İnstagram

Instagram Keşfet Sayfasına Nasıl Çıkılır?

Instagram Keşfet Sayfasına Nasıl Çıkılır ?  İçeriğinizi Instagram’ın Keşfet Sayfasına çıkarmak için sizleri çeşitli ipuçlarını ve püf noktalarını göstereceğiz. Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Instagram’da daha fazla büyümek istiyorsanız, içeriğinizin görünmesini istediğiniz yer burasıdır. Instagram’ın algoritması yıllar içinde gitgide daha fazla gelişmiştir. Son yıllarda İnstagram keşfet sayfası insanlara içerik önerme konusunda inanılmaz derecede başarılı oldu.

Markalar ve işletmeler için, Keşfet sayfası olmak istedikleri yerdir, ancak büyük soru şudur: Nasıl oluyor da oraya gidiyorsunuz? 

İçeriğinizi Instagram’ın Keşfet Sayfasına çıkarmak için sizlere çeşitli ipuçlarını ve püf noktalarını gösterelim.

Keşfet sayfası nedir?

Instagram Keşfet sayfası, Instagram’ın etkileşim kurmak isteyeceğinize inandığı şeylere göre hazırlanmış bir fotoğraf, Reels, video ve hatta Hikayeler koleksiyonudur. Keşfet sayfasının arkasındaki algoritma, size önerdiği içeriği geliştirmek için hangi içerikle etkileşim kurduğunuzu öğrenmek için AI teknolojisini kullanır.
Instagram‘a göre, “Keşfet’te gördüğünüz fotoğraf ve video türlerini size daha iyi uyarlamak için güncellemek için çalışıyorlar.” Menünün altındaki büyüteç simgesine dokunarak Keşfet sayfasını bulabilirsiniz. Sayfanın üst kısmında diğer hesapları, hashtag’leri, konumları ve anahtar kelimeleri arayabilirsiniz. Ayrıca spor, seyahat ve güzellik gibi Instagram’ın keşfetmek isteyeceğinize inandığı farklı kategorileri de görebileceksiniz.
Keşfet sayfasının en iyi kısmı? Bir fotoğrafa tıkladığınızda, o fotoğrafla ilgili sürekli bir kaydırma içeriği açılır.

Keşfet sayfası nasıl çalışır?

Instagram Keşfet Sayfasına Nasıl Çıkılır?  yukarıda belirttiğimiz gibi, zaten uygulamada nasıl etkileşimde bulunduğunuza bağlı. En sevdiğiniz grubun veya TV şovunun resimlerini arıyorsanız, Keşfet sayfanızda o gruptan ve TV şovundan çokça göreceksiniz.
Instagram’a göre , bir kullanıcının Keşfet sayfasındaki içerik şunlara dayanır:
  • Birinin zaten takip ettiği hesaplar
  • Bir hesabın takip ettiği kişiler neleri sever?
  • Bir hesabın en sık etkileşimde bulunduğu gönderi türleri
  • Yüksek etkileşimli gönderiler

Neden Keşfet sayfasında olmak istiyorsunuz?

Soru şu olmalı, neden Keşfet sayfasında olmak istemiyorsunuz? Bunun ana nedeni, içeriğinizin Keşfet sayfasında yer alarak daha fazla erişim ve gösterim elde etmesidir.
Keşfet sayfasına ulaşırsanız, faydaları şunlardır:
  • İçeriğiniz daha fazla kişiyle paylaşıldıkça, paylaştığınız içeriğe daha fazla katılım
  • İçeriğinizde bir harekete geçirici mesajınız varsa, daha fazla dönüşüm
  • İçeriğiniz yeterince ilgi çekiciyse ve insanları sizi takip etmeye dönüştürebilirse daha fazla takipçi
Şimdi, içeriğinizin Keşfet’te görünmesini sağlamaya hazır mısınız? Tabii ki. Başlayalım:

1. İlgi çekici içerik paylaşın

Bu çok kolay gibi görünse de, altını çizmemiz kesinlikle önemli. Niş kitlenizin beğeneceğini ve etkileşime geçeceğini bildiğiniz içeriği paylaştığınızdan daima emin olun! Keşfetme sayfasına gitmek istiyorsanız, oraya ulaşmanın 1 numaralı yolu katılımdır. Feed’inizde en büyük etkileşime neyin neden olduğunu görmek için geçmiş fotoğrafları ve videoları gözden geçirin. Bir fotoğraf mıydı? Video? İpuçları ve püf noktaları veriyor muydunuz? Bir stil postu muydu? Daha gerçek ve BTS olan bir şey mi? Kitlenize istediğini verin, ihtiyacınız olan etkileşimi elde edin ve yayınlarınızı Keşfet sayfasında görmeye başlayabilirsiniz.

2. Rells gönderileri Deneyin

Flaş Haber: Instagram reelslerin iyi olmasını istiyor (ve buna ihtiyacı var!), bu yüzden insanların onları kullanmasını sağlamak için HARD’ı zorluyorlar. Peki bunun anlamı nedir? Bu itme ile, Keşfet sayfasına giderek daha fazla Reels gösterimine itiyorlar.
Sadece bu da değil, Reels’in kendi özel sekmesi vardır ve keşfedilirseniz ve sekmede viral olursanız, Keşfet sayfasına çıkma şansınız inanılmaz derecede yüksektir.
Yine de dikkatli olun: Instagram, videolarında TikTok filigranı olanları işaretler.

3. Takipçileriniz çevrimiçi olduğunda yayınlayın

Spoiler uyarısı: Takipçileriniz çevrimiçi olduğunda yayınlayın. Biliyorum, vahşi konsept. Instagram’ın algoritması, birisi gönderi paylaştığında dakikliğe ve hızlı etkileşime öncelik verir, bu nedenle takipçileriniz aktifken gerçekten gönderi paylaştığınızdan emin olmak çok önemli olacaktır. 

4. Bir Program Ayarlayın ve Sürekli Bir Katılım Akışı Elde Edin

Explorer sayfasına girmenin anahtarı tutarlılıktır. Instagram algoritması, kullanıcılarına sürekli bir içerik akışı sağlayacak aktif bir poster olduğunuzu görmek istiyor. Bu yüzden her zaman gönderi paylaştığınızdan emin olmak istersiniz. Ama dürüst olalım, herkesin bütün gün Instagram’da oturup paylaşımlar kurmaya vakti yok.
 
 

Toplu gönderiler oluşturun

İşleri sizin için kolaylaştırmak için Zamanlayıcı, gönderilerinizi toplu olarak planlamanıza olanak tanır. Bu, bir veya iki haftalık gönderileri planlayabileceğiniz ve işiniz bittiği anlamına gelir. Gördüğünüz gibi, doğru araçlarla aktif bir Instagram hesabı oluşturmak beklediğinizden daha kolay!

 

5.İlgili hashtag’leri kullanın

Keşfet sayfasına ulaşmanın en önemli yollarından biri coğrafi etiketleme, hesap etiketleri ve içeriğinizi hashtag’lemek. Çoğu zaman insanlar Keşfet sayfasını hashtag’leri, konumları ve hesapları aramak için kullanır. Şu anda Instagram’daki en iyi özelliklerden biri, artık belirli bir hashtag’i takip edebilmektir. Hashtag’leri iyi seçerseniz, içeriğiniz o hashtag’i takip eden birilerinin özet akışında görünebilir.
Hesap etiketleri ayrıca yeni kitlelere erişmeniz için bir yol sağlar. Gönderiniz, kullanıcının sayfasında “etiketli” sekmesi altında görünecektir. Yani bir restoranı, mağazayı veya başka bir şeyi etiketlerseniz, o Instagram hesabını arayan herkes içeriğinizi de görebilir.
Gönderilerinizden ne kadar fazla erişim ve etkileşim alırsanız, bunların Instagram’ın Keşfet sayfasında bulunma olasılıkları o kadar yüksek olur. Hashtag’ler, coğrafi etiketler ve hesap etiketlerinin tümü, yeni insanlara ulaşmanıza ve etkileşiminizi artırmanıza yardımcı olacaktır. 

Doğru hashtag’ler nasıl bulunur?

Explorer sayfasına girmek için doğru hashtag’lere sahip olmanız gerekir. Bu zor olabilir çünkü belirli bir gönderide hangi hashtag’lerin en iyi sonucu vereceğini bulmanız gerekir. 
Hashtag aracı, her bir hashtag’in sunduğu rekabeti ve fırsatı gösterecektir. Bu nedenle, gönderinize koymadan önce hangi hashtag’lerin kazanacağını bilebilirsiniz. Bu size, hangi hashtag’lerin kendileri için en iyi sonucu vereceğini tahmin eden rakiplerinize karşı büyük bir avantaj sağlayacaktır.
Hashtag Aracı, bir hashtag’in gönderiniz için sağlayacağı ortalama beğenilerin bir tahminini bile verir. Bildiğiniz gibi, daha fazla beğeni, daha fazla etkileşim anlamına gelir. Siz farkına bile varmadan, gönderilerinizin yükselişe geçmesine yardımcı olacak bir grup hashtag’iniz olacak!

7. Analizlerinize dikkat edin

Yukarıda belirtildiği gibi, hangi içeriğinizin kitlenizde yankı uyandırdığını ve bunu yapmanın en iyi yolunu görün. Analitiklerinizi kontrol ederek! Başlamak için tam kılavuzumuza göz atarak tüm metrikleri ve her bir metriğin ne anlama geldiğini görebilirsiniz .
Analizlerinizi gözden geçirdiğinizde, hangi gönderilerin genel olarak en fazla erişim, gösterim ve etkileşim elde ettiğini görün. Ne tür gönderiler olduklarına odaklanın ve hesabınızdaki etkileşimi artırmak için benzer içerikler oluşturduğunuzdan emin olun.
İçeriğinizin Keşfet sayfasına gelip gelmediğini, Instagram’daki söz konusu gönderiye gidip “İncelemeleri Görüntüle”yi tıklayarak kontrol edebilirsiniz. Ardından, Keşfet sekmesinden erişiminizin ve katılımınızın ne kadar geldiğini size söyleyecektir. Yüksek olduğunu fark ederseniz, Keşfet sayfasına gelene benzer daha fazla içerik oluşturmaya başlayın ve o sekmeye ulaşmaya devam edin.

8. Instagram Keşfet Reklamları

Biliyorum biliyorum. Ancak reklamlara para harcamak, içeriğinizi mümkün olan en fazla sayıda kullanıcıya ulaştırmak açısından oldukça faydalıdır. Ve gerçekten Keşfet sayfasında olmak istiyorsanız, Keşfet sayfasında bir reklam satın alarak bunu kolayca yapabilirsiniz.
Şimdi, bu reklamların sizi doğrudan Keşfet beslemesi ızgarasına götürmediğini, ancak sizi birisi bir gönderiye tıkladığında görünen kaydırılabilir fotoğraf ve video akışına yerleştirdiklerini belirtmeliyim.
Instagram Keşfet sayfasına girmek zor olabilir, ancak bunu yapmak imkansız değildir. Analitiklerinizi kontrol ettiğinizden, hedef kitlenizin ilgileneceği içerik oluşturduğunuzdan ve alakalı etiketleri kullandığınızdan emin olmak, o sayfaya ve daha fazla kullanıcının gözüne girmenize yardımcı olacaktır.

Dikkatinizi çekebilir:  Telefon numarasıyla Instagram bulma

Bu yazımızda sizlerle Instagram Keşfet Sayfasına Nasıl Çıkılır ? hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir