler’dir ; üzerine dokunun.

6. Adım: Etkileşimler  sekmesine ulaştığınızda,  üç seçenek göreceksiniz:  Yorumlar, Beğeniler  ve  Öykü yanıtları. Ayrıca her birinin yanında gri, sağa bakan bir okun nasıl çizildiğini fark edeceksiniz.

Adım 7: Buradaki yorumları kontrol etmemiz gerektiğinden, ilk seçeneğe dokunun ve  Yorumlar  sekmesine yönlendirileceksiniz.

Tüm yorumlarınızı En Yeniden en eskiye doğru  sıralanmış olarak göreceğiniz bu  sekmededir . Daha eski bir yorumu kontrol etmek istiyorsanız ve saatlerce kaydırma yapmak istemiyorsanız  , sıralama tercihlerinizi değiştirebileceğiniz bir Sırala ve filtrele  düğmesi de bulacaksınız.

 

Dikkatinizi çekebilir: Instagram Kendi Kendine Takip Ediyor 

Bu yazımızda sizlerle İnstagram yaptığım yorumları görme adımları hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir