İnstagram

Instagram Verilere Eriş Nereye Taşındı?

Instagram verilere eriş nereye taşındı? sorusu günümüzde en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. Popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan İnstagram uygulaması 2023 yılında kendi içerisinde birçok farklı güncellemeler yapmıştır. Bu güncellemelerin içerisinde verilere eriş kısmı olarak bilinen bölüm de bulunmaktadır. Peki İnstagram verilere eriş kısmı nereye taşındı ? İşte detaylar.

Instagram Verilere Eriş Bölümü Nerede?

İnstagram verilere erişim kısmı düşüldüğünde geçmişte oldukça yararlı bir bölüm olarak değerlendirilmektedir. Tüm bu bilgilerin yanı sıra gelen yeni güncellemeler ile birlikte bu veriler çok daha güvenli bir hale gelmiştir. Öyle ki sosyal medya hesabınız içerisinde var olan verilere hesabınız çalındığında kötü amaçlı kişilerin eline geçebiliyordu. Tüm bu bilgilere yönelik olarak Verilere eriş bölümüne bir güncelleme yapılarak artık bu alana doğrudan erişilemiyor, bu veriler kullanıcılara mail olarak gönderiliyor. 

Instagram verilerine erişmek için yapılması gerekenler:

  • Verilere eriş kısmında yer alan bilgilere erişmek için öncelikle Instagram profilinizi ziyaret edin,
  • Daha sonra profilinizin sağ kısmında yer alan menü kısmını ziyaret edin ve hareketler kısmına tıklayın.
  • Karşınıza çıkan menünün en alt kısmında yer alan bilgilerinizi indirin seçeneğine tıklayın.
  • Daha sonra ilgili alanlara hesap e-posta adresinizi girin ve indirime talep et seçeneğine tıklayın.

 

İlgili form doldurulduktan ortalama 24 saat sonra veriler tarafınıza mail olarak gönderilmektedir. Sizlere gönderilen mail postası içerisinde birçok farklı veri bulunmaktadır. 

Instagram Verilere Eriş Bölümü Nereye Taşındı?

Yapılan son güncellemeler ile birlikte İnstagram verilere eriş bölümü uygulama içerisinden kaldırılarak sadece kullanıcıların mail adreslerine gönderilmektedir. Bir üst paragrafta sizlere aktarmış olduğumuz bilgileri göz önünde bulundurarak en kısa süre içerisinde verilerinizi indirebilirsiniz. Sizlere gönderilen dosya içerisinde geçmiş zamanlarda yaptığınız tüm verilerinizi çok daha kapsamlı bir şekilde erişebilirsiniz. 

Instagram Verilere Eriş Kısmında Neler Var?

Instagram verileri erişim kısmında, kullanıcının hesabı ile ilgili bilgiler ve etkinlikler bulunur. Örnekler arasında: profil bilgileri, paylaşılan gönderiler, beğeni ve yorumlar, takip ettikleri kullanıcılar, takipçileri, mesajlar, Instagram hikayeleri gibi veriler bulunur. Bu veriler, kullanıcının hesabını yönetmek ve analiz etmek için kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir: İnstagram Son Görülme Kapalı Olanı Görme

Bu içeriğimizde sizlere Instagram Verilere Eriş Nereye Taşındı?  hakkında bilgilere değindik. 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir