İnstagram

Instagram Ağ İsteği Başarısız Oldu Sorunu Çözümü

Instagram Ağ İsteği Başarısız Oldu Hatasında Ne Yapmalıyım?  Instagram sunucusunda instagram çöktüğünde veya internet hızı yavaş olduğunda bu hata görülmektedir. Uygulama da güncelleme veya erişim sıfırlama durumunda bu yazı görülür. Bu içeriği dikkatli bir şekilde okuyarak sizlerde Instagram uygulamasında meydana gelen ağ isteği başarısız oldu sorunu çözümü hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Instagram Ağ Hatası Nasıl Düzeltilir?

Instagram uygulaması üzerinde meydana gelen ağ hatası çözümlerinin tamamı aşağıdaki basamaklarda sizlere aktarılmıştır. Sizlerde bu sorunu çözme aşamasında karşılaştığınız deneyim ve sorunlarını bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. 

1.Instagramı Kullandığınız Cihazı Yeniden Başlatın

Instagram ağ hatasının giderilmesinde cihazı yeniden başlatmak sorunu çözüme ulaştırabilir. Instagram’a yeniden başlatmış olduğunuz cihazla giriş yaptığınızda uygulama çalışıyorsa sorun cihazınızdan kaynaklanıyor olabilir. Sorunu nadiren çözüme kavuşturan bir seçenektir.

2.İnternet Bağlantınızda Problem Olup Olmadığını Kontrol Edin

Ağ hatası sorununun çoğunlukla internet bağlantısından kaynaklı olduğu görülür. Sabit internet (wifi) kullanıcıları bu problemle daha sık karşılaşır. Bu yüzden wifi yerine mobil ağ tercih edilmeli ve sorunun ortadan kalkıp kalkmadığı gözlenmelidir. Sorun çözüme ulaştıysa internet bağlantısının kaynaklık ettiği saptanabilir.

3. Uygulamayı Cihazdan Silerek Tekrar Yükleyin

Instagram uygulamasında farkında olunmadan yanlış ayarlamalar yapılmış olabilir. Uygulama silinip yeniden yüklendiğinde ayarlar ilk haline döner ve yanlış ayarlama ortadan kalkmış olur. Sorunun kaynağı bu ayarlarsa sorun çözülmüş olur.

4.Cihazdaki Tarih ve Saatiniz Güncel Olduğundan Emin Olun

Hata oluşmasında tarih ve saat güncelliği bir sorundur. Tarih ve saatin güncel olmaması güvenli bir durum olmadığından hata vermiş olabilir. Tarih ve saat ayarı güncel olmalı ve cihaz yeniden başlatılmalıdır. Hatanın durumunu gözlemleyiniz.

 

 

Instagram DM Ağ İsteği Başarısız Hatası Nasıl Giderilir?

Instagram DM ağı isteği başarısız olması durumunda internet bağlantınızı kontrol edin. Sabit internet (wifi) kullanıcısıysanız mobil ağa geçiş yapmalısınız. Hata vermeye devam ederse uygulamayı silip yeniden yükleyin. Instagram yüklendikten sonra cihazınızı yeniden başlatarak giriş yapmalısınız.

Mesaj Silinmediğinde Ağ İsteği Başarısız Hatası Nasıl Çözülür?

İnternet bağlantısı veya bağlantının düzgün çalışmaması sorunun kaynağı olabilir. Farklı bir internet bağlantısı tercih edebilirsiniz sorunun çözülmesi için.

 

İlginizi Çekebilir: Instagram Profile Konum Ekleme

Bu içeriğimizde sizlere Instagram Ağ İsteği Başarısız Oldu Sorunu Çözümü hakkında bilgiler verdik. 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir