İnstagram

Instagram hesabını şikayet ederek kapatma

Instagram hesabını şikayet ederek kapatma hakkında detaylı bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Kodmatik.net adresinden Sosyal Medya mecraları hakkında çok detaylı bilgilere erişebilirsiniz. 

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya hesaplarından biri olan Instagram içerisinde var olan bazı hesaplar zaman zaman kapanmaktadır. Bu kapanmaların tamamı belirli bir sebepten dolayı olmaktadır. Örneğin bir kişiyi taklit eden fake hesap, spam içerik paylaşan hesaplar topluluk kurallarına aykırı olduğu için kapamaktadır. 

Sizleri rahatsız eden, taklit eden bir hesabı kapatmak için yapmanız gereken adımlar aşağıda verilmiştir. Bu adımları izleyerek sizlerde bazı hesapları şikayet edebilirsiniz. 

 

Instagram hesabını şikayet ederek kapattırma

Belirli bir hesabı şikayet ederek kapatmak için öncelikle o hesabın Instagram uygulamasının hangi politikayı ihlal ettiğidir. Bu ihlali tespit ettikten sonra yapmanız gereken tek işlem o hesabı instagram’a bildirmektir. 
 

Instagram hesabı şikayet etme adımları:

  • Şikayet etmek istediğiniz hesabı açın ve sağ üst köşede var olan nokta simgesine tıklayın. 
  • Karşınıza çıkan menü içerisinden rapor seçeneğine tıklayın.
  • Şikayet edeceğiniz hesap sahteyse bu hesap uygun değil seçeneğine tıklayın.
  • Eğer bu hesap bir topluluk kurallarını ihlal ediyorsa: topluluk kurallarını ihlal ediyor seçeneğine tıklayın. 
  • Ardından gerekli açıklamalarınızı İngilizce olarak yazın ve gönderin. 

 Bu aşamadan sonra yapmanız gereken tek işlem beklemektir. Instagram yetkilileri bu hesabı kısa sürede inceleyecek ve gerekli gördükleri durumda kapatacaklardır. 

 

 

Instagram hesabı şikayet edilirse kapanır mı

Topluluk kurallarını ihlal eden her hesap Instagram tarafından kapanmaktadır. Sizlerin yaptığı şikayetlere göre bu hesaplar incelenecek ve kapanıp kapanmaması gerektiğine karar vereceklerdir. Yapılan incelemeler sonucunda hesabın kapatılabileceği gibi kapanmama ihtimali de bulunmaktadır. 

Instagram hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır 

Genellikle bir hesabın kapanması için tek bir şikayet bile yetmektedir. Ancak bazı dönemlerde bir instagram profilinin kapanması için birçok şikayet gerektiği halk tarafından düşünülmektedir. Bu, çoğu Instagram kullanıcısının, Instagram’dan gönderilerinden veya hikayelerinden birinin silindiğine dair otomatik bir mesaj aldıklarında kendilerine sorduğu ve potansiyel olarak hesabınızın yasaklanmasına neden olan bir sorudur. Ne yazık ki Instagram, kaç şikayetin yasaklamaya yol açtığına ve hatta hangi içeriğin Topluluk Kurallarını ihlal ettiğinin nasıl belirleneceğine dair herhangi bir bilgi sağlamıyor. Ancak, hangi içeriğin diğerlerinden daha fazla rapor edildiğini ve kimin rapor ettiğini ayırt edebileceğimiz metotlar vardır.

 

Instagram kaç şikayette kapanır 

Instagram genellikle 10 şikayet sonrasında süreci hızlandıracak ve en kısa sürede kapanıp kapanmaması konusunda bir karara varacaktır. Rahatsız olduğunuz hesabı ne kadar çok şikayet ettirirseniz şansınız o kadar artacaktır. 

 
 
 
 
 

Şikayet ettiğinizde bir Instagram hesabına ne olur?

Instagram genellikle gerçek raporları takip edemez, bu nedenle uygunsuz bir şey yoksa, bildirdiğiniz hesaba muhtemelen hiçbir şey yapmayacaktır. Raporlama genellikle hesabınızın bildirdiğiniz hesabı engellemesine neden olur. O kişiyi tekrar takip etmek istiyorsanız Instagram’da engellemeyi nasıl kaldıracağınızı buradan öğrenin.
 

Dikkatinizi çekebilir: İnstagram yaptığım yorumları görme adımları

Bu yazımızda sizlerle Instagram hesabını şikayet ederek kapatma hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir