İnstagram

İnstagram önerilenlerde çıkmak istemiyorum

İnstagram önerilenlerde çıkmak istemiyorum diyorsanız bu içerik tam da sizlere göre. Bazı insanlar “Birinin önerilenlerinde çıkmak istemiyorum” diyerek internet üzerinde arama yapmaktadır. Sizlerde bu tarz isteklere sahipseniz aşağıda verilen işlemleri yapabilirsiniz. Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. 

Son zamanlarda kullanımı yaygınlaşan popüler sosyal medya mecrası olan Instagram’da arkadaş önerileri belirli algoritmalarla sizlere sunulmaktadır. Bu algoritmalara dahil olmak istemiyorsanız aşağıda verilen adımları uygulayabilirsiniz. 

Önerilenlerde Çıkmak İstemiyorum Ne Yapmalıyım ?

Önerilenlerde çıkmak istemiyorum ne yapmalıyım ? sorusu son günlerde sıklıkla sorulmaktadır. Kodmatik.net ailesi olarak sizlerden gelen talep üzerine yapmanız gereken işlemleri bir araya getirdik. 

Önerilen kişilerde çıkmamak için öncelik instagram web uygulaması üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir. 

Giriş yaptıktan sonra profilinize giriş yapın ve profili düzenle seçeneğine tıklayın. Bu bölüme giriş yaptığınızda karşınıza benzer hesap önerileri adlı seçeneğini göreceksiniz. 

Bu seçeneği kapatarak pasif olarak kullandığınız hesabınızın başka kişilere önerilmesinin kapatılmasını sağlayabilirsiniz.

Birinin önerilenlerinde çıkmak istemiyorum diyorsanız yukarıda verilen işlemleri yapabilirsiniz. 

 

Önerilenlerde Çıkmak İstiyorum Ne Yapmalıyım 

İnstagram önerilenlerde çıkmak istiyorum diyorsanız bir üst kısımda verdiğimiz adımların tersini yaparak önerilenlerde çıkabilirsiniz. Bu işlemler sırasında karşılaştığınız sorunları ve diğer deneyimleri bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. 

Başka hesapların karşısına önerilenler kısmında çıkmak için öncelikle instagram web uygulaması üzerinden giriş yapın. Daha sonra profil bölümüne gelerek profil ayarları kısmına giriş yapınız. 

Bu bölüme giriş yaptığınızda karşınıza benzer hesap önerileri adlı seçeneğini göreceksiniz. 

Bu seçeneği kapatarak aktif olarak kullandığınız hesabınızın başka kişilere önerilmesini sağlayabilirsiniz.

 

Dikkatinizi çekebilir: Telefon numarasıyla Instagram bulma 

Bu yazımızda sizlerle İnstagram önerilenlerde çıkmak istemiyorum hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

7 thoughts on “İnstagram önerilenlerde çıkmak istemiyorum

 • savetube

  İnstagram önerilerde çıkmak istemiyorum nasıl yapabilirim acaba ?

  Yanıtla
  • Merhabalar ilgili sorunun cevabını içeriğimizden kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

   Yanıtla
   • Merdo

    Cevabınız için teşekkür ederim. Net bilgi bulamamıştım basit bir şekilde yazılmış. Peki bir sorum daha olacak. Önerilenlere çıkan kişilerden nasıl kurtulabilirim ? Bunun bir yöntemi var mı mesela ? Profilime girdiğimde veya anasayfamda alakasız kişilerin profilleri var. Bunu kapatmanın bir yöntemi var mıdır acaba ?

    Yanıtla
    • Merhabalar bunun ile alakalı en kısa zamanda yeni bir içerik paylaşacağız.

     Yanıtla
 • Instagram Profil Büyütme

  Merhaba! İnstagram önerilenlerde çıkmak istemeyenler için çok faydalı bir rehber olmuş. Yazınızı okurken, adım adım uygulayabileceğim ve istenmeyen gönderilerimi engelleyebileceğim birçok bilgi edindim. Çok teşekkür ederim! Micheal Miles

  (Translation: Hello! Your guide on how to avoid appearing in Instagram recommendations has been incredibly useful for people like me. While reading your article, I’ve gained a lot of insights on how to apply step-by-step methods to prevent unwanted content from showing up. Thank you very much! Micheal Miles)

  Yanıtla
 • Gizli Kullanıcı

  İnstagram önerilenlerde çıkmak istemiyorum işlemlerini çok araştırmıştım en net anlatım bu yönde teşekkürler.

  Yanıtla
 • Bülent Aykut

  İnstagram önerilenlerde çıkmak istemiyorum konusu hakkında çok faydalı bilgiler var çok teşekkür ederim.

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir