İnstagram

Instagram Kendi Kendine Takip Ediyor

Sosyal medyada gözde olan uygulamalardan olan Instagram, birçok kullanıcı tarafından kullanılmaya devam ediyor. Öyle ki kullanıcı sayısı günden güne artıyor. Hem bireysel hem de kurumsal olarak yeni hesaplar açılıyor. Özellikle sunduğu altyapı ve yeni nesil özellikler, kullanıcıların memnuniyet seviyesini çok daha fazla olacak şekilde arttırmaya devam ediyor. Ancak bazen uygulama üzerinde de bazı aksaklıkların yaşandığı biliniyor.

Kullanıcıların birçoğu, Instagram kendi kendine takip ediyor sorunuyla karşı karşıya kalıyor. Yani hesabınızın sizin takip etmediğiniz birini otomatik olarak takip ettiği biliniyor. Bu gibi durumların nedenleri de birden fazla olabiliyor. Peki siz, Instagram kendi kendine niye takip ediyor, biliyor musunuz?

Instagram Neden Kendi Kendine Takip Eder?

Uygulama içerisinde kendi kendine takip etme durumu birçok hesapta yaşanıyor. Hesabınızdaki takip edilen sayısının sizin izniniz olmadan arttığını görebiliyorsunuz. Bunun birden fazla nedeni olabilir. Öncelikli olarak siz farkında olmadan, keşfet üzerinde gezinirken birini takip etmiş olabilirsiniz. Bu sizin için bilinçsiz bir takip etme işlemi olur. Hatta neden böyle bir şey olduğunu anlamadan takip ettiğiniz hesabın takibini bırakırsınız. Diğer bir durum da takipçi satın alma platformlarıyla alakalı olacaktır.

Takipçi satın alma platformları, takipçi satın alan kişilere aktif hesaplardan takipçi yolluyor. Sizler de böyle bir sıkıntıyla karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Hesabınız, birinin satın aldığı takipçiler arasına girmiş olabilir. Ancak istediğiniz zaman kolaylıkla takibi bırakmanız da mümkündür. Bu kısımda da özellikle doğru hamleleri yapmalı ve sosyal medya hizmetlerinde uymanız gereken kurallara dikkat etmelisiniz.

Instagram Takipçi Platformlarına Dikkat

Siz eğer sosyal medya hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız, o zaman hangi platformu tercih ettiğinize dikkat etmelisiniz. Çünkü Instagram içerisinde takipçi almak isterken şifrenizi vermeniz, hesabınızın güvenliğini düşürecektir. Bu yüzden de zaten hesabınızın sürekli birilerini takip etmesi gibi olumsuz sorunlarla da karşılaşabilirsiniz. Hatta sadece hesabınızın birilerini takip etmesi değil, hesabınızın başkalarının eline geçmesi gibi sorunlar da yaşanabilir. Bunlar da sizin emeklerinizin çöpe gitmesi anlamına gelir. Özellikle Instagram içerisinde bir imaja sahipseniz, doğal akışta sorun yaşamamak adına bu detaylara karşı hassas olmanız önem arz eder.

 

Dikkatinizi çekebilir: WhatsApp Durum Gizli Bakma

Bu yazımızda sizlerle Instagram Kendi Kendine Takip Ediyor hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Tanıtım içeriği:

link

Link

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir