İnstagram

Instagram Profile Konum Ekleme

Instagram profile konum ekleme özelliği tüm işletme ve kullanıcılar tarafından kullanılan bir özelliktir. E-ticaret siteleri üzerinden ve fiili olarak mağazalarında hizmet veren işletmeler hem web adreslerini hem de dükkan adreslerini normal olarak paylaşamamaktadır. Bu içerik sayesinde instagram profile konum ekleme işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İçerik hakkında fikir ve görüşlerinizi bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. Şimdi içeriğe geçiyoruz. 

Instagram Profile Konum Nasıl Eklenir ? 

İşletme hesabına sahip olsanız bile profilinize ve biyografinize ekleyebileceğiniz link sayısı sınırlıdır. İnstagram uygulaması tarafından tüm kullanıcılara profil kısımlarına sadece 1 adet link koyma özelliği atanmıştır. Bu, özelliğin başlangıçta müşterilere iletişim bilgilerini sunmak için kullanan mağazalar, iş satış noktaları için başlatıldığını açıklıyor. Ancak, adresinizi de biyografinize eklemek için kullanmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken profesyonel bir hesaba geçmek.

 

Instagram Biyografisine Konum Nasıl Eklenir

Instagram’da başarılı bir şekilde profesyonel bir hesaba geçiş yaptınız. Tebrikler! Şimdi prosedürleri bir kenara bırakalım ve konuya gelelim: konumunuzu Instagram biyografinize ekleyin. Aşağıdaki adımları takip ederek sizlerde profilinize kolay bir şekilde konumunuz ekleyebilirsiniz. 

 

Adım 1: Cep telefonunuzda bulunan Instagram uygulamasını açın ve profilinizi açın.

Adım 2: Bu kısımda, profil resminizin ve biyografinizin hemen altında beyaz bir Profil Düzenle  düğmesi bulacaksınız. Bu düğmeye tıklayın ve ilgili ekranı açın.

Adım 3: Profili Düzenle sekmesinde düzenlenebilecek bazı alanları göreceksiniz. 

Bu alanın  altında, Genel işletme bilgileri adı verilen ve altında beş seçenek  bulunan ayrı bir bölüm olacaktır: Sayfa, Kategori, İletişim seçenekleri, Eylem düğmeleri  ve  Profil ekranı .

Bu listeden seçmeniz gereken seçenek üçüncüsü:  İletişim seçenekleri.  üzerine dokunun.

Adım 4: Aşağıda e-posta adresi, telefon numarası, adres  ve  WhatsApp işletme telefon numarasından oluşan dört iletişim seçeneğiyle kendinizi burada başka bir sekmede bulacaksınız  .

Başka bir sekmeye gitmek için buradaki üçüncü seçeneğe dokunun.

Adım 5: Bu sekmede üç boş alan bulacaksınız:  Sokak adresi, Şehir/Kasaba  ve  Posta kodu.

Artık kullanıcıların hepsini doldurması zorunlu olmadığından, istediğiniz alanı doldurabilir ve ardından  sağ üst köşedeki Bitti  seçeneğine dokunarak değişiklikleri kaydedebilirsiniz.

Adım 6: Şimdi, profilinize geri döndüğünüzde, işinizi (veya kişisel adresinizi/konumunuzu) biyografinizin hemen altında görüntülenir.

 

Instagram Profiline Konum Ekleme

Profilinizde herhangi bir değişiklik yapmak için  öncelikle mobil uygulamada Profil  sekmenizi açmanız gerekir. Yukarıda bunun nasıl yapıldığını zaten tartıştığımız için, bu sefer Profil  sekmesinden başlayalım  .

 

Adım 1: Profil  sekmenizde  , biyografinizi takip eden beyaz  Profili Düzenle  düğmesini görebiliyor musunuz? Şimdi bu düğmeye dokunmanız gerekiyor.

Adım 2: Bunu yapmak , ekranınızdaki Profili Düzenle  sekmesinde açılır  . Burada, doldurmanız istenen alanlar listesinde, sonuncusu  Bio olacaktır .

Adım 3: Üzerine dokunun, biyografi bölümünüz yeni bir sekmede açılacak ve onu düzenlemenize izin verecek. Unutmayın, Instagram biyografinize yalnızca 150 karakter eklemenize izin verir. Bu nedenle, zaten uzun bir tane varsa, onu değiştirmeniz gerekebilir.

Bu bölümle ilgili en iyi şey, her şeyi bir araya getirmek yerine, istediğiniz zaman satırları değiştirmenize izin vermesidir. Biyografinize ayrı bir satıra eklemeniz yeterlidir.

Burada yaşadığınızı belirtmek için pin emojisi, ev emojisi, harita emojisi vb. gibi çeşitli emojiler de kullanabilirsiniz. Ya da aklınıza gelebilecek herhangi bir yenilikçi yaklaşımı benimseyebilirsiniz.

Adım 4: Değişiklikleri yaptıktan sonra  , ekranın sağ üst köşesindeki mavi Bitti  seçeneğine dokunun ve profilinize geri dönün. 

 

Dikkatinizi çekebilir:  Instagram Keşfet Sayfasına Nasıl Çıkılır ?

 

Bu yazımızda sizlerle  Instagram profile konum ekleme hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir