İnstagram

Instagram Hikayem Yüklenmiyor Sorunu Çözümü

Instagram Hikayem Yüklenmiyor Sorunu Çözümü hakkında bilgi almak için içeriğimizi dikkatli bir şekilde okuyabilirsiniz. Instagram hikayeleri, kullanıcılarının küratörlüğünde videolar oluşturmasına ve yüklemesine olanak tanıyan Instagram platformuna yapılan en yeni eklemelerden biridir.

Instagram Hikaye özelliğinin sahip olduğu özel bölüm göz önüne alındığında, normal Instagram gönderilerinden daha belirgin bir Instagram içeriğidir. 24 saatlik bir penceresi olmasına rağmen, izleyicilerinizi alanınızda olup bitenlerle aktif tutmanın iyi bir yoludur. Instagram kullanıcıları, Instagram hikayelerinin yüklenememesi sorunundan şikayetçi.

Bunun başınıza gelmiş olması veya şu anda başınıza gelmesi muhtemeldir ve burada, Instagram hikayenizi yüklerken şu anda neden zorluk çektiğinizi öğrenmek için buradasınız. Aynı şekilde, bunun sizin başınıza gelmemiş olması da mümkündür, ancak sorunu yaşamak zorunda kalmamak veya en azından bu tür bir şey başınıza geldiğinde ne yapacağınızı bilmek zorunda kalmamak için bilgilendirilmek istiyorsunuz. Yukarıdaki sebep(ler)den hangisi için şu anda bu makaleyi okuyorsanız, doğru yerdesiniz, çünkü okumaya devam ettikçe aradığınız cevaplar sağlanacaktır.

Instagram Hikayenizin Yayınlanmayacağını Nasıl Anlarsınız?

Instagram Hikayeniz gönderi yayınlamadıysa, bu iki şeyden biri ne olduğunun göstergesi olarak hizmet edecektir; “Yüklenemedi. Tekrar deneyin” bildirimi. Olabilecek başka bir şey de, siyah sayfanın ortasında yükleme döngüsü yüklenirken görüntü ekranınızın karardığını görmenizdir.

 

Instagram Hikayem Yükleme Neden Başarısız?

Instagram hikayesinin yüklenmemesi sorununun tamamının düzgün bir şekilde yönetilmesini sağlamak için, bir Instagram hikayesinin yüklenmemesinin nedenleri ve verilen her nedenin çözümü sağlanacaktır.

 

1. Kötü İnternet Bağlantısı

Instagram hikayenizi yüklerken sorun yaşıyorsanız, kontrol etmeniz gereken ilk yer internet bağlantınızın kararlılığıdır. Yetersiz ve istikrarsız bir ağ kapsama alanı olduğunda, çevrimiçi ortamda pek çok aktiviteyi gerçekleştirmek büyük bir mücadele olacaktır. Bir Instagram hikayesinin çoğu zaman yüklenememesinin nedeni budur. İnternet bağlantınız kötüyse, Instagram hikayenizi başarıyla yüklediğinizden emin olmak için yapabileceğiniz şeyler aşağıdadır.

 

Wi-Fi Bağlantınızı Devre Dışı Bırakın ve Etkinleştirin

Bir sorun giderme hilesi, Wi-Fi’nizi devre dışı bırakmak ve ardından birkaç dakika sonra etkinleştirmektir. Bu, kötü bir bağlantının nedeni olabilecek herhangi bir ağ sorununu gidermeye yardımcı olacaktır. Bunu yapmak için Wi-Fi düğmenizi bulun ve kapatmak için üzerine tıklayın/dokunun. Bir süre bekleyin, ardından AÇIK hale getirin. Hotspot üzerinden bağlandığınız internet kaynağıyla bağlantınız kesilirse kaynağa yeniden bağlanın ve hikayeyi tekrar yüklemeyi deneyin.

 

Hücresel/Mobil Veri Kullan

Wi-Fi’niz dengesiz ve zayıf bir internet kaynağına bağlıysa hücresel veriden yararlanabilirsiniz. Wi-Fi’nizi kapatın ve bunun yerine hücresel verinizi açın ve hikayenizi tekrar yüklemeyi deneyin.

 

VPN’yi devre dışı bırak

VPN bir internet kaynağı olarak işlev görür. Bu nedenle ister hücresel veri bağlantısı kullanırken ister Wi-Fi ile internet kaynağına bağlanırken açık olması sorunsuz bir internet deneyimi yaşamanızı zorlaştırabilir. Durumu yönetmek için VPN’yi devre dışı bırakmalısınız. Devre dışı bırakmak için ayarlarınıza gidin.

 

Ağ Ayarlarınızı Sıfırlayın

Ağınızı sıfırlamak, ağınızı cihazınızın yeni alındığı zamanki durumuna geri yükler. Bu, cihazınızın yaşıyor olabileceği her türlü internet sorununu gidermeye yardımcı olur.

 

2. Instagram Çöktü

Instagram, platformun sorunsuz çalışmasını sağlamaya çalışsa da, arada bir sunucu sorunları yaşama olasılığı vardır. Instagram çöktüğünde, platformun her kullanıcısı platformda herhangi bir şey yaparken sorun yaşayacaktır. Instagram hikayenizin yüklenmeme sebebinin bu olduğunu onaylarsanız yapmanız gerekenler aşağıdadır.

 

Instagram’ın Sorunu Düzeltmesini Bekleyin

Instagram sunucusu kapalıysa, duruma basit yaklaşım, sabırlı olmaktan ve sorunun Instagram tarafından düzeltilmesini beklemekten başka bir şey yapmamaktır. Instagram, sunucusunun kapalı kalması nedeniyle çok şey kaybedeceğinden, sorunu çözmek için gece gündüz çalışacaktır. Hiçbir zaman, her şey çözülmeli.

 

3. Hataların ve Yazılım Hatalarının Varlığı

Mobil uygulamalar, yazılım aksaklıklarına ve hatalara eğilimlidir. Çoğu mobil uygulamanın yönetici operatörlerinin, uygulamayı hatasız tutmak için uygulamanın güncellenmiş sürümlerinin olmasını sağlamak için sürekli çalışmasının nedeni budur. Instagram uygulamanızda hatalar varsa, bazı etkinlikleri gerçekleştirmekte zorlanacaksınız. Bu, Instagram hikayenizin yüklenmemesi durumunda geçerli olabilir. Aşağıdakilerden birini veya birkaçını yapın.

 

Uygulamayı yeniden başlatın

Instagram uygulamasını yeniden başlatmak, uygulamadaki aksaklıkları gidermenin bir yoludur. Uygulamayı yeniden başlattığınızda sayfa yenileniyor ve hikayenizi yüklemek gibi yazılım hatasından dolayı gerçekleştiremediğiniz işlemler artık gerçekleştirilebiliyor.

 

Hikayeyi Yeniden Yükle

Hikayeyi yüklemeyi yeniden deneyebilirsiniz. Canlı bir kayıtsa, hikayeyi tekrar yüklemeyi deneyebilmeniz için hikayeyi kaydetmeniz gerekir. Hikayeyi yeniden yüklemeyi denemeden önce başarısız olan ilk denemeyi sildiğinizden emin olun. İlki daha sonra yeniden yüklenebileceğinden ve aynı hikayenin iki kez yüklenmesiyle sonuçlanacağından, iki hikayenin yüklenmesini istemezsiniz.

 

GIF’leri Kaldırın ve Hikayeyi Yeniden Yayınlayın

Özellikle yükleme Samsung cep telefonunun belirli modelleriyle yapılıyorsa, GIF’lerin bazen yüklemeleri etkilediği kaydedilmiştir. Hikayeyi düzenlemeyi ve cihazınızda varsa GIF’leri kaldırmayı deneyin ve hikayeyi yeniden yükleyin.

 

Instagram Web Sürümünü Kullanın

Mobil uygulama size sorun çıkarıyorsa Instagram web sürümünü deneyebilirsiniz.

www.instagram.com adresine gidin ve hesabınıza giriş yapın. Ardından, hikayenizi oradan yüklemeyi deneyin.

 

Uygulamanızı güncelleyin

Güncel olmayan bir uygulama kullanıyorsanız, uygulama mağazanıza gidebilir ve uygulamadaki hataları gidermek için Instagram uygulamasının güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

 

Depolama Önbelleğini Temizle

Uygulamanın depolama önbelleği doluysa, uygulamanın verimliliğini yavaşlatır. Uygulamayı optimize etmek için mobil cihazınızın ayarlarına gidip uygulamanın önbelleğini temizlemek en iyisidir. Ardından, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için hikayeyi yeniden yükleyebilirsiniz.

 

Instagram Uygulamasını Kaldırın/Silin

Sorun devam ederse, Instagram uygulamasını kaldırmanız sizin için iyi olabilir. Bu şekilde, hatasız olması gereken yeni bir tane alabilirsiniz.

 

4. Cihazınızla İlgili Sorun

Hikaye yüklemesini yapmak için kullandığınız cihaz, hikayenin yüklenmemesinin nedeni olabilir. Cihazınız iyi durumda değilse ve çok düşük bir işlemciye sahip olmak veya işletim sisteminin eski olması gibi sorunlar varsa, bu, Instagram’a video veya hikaye yüklemek gibi faaliyetleri gerçekleştirmeyi zorlaştırabilir.

 

PC Kullanarak Hikayeyi Yeniden Yayınlayın

Bilgisayarınız varsa, Instagram web sürümünü kullanarak Instagram hesabınıza giriş yapabilir ve oradan hikayeyi yükleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken hikayeyi telefonunuzdan PC’ye göndermek.

 

Başka Bir Cihaz Deneyin

Başka bir cihaza erişiminiz varsa, hikayeyi yeniden yüklemek için bunu kullanabilirsiniz. Cihaz sorunsa, bu sorunu çözmelidir.

 

 

Instagram Hikayem Neden SSS’leri Yüklemiyor?

 

Yükleme sırasında takılan bir Instagram hikayesini nasıl silersiniz?

Yüklemeyen bir Instagram hikayesini silmek için aşağıdakileri yapın.

  1. Cihazınızın Ana Sayfasına gidin.
  2. Ardından, Instagram uygulamasını yeniden başlatın.
  3. Hikayelere ayrılmış bölüme gidin
  4. Yüklemeyi yeniden denemeniz istenecektir.
  5. Aynı şekilde güncellemenin yakınında üç noktalı bir simge bulacaksınız, simgeye dokunun.
  6. Sil seçeneğini belirleyin.

 

Instagram hikayem neden çalışmıyor?

Bu birçok nedenden biri olabilir Öncelikle, ağ bağlantınız görevi yerine getirmek için yeterince güçlü olmayabilir. Uygulamanız ve cihazınız da sorun olabilir.

 

İlginizi Çekebilir:  İnstagram Hikaye Ses Gelmiyor Sorunu Çözümü

 

Bu içeriğimizde sizlere Instagram Hikayem Yüklenmiyor Sorunu Çözümü hakkında sizlere bilgilere değindik. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir