İnstagram

İnstagram Profil Resmi Değişmiyor Sorunu Çözümü

İnstagram Profil Resmi Değişmiyor Sorunu Çözümü için sitemizde var olan içerikler tam da sizlere göre. Hemen bu içerikte verilen çözümleri uygulayın ve resimlerinizi kolaylıkla güncelleyin.

Güzel görünen bir Instagram Profil Fotoğrafı, insanların profilinizi gördüklerinde fark ettikleri ilk şeydir. Bu nedenle, mükemmel fotoğrafı elle seçmek biraz zaman alabilir.

Ayrıca, bir Instagram işletme veya tema sayfası yönetiyorsanız, tanıtımını yaptığınız markayı tanımlamak veya temsil etmek için ideal resmi seçmek çok önemlidir.

Bu nedenle, Instagram profil resminizle ilgili sorunlarla karşılaştığınızda, gerçekten kafa karıştırıcı ve çileden çıkarıcı olabilir 😤.

Instagram Profil Resmi Değişmiyor Sorunlarının Türleri

Instagram kullanıcılarının bildirdiğini gördüğümüz yaygın bir sorun, hesaplarının varsayılan avatar resmini göstermeye devam etmesidir . Yani yenisini yükledikten sonra bile değişiklik olmamasıdır.  Bu nedenle, Instagram profil resimleri değişmiyor.

 

Bunun dışında, bazı kullanıcılar Profil resmi yüklemeye çalışırken “Fotoğraf değiştirilemedi” hata mesajını alıyor:

Veya aşağıdaki hata mesajı da tanıdık gelebilir:

Bazı kişiler ayrıca Instagram profillerinin Biyo Web Sitesi Kullanıcı Adı vb. gibi diğer kısımlarını değiştiremeyeceklerini veya düzenleyemediklerini bildirmektedir .

Instagram PP hatanız nasıl görünüyor? Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz.  

1. Oturumu Kapatın ve Instagram Hesabınıza Giriş Yapın

İnstagram Profil Resmi Değişmiyor  sorunu çözümüne başlamak için Instagram hesabınızda yeniden oturum açmanızı öneririz. Bunu yaparak, hesap giriş bilgilerinizi ve oturumunuzu yenilersiniz. Böylece, muhtemelen Instagram hesap profilinizi tekrar gözden geçirmenize ve değiştirmenize izin verir.

Ayrıca, hesabınızda doğru bir şekilde oturum açmazsanız profil değişiklikleri yapamazsınız.

Bununla birlikte , mobil cihazınızdaki Instagram uygulamasından çıkış yapmak için :

 1. İlk olarak, sağ alttaki profil resminizin simgesine dokunarak profil sayfanıza gidin .
 2. Bundan sonra, sağ üstteki menü simgesini seçin ve menüde Ayarlar ⚙️ öğesini seçin.
 3. Ardından aşağı kaydırın ve Oturumu Kapat’ı seçin .
 4.  Ardından hesabınızı işaretleyin ve tekrar Oturumu Kapat’ı seçin .

 

Çıkış yaptıktan sonra uygulamadan çıkıp telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Instagram profil resminizi tekrar değiştirmeyi denemek için aynı Instagram hesabına tekrar giriş yapabilirsiniz .

 

2. Instagram Uygulama Güncellemelerini Kontrol Edin

İnstagram Profil Resmi Değişmiyor  sorunu çözülmediyse bu adımdan devam edebilirsiniz, bekleyen Instagram güncellemelerini yüklemek de denemek için ilk adımlarınızdan biri olmalıdır. Belki de, kullanıcıların uygulama aracılığıyla Instagram profil resimlerini değiştiremedikleri devam eden bir sorun vardır. Bu nedenle Instagram , aşağıdaki güncellemede uygun hata düzeltmesini yayınlayabilir.

Bunun yanı sıra, Instagram’ın en son sürümünü çalıştırmaya devam etmesi, çeşitli hatalara neden olabilecek herhangi bir hata 👾 ve aksaklık içermemesini sağlar.

Yani, Instagram güncellemelerini kontrol etmek için:

 1. İlk önce App Store’unuzu (Apple) veya Play Store’unuzu (Android) açın. 
 2. Ardından Instagram uygulama sayfasına gidin ve güncellemeler varsa Güncelle düğmesine dokunun.

 

3. Mevcut Profil Resminizi Silin, Oturumu Kapatın ve Oturum Açın, ardından Yeniden Yükleyin

Adım 1’den başlayarak , bu, Instagram profil resminizin değişmediği durumlar için başka bir düzeltmedir. Elbette, ilk bakışta bu adım, her zamanki gibi, ancak ekstra adımlarla Instagram PP’nizi değiştiriyormuş gibi görünebilir.

Ancak bu adımın, ekstra aşamalar ve aralar ile profil resminin doğru bir şekilde yüklenmesine izin verdiğine inanıyoruz.

Ayrıca, bazı kullanıcılar için bu adım doğru çözümdü . Bu nedenle, onu bu kapsamlı kılavuza dahil etmenin zarar vermeyeceğini düşündük.

Bununla birlikte, bu düzeltmeyi yapmak için:

 1. İlk olarak, sağ alttaki profil resminizin simgesine dokunarak profil sayfanıza gidin .
 2. Bundan sonra, Profili Düzenle düğmesine dokunun.
 3. Sonraki sayfada Profil fotoğrafını değiştir düğmesine dokunun ve Geçerli Fotoğrafı Kaldır öğesini seçin .
 4. Bunu takiben, oturumu kapatın ve Instagram hesabınıza giriş yapın (1. Adım).
 5. Ardından, PP’nizi yeniden yüklemek için profil sayfasına tekrar gidin, Profili Düzenle’ye ve Profil fotoğrafını değiştir düğmesine dokunun. 
 6. Ardından, Kitaplıktan Seç’i seçin, istediğiniz resmi seçin ve Bitti’ye dokunun .

 

4. İnternet Bağlantınızı Test Edin

Bildiğiniz gibi , Instagram profilinizin güncellenmesi için bir İnternet bağlantınızın olması gerekir. Bu nedenle, İnternet bağlantınız kopmaya devam ederse bu, Instagram PP’nizin yüklenmesini ve tamamen değişmesini durdurabilir.

Bu nedenle “Fotoğraf değiştirilemedi” hata mesajını veya Instagram profil resminizin görünmediğini veya değişmediğini görebilirsiniz.

Genel olarak, yalnızca çalışır durumda olduğunu ve çok yavaş olmadığını doğrulamak için İnternet hızınızı test etmenizi öneririz.

Bunun için Fast.com’da hızlı bir hız testi yapmanızı öneririz .

Bunu yaptıktan sonra, oldukça düşük hızlar bulursanız , İnternet bağlantınızı iyileştirmek için aşağıdaki adımları denemenizi öneririz :

 • İnternet Wi-Fi Yönlendiricinizi yeniden başlatın veya kapatıp açın
 • Uçak Modunu ✈️ açın ve ardından kapatın
 • Farklı bir Wi-Fi ağına bağlanın

 

 

5. Mobil Veri ve Wi-Fi Arasında Geçiş Yapın

Bazı Instagram kullanıcıları, cihazları hücresel İnternet yerine Wi-Fi’ye bağlıyken PP’lerini değiştirebileceklerini buldu. Sizin durumunuz için tam tersi de olabilir.

Yani, bunun neden oluştuğundan tam olarak emin değiliz. Düşük Veri Modu veya Düşük Güç Modu gibi kısıtlayıcı mobil veri ayarlarının etkinleştirilmesinden kaynaklanabileceğini düşünüyoruz . Bu nedenle, mobil veri veya pil tasarrufu amacıyla İnternet gerektiren bazı özellikler durdurulabilir.

Bunun dışında, mobil veri ve Wi-Fi arasında geçiş yapmak İnternet bağlantınızı iyileştirebilir, böylece Instagram PP’niz sorunsuz bir şekilde yüklenir.

Bu nedenle, Kontrol Merkezi (iPhone/iPad) veya Durum Çubuğu (Android) aracılığıyla Wi-Fi veya Mobil Verileri açabilirsiniz .

 

 

6. Web Tarayıcı Uygulaması ile Instagram Profil Resminizi Değiştirin

Belki de varsayılan Instagram uygulaması aracılığıyla PP’nizi değiştiremezsiniz. Bu , Instagram profilinizin bazı bölümlerini değiştirmenizi engelleyen bir uygulama sorunu veya hatası varsa olabilir.

Bu nedenle, geçici bir çözüm, telefonunuzun web tarayıcı uygulaması aracılığıyla Instagram sitesini ziyaret etmek ve oradan PP’nizi değiştirmektir.

 

Bunun için Google Chrome Safari veya başka bir tarayıcı uygulamasını kullanabilirsiniz.

Bu da işe yaramadıysa, bunu bir adım daha ileri götürebilir ve Instagram’ı farklı bir cihazda kullanabilirsiniz . Örneğin, PC tarayıcınızda Instagram’a gitmeyi deneyin .

 

 

7. Instagram Profil Resminiz Olarak Farklı Bir Fotoğraf Kullanın

Farklı bir cihaz veya tarayıcı uygulaması kullanmanın yanı sıra, tamamen farklı bir Instagram PP kullanmayı da deneyebilirsiniz . Instagram PP’niz olarak başka bir resmin başarıyla yüklenip yüklenmediğini test etmek için bu adımı uygulamanızı öneririz .

Bunun nedeni, Instagram gibi büyük bir sosyal medya devi için platformlarının müstehcenlik ve kabalıktan uzak olmasını sağlamak istemeleridir. Bu nedenle, gönderiler, başlıklar ve tabii ki profil resimleri de dahil olmak üzere, kullanıcıların yüklediği her şey için daha karmaşık inceleme önlemleri kullanacaklar .

Sonuç olarak, Instagram’ı herkes için güvenli bir alan haline getirmek.

Bu nedenle, kaşları kaldıran herhangi bir şey varsa Instagram, profil resminize daha katı veya daha uzun süre bakabilir 🤨. Heck, yavrularınızın masum bir fotoğrafını 🐶 kullanıyor olsanız bile, platformun PP’nizi de gözden geçirmesi biraz zaman alabilir .

Genel olarak, hala incelenmekte olduğu için Instagram profil resminizin görünmeme veya değişmeme ihtimali çok düşük .

Bu nedenle, en azından şimdilik, test konusu olarak farklı bir Instagram profil resmi kullanmayı deneyin .

Bunu daha fazla test etmek için Instagram PP’niz için de boş bir resim kullanabilirsiniz.

 

Şimdi, yüklerken herhangi bir sorunla karşılaşmıyorsanız , suçlu belki de önceki fotoğraftır .

 

 

8. Profil Resminizi Farklı Bir Formata Dönüştürün

Önceki adımı takiben, belirli bir resmi Instagram PP’niz olarak kullanamıyorsanız, yanlış dosya biçiminde olabilir . Genellikle Instagram, herhangi bir dosya biçimindeki fotoğrafları destekler.

Ancak Instagram profil resminizin JPEG formatında olması önerilir.

Peki ya gerçekten kullanmak istediğiniz mükemmel Instagram PP’niz varsa?

Böylece, istediğiniz profil resmini JPEG formatına dönüştürmeyi deneyebilirsiniz . Bunun için uygulama mağazanızda bulunan herhangi bir görüntü dönüştürücü uygulamasını kullanabilirsiniz .

Çok sayıda olumlu eleştiri alan hızlı bir arama sonucunda bulduklarımızdan bazıları:

 

 

9. Instagram Parolanızı Değiştirin, ardından Profil Bilgilerinizi İnceleyin

Bu sonraki adım için, oldukça uzun olmasına rağmen, kullanıcılar Instagram profilinizi düzenleyemediğinizde bunun çok etkili bir geçici çözüm olduğunu gördüler.

Temel olarak, Instagram’ın Hesabınızı Güvende Tut seçeneğini kullanmanız gerekecek ve ardından Hesabınızı İncelemenize izin verecekler . Buradan Instagram profilinizde gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. Şimdilik bu seçeneği ancak Instagram hesabı şifrenizi sıfırladıktan sonra bulduk.

Ayrıca, bu düzeltmenin parolanızı sıfırlamanız gereken 2 adımı içerdiğini unutmayın.

Genel olarak, daha fazla adım içerdiğinden bu düzeltmeyi son çare olarak yerleştirdik. Bununla birlikte, Instagram profilinizi incelemek için:

 1. Öncelikle Instagram hesabınızdan çıkış yapın veya Giriş sayfasına ulaşmak için Hesap ekle ve Mevcut Hesaba Giriş Yap’ı seçin.
 2. Bundan sonra, “Şifremi mi unuttun?” seçeneğine dokunun. .
 3. Ardından, hesap kullanıcı adınızı veya e-postanızı girin ve İleri’ye dokunun .
 4. Daha Sonra, Instagram’dan gelen kurtarma e-postası için e-posta gelen kutunuzu kontrol edin. Ardından açın ve alttaki Instagram şifrenizi sıfırlayın seçeneğine tıklayın.
 5. Bir sonraki sayfada, yeni bir şifre belirleme adımlarını izleyin ve Şifreyi Sıfırla ‘yı tıklayın .
 6. Ardından, “Instagram şifreniz değiştirildi” onay e-postası için e-posta gelen kutunuzu tekrar kontrol edin . Açın ve hesabınızı burada güvenceye alın ‘ı tıklayın .
 7. Burada tekrar yeni bir Instagram hesabı şifresi belirlemeniz gerekecek.
 8. Bundan sonra, Profili İncele ‘yi tıklayın .
 9. Bir sonraki sayfada gerekli profil değişikliklerinizi yapabilirsiniz. (Profil Resmi, Web Sitesi, Biyografi vb.)
 10. Son olarak, alttaki Gönder’e tıklayın.

 

Bunu yaptıktan sonra, değişikliklerinizin başarıyla yapılıp yapılmadığını kontrol etmek için Instagram profil sayfanıza gidin.

 

 

10. Profil Resmi Sorununu Instagram Yardım’a Bildirin

Ya bu listedeki her şeyi denediyseniz ve yine de Instagram PP’nizi değiştiremiyorsanız?

Ardından, bu sorunu Instagram Yardım ile gündeme getirmenizi öneririz . Bu şekilde, kullanıcıların profillerinde 👨‍💻 değişiklik yapmasını engelleyen arka uç sorunlarını belirleyip çözebilirler. Bu hatayı ne kadar çok kişi bildirirse, Instagram o kadar hızlı fark edebilir.

Ayrıca, profille ilgili herhangi bir sorun varsa , daha uygun adımlar da sağlayabilirler.

Bunu söyledikten sonra, bu profil resmi sorununu Instagram Yardım’a bildirmek için.

 1. İlk olarak, sağ alttaki profil resminizin simgesine dokunarak profil sayfanıza gidin .
 2. Bundan sonra, sağ üstteki menü simgesini seçin ve menüde Ayarlar ⚙️ öğesini seçin.
 3. Ardından, Yardım’ı ve ardından Sorun bildir’i seçin .

 

 1. Bunu takiben, bu durumda bir Şey Çalışmıyor’u seçin .

 

 1. Burada, Instagram profil resmi sorununuzu kısaca açıklayın . Sorunun ne zaman başladığı, cihazınızın modeli gibi önemli bilgileri ve muhtemelen bir ekran görüntüsünü eklemeniz yararlı olacaktır . İlhama ihtiyacınız varsa bizimkilere bir göz atın.
 2. Son olarak, raporu göndermek için Gönder’e dokunun .

 

Bununla işiniz bittiğinde, geriye kalan tek şey Instagram’ın geri dönmesini beklemek . Bu nedenle, birçok kullanıcıya yanıt vermeleri gerektiğinden bu işlem birkaç gün sürebilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir