Eğitim

İngilizce Öğretmeni Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir?

İngilizce Öğretmeni Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir?, İngilizce bilmeyen her yaştan insana İngilizce dil bilgisini öğreten öğretmenlik branşıdır. Bu branşı yapabilmek için İngilizce Öğretmenliği bölümünü okumanız gerekmektedir.

İngilizce Öğretmeni Olmak İçin Hangi Liseye Gitmek Gerekir?

İngilizce öğretmeni olmak için belli bir lise bulunmamaktadır. Fakat lise seçerken dil ağırlıklı ders veren liseleri seçebilirsiniz.

İngilizce Öğretmeni Olmak İçin Hangi Lisede hangi bölüm okunmalı?

Lisede dil konusunda bir bölüm bulunmamaktadır. Fakat sözel alanı seçerseniz İngilizce derslerini daha fazla görebilmektesiniz. Ancak ilk olarak üniversite sınavını ön planda tutarsanız eşit ağırlık seçmeniz gerekmektedir. Çünkü hem Türkçe dersi hem matematik derslerini bu şekilde görebilmektesiniz.

İngilizce Öğretmeni Olmak İçin Hangi derslerin iyi olması gerekir?

İngilizce öğretmeni olmak için bazı derslerinizin iyi olması gerekmektedir. Öncelikle üniversite sınavından ilk oturumu geçmeniz gerekmektedir. Bu oturumda da genel olarak her dersten az da olsa bir net yapmanız gerekmektedir. Bu dersler; Türkçe, matematik, fen bilimleri, tarih, din kültürüdür. Bunlardan ne kadar iyi net yaparsanız toplamdaki puanınıza o derece etki etmektedir.
Bir diğer oturumda ise dil sınavına gireceksinizdir. Bu nedenle İngilizcenizin çok çok iyi olması gerekmektedir. İngilizceyi hayatınızın akışına almalısınız ki daha başarılı olabilirsiniz. Bunun yanında zaten bu bölümü isteyen öğrenciler İngilizcede iyi oldukları için seçmektedir. Bu nedenle rakiplerin önüne geçmeniz için matematik gibi dersleri biraz daha fazla yapmanız gerekmektedir.

İngilizce Öğretmeni Olmak İçin kaç yıl okunur?

En başta 12 yıllık zorunlu eğitimini tamamlamanız gerekmektedir. Sonrasında üniversite sınavına girmeniz gerekmektedir. Burada önemli olan kısım İngilizce Öğretmenliği bölümünde mi okumak istiyorsunuz yoksa İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde mi okumak. Buna karar verdikten sonra tercihinizi yapmanız gerekmektedir. Her iki bölümde 4 yıllık bir eğitim bölümdür. Ancak İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden sonra direk öğretmenlik yapamayacaksınız. Bunun için yüksek lisans yapmanız gerekmektedir. Yani ekstradan 2 yıl daha okumanız gerekmektedir. Tabii bu süre sizin çalışmanıza ve sınavları karşılamanıza bağlı kalmaktadır.

İngilizce Öğretmeni Olmak İçin kaç puan gerekir?

İngilizce öğretmenliği için üniversite sınavına girmeniz gerekmektedir. Üniversite sınavında 2 oturum bulunmaktadır. Bu iki oturuma da girmeniz gerekmektedir. İlk oturumda ortalama bir puan yapmanız yeterli olacaktır. Ancak diğer oturum olan AYT de yabancı dil puanınızın iyi olması gerekmektedir. Bunun dışında İngilizce öğretmeni olmak için üniversitede 2 bölüm bulunmaktadır. Bu bölümlerden ilki İngilizce Öğretmenliği Bölümüdür. Bu bölümü kazanmak için AYT sınavında 335 taban puan almanız gerekmektedir. Bir diğer seçenek de İngiliz Dili ve Edebiyatıdır. Bu bölümü kazanmak için ise AYT sınavından 335 taban puanını almanız gerekmektedir. Önemli olan konu ise İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduğunuz da öğretmenlik yapmak için yüksek lisans eğitimi almanız gerekmektedir. Yüksek lisans için ise ALES ve YDS sınavlarından gerekli olan puanları almanı gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Psikiyatri Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir? 

Bu içeriğimizde sizlere İngilizce Öğretmeni Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir? sorusunun yanıtını verdik. Eğitim Kategorisine Göz Atmayı Unutmayınız. Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir