İnstagram

İnstagram Hikaye Ses Gelmiyor Sorunu Çözümü

İnstagram Hikaye Ses Gelmiyor Sorunu Çözümü nasıl düzeltilir ? sorusunun cevabını arıyorsanız doğru adrestesiniz demektir. Bu içeriği dikkatli bir şekilde okuyarak sizlerde İnstagram ses probleminin üstesinden gelebilirsiniz. Sesler, Instagram hikayelerinin çok önemli bir parçasıdır. Sessiz bir Instagram hikayesi izlemek, hikayenin sahip olmak istediği etkiyi tamamen mahvedebilir. Instagram’ınızdaki hikayelerin sesiyle ilgili sorunlar yaşadığınızda sinir bozucu olabilir . Instagram hikayeleri, Instagram’a yüklenen ve kısa süreli olması amaçlanan görsel içeriklerdir. Genellikle Instagram’da özel bir sütunu olan özel efektlerle küratörlüğünü yapılan içeriklerdir. İyi içerik oluşturucular, bir hikayeye ihtiyaç duyduğu mükemmel dokunuşu vermek için iyi bir ses efektinin eklenmesini sağlamak için zaman ayırırlar. Belirli bir hikaye için yapılan sese, özellikle de hikayenin özünün sese bağlı olduğu bir hikayeye erişmek zorunda olmadığınızı hayal edin. Instagram’da hikayeleri görüntülerken yaşadığınız ses sorununun birkaç nedeni olabilir. O zaman soru şu, Instagram hikaye sesiniz çalışmadığında ne yaparsınız?

 

Bu rehberde öğrenelim.

Instagram Hikaye Sesi Probleminin Nedenleri

Instagram hikaye sesinizin çalışmamasıyla ilgili sorunlar yaşıyorsanız, bunun olmasının çeşitli nedenleri vardır.

Sebeplerden bazıları:

  • Sağlıksız internet bağlantısı
  • Eski Instagram uygulaması
  • Önbellek sorunları
  • Cihaz kurulumu.

 

Instagram Hikaye Sesinin Gelmemesinin Düzeltmenin Yolları

Aşağıda, çalışmayan Instagram hikaye sesini çözmenin farklı yolları bulunmaktadır.

 

 

Sessiz Modu Devre Dışı Bırak

Birçok mobil kullanıcı, cihazlarındaki modun sessiz modda olmasını tercih eder. Hiç kimse, özellikle toplum içindeyken çok fazla gürültü yapan bir cihaza sahip olmak istemez. Bunun dezavantajı, Instagram platformunu başlatmadan önce takas modunu kolayca unutabilmenizdir. Cihazınız Sessiz modda olduğu sürece, Instagram’daki hikayelerde ses olmayacaktır. Bu nedenle, güvenli tarafta olmak için, telefonunuzun Sessiz modda olup olmadığını öğrenin ve modu devre dışı bırakın.

 

Ses Düzeyi ile Sesi Artırın

Kulağa ne kadar basit gelse de, Instagram’daki hikayelerden ses duyamamanızın nedeni, cihazınızın sesini kısmış olmanız olabilir. Düşük veya sessiz olup olmadığını görmek için ses seviyenizi kontrol edin. Bu durumda, cihazınızın ses seviyesini artırın. Bunu yapmak için ses düğmesini kullanabilirsiniz.

 

Bluetooth bağlantısını kes

Mobil cihazlarını sürekli olarak bir Bluetooth parçasına bağlayan kullanıcılar için ses etkilenebilir. Bu bağlantı, cihazlarıyla ziyaret ettikleri herhangi bir platformdan gelen sesin, cihazlarının bağlı olduğu Bluetooth parçasından duyulacağı anlamına gelir. Bir cihaz hala bir Bluetooth parçasına bağlıysa, bu bağlantı açıkken oynatılan Instagram hikayelerinin sesi duyulmaz. Instagram’da hikaye seslerini duyabilmek için mobil cihazınızın Bluetooth ayarlarına gidin ve Bluetooth bağlantısını devre dışı bırakın.

 

VPN Hizmeti

Konum bazında kısıtlanmış sesler var. Bu, bir Instagram Hikayesinin uygulanabilir bir sesi olmasına rağmen, bulunduğunuz yerin sesini duymanıza izin verilmediği anlamına gelir. Bunun gibi sesler için, sese erişmek için bir VPN kullanabilirsiniz. Cihazınızda VPN’i yapılandırın. Ardından, sesi dinleyebilmek için duyulacak sesi destekleyen bir konum seçin.

 

Yeni Giriş

Instagram Story sesiyle ilgili sorunlar, platformdaki akış yükleme, efekt ekleme vb. gibi aksaklıklardan biri olabilir. Hikaye sesinin çalışmaması için başka bir bileşik neden yoksa bunu çözebilecek basit bir teknik, Instagram hesabınızdan çıkış yapmak ve hesaba yeniden giriş yapmaktır. Zaten Instagram platformundaysanız, hesabın menü sayfasına gitmeniz yeterlidir. Ayarlar sütununa gidin ve Oturumu kapat özelliğini seçmek için aşağı kaydırın. Daha sonra, hesaba yeniden giriş yapın ve sesle ilgili sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için bir hikaye oynatmayı deneyin.

 

Instagram Önbelleğini Temizle

Instagram üzerinde yoğun aktiviteler gerçekleştiren ve bu aktiviteler için bir Android cihaz kullanan çok aktif bir Instagram kullanıcısıysanız, depolama önbelleğiniz dolabilir. Bu durumda platformda pek çok şeyi yapmakta zorlanacaksınız ve bunlardan biri de Instagram Stories oynarken ses duyamamak olabilir. Instagram uygulamasının uygulama bilgileri bölümünü açın ve önbelleği temizlemek için depolama ve önbellek bölümüne gidin.

 

Instagram Sürümünü Yükseltin

Bir mobil uygulama olarak, gezinme kolaylığını ve sorunsuz ve dağınık olmayan işlevselliği sürdürmek için uygulama, operatörleri tarafından sürekli olarak yükseltilmektedir. Uygulama güncelliğini yitirdiğinde, belirli özelliklere erişim bir sorun haline gelir. Bu nedenle, uygulamanız güncel olmadığı için Hikayelerden gelen sesleri duymakta sorun yaşayabilirsiniz. Durumu çözmek için Instagram uygulamanızı güncelleyin. Apple Store’unuza veya Play mağazanıza giderek Instagram uygulamasının en son sürüme güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

 

Sessiz Hikayeler

Tüm Instagram hikayeleri arka plan ses efektiyle oluşturulmamıştır. Bazı hikayeler, herhangi bir ses efekti eklenmeden benzersizdir. Bu tür Hikayelerde herhangi bir ses duymazsınız ve ses düğmesi bulunmaz.

Instagram’ı yeniden yükleyin

Birçok şeyi denediğiniz ve işe yaramadığı bir durumda, Instagram uygulamanızı kaldırıp yeniden yüklemeniz gerekebilir. Uygulamanızın birkaç sorunu olabilir. Bu nedenle, şu anda kullandığınızı silip yenisini almak en iyisi olacaktır. Endişelenmeyin, bunu yaparak herhangi bir veri kaybına uğramayacaksınız. Basitçe, Kaldır seçeneği açılana kadar uygulamayı birkaç saniye basılı tutun. Uygulamayı cihazınızdan kaldırmak için Kaldır seçeneğini seçin. Ardından, Play Store veya Apple Store’unuza gidin ve Instagram uygulamasını indirin. İndirme işlemini tamamladığınızda, uygulamayı cihazınıza kurun. Bununla, daha yumuşak bir deneyimin tadını çıkarmalısınız.

Instagram Hikaye Sesi Çalışmıyor SSS

 

Instagram’da neden hikayeleri duyamıyorum?

Genellikle Instagram’da hikayeleri duymanızı engelleyebilecek bir dizi şey var. Cihazınızın sesinin düşük olması, cihazınızın sessiz modda olması veya cihazınızın bir Bluetooth cihazına bağlı olması kadar basit olabilir. Uygulamanız da güncel olmayabilir. Şimdi, belirli bir Öyküyü duyamamanızın nedeni, içinde ses olmaması olabilir. Cihazınızın ses sistemi kötü durumdaysa bu da bir etken olabilir.

 

Instagram hikayelerinde duyulması kısıtlanan sesler var mı?

Belirli konumlarda duyulması desteklenmeyen sesler var. Yani böyle bir ses kullanılıyorsa ve desteklenmeyen bir yerde bulunuyorsanız hikayeyi duymanıza izin verilmeyecektir. Ancak hikayeyi sesi dinlemenize izin veren bir konumdan oynatmayı seçerek böyle bir sese erişmek için VPN yeniliğinden yararlanabilirsiniz.

 

Çözüm

Instagram hikayeleri ses efektleriyle harikadır. Bu nedenle, Instagram’daki Hikayeler sadece görüntülenmemeli ve duyulmalı. Bu nedenle, Instagram’da bir hikaye duymakta zorlanıyorsanız, bunun sebebinin ne olabileceğini öğrenin ve düzeltin. Instagram hikayelerini neden duyamadığınızı belirlemek için sesinizin yüksekliği, cihazınızın modu gibi basit şeyleri kontrol ederek başlayabilirsiniz. Sesi ile Instagram’da Hikayelerin tadını çıkarmalısınız.

İlginizi Çekebilir: Instagram’da Gönderilen Takip İsteklerini Nasıl Görebilirim?

Bu içeriğimizde sizlere  İnstagram Hikaye Ses Gelmiyor Sorunu Çözümü hakkında sizlere bilgilere değindik. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir