Eğitim

Hostes Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir?

Hostes Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir?

Bir diğer adıyla kabin memuru, uçuşlarda yolcuların rahatını ve emniyetini sağlamakla görevli çalışandır. Hosteslik mesleği genellikle kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Erkek kabin memurlarına ise host denilmektedir.

Hostes Olmak İçin Hangi Liseye Gitmek Gerekir?

Bu bölümü kazanmak ve mesleğe başlamak için aslında okuduğunuz lisenin çok büyük bir etkisi bulunmamaktadır. Lise sizi üniversite sınavına hazırlayacaktır ancak hosteslik için gerekli kişisel eğitiminizi kendinizin tamamlaması gerekmektedir. Gittiğiniz lise sizi sınava hazırlarken sizin de okul dışında kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir.
Özellikle yabancı dil konusunda sertifikalar almanız gerekir. Bu şekilde yabancı dile özellikle İngilizcenizin çok iyi olması gerekmektedir.

Hostes Olmak İçin Hangi Lisede hangi bölüm okunmalı?

Gideceğiniz liseden sonra önemli olan hangi bölümde devam edeceğinizdir. Lisede 9.sınıfın sonunda sizden alan yani bölüm seçmenizi istenmektedir. Burada şöyle düşünebilirsiniz, TYT de karşınıza çıkacak dersler neler ve bu dersler hangi bölümlerde ağırlıklı gösterilmektedir.
Her dersi eşit bir şekilde görmeniz size fayda sağlayacaktır. TYT her dersin temel konularını içerdiği için de eşit ağırlık bölümünü seçmelisiniz. Böylece fazladan sözel ya da sayısal dersler görmenize de gerek kalmayacaktır.

Hostes Olmak İçin Hangi derslerin iyi olması gerekir?

Ders konusuna geldiğimizde ise sizden bir alanda ya da belli bir derse yoğunlaşmanızı istemeyiz. Ancak üniversite sınavına gireceğiniz için her dersi temelde bilmelisiniz. En önemli ders ise yabancı dildir. Bunun nedeni ise bütün şirketler sizden iyi derecede İngilizce istemektedir.
Bunun yanında diğer dilleri de bilmeniz size rakipleriniz üzerinde büyük şans tanıyacaktır. İngilizce sizin merkezi sınavda işinize yaramıyor ama sonrasında büyük avantaj sağlamaktadır.

Hostes Olmak İçin kaç yıl okunur?

Bu bölümü okumak ve mesleğinize kavuşmak için kaç yıl okumanız gerektiğini anlatacağım. Öncelikle zorunlu 12 yıllık eğitiminizi tamamlamanız gerekmektedir. Bu eğitimi tamamladıktan sonra üniversitelerin ilgili bölümünü kazanmanız gerekmektedir. Kazandıktan sonra 2 yıllık ön lisans bölünü bitireceksiniz.
Bu şekilde okul hayatınız bitiyor ancak asıl olay bundan sonraki dönemde başlamaktadır. Hosteslik bölümü tamamen özel sektörde iş imkanı bulabileceğiniz bir bölümdür. Bunun için de mezun olduktan sonra şirketlere başvuru yapmalısınız. Eğer başvurunuz kabul olursa gireceğiniz şirkette de eğitim göreceksiniz.
Eğitimleri başarı ile tamamladıktan sonra mesleğe başlayabilirsiniz.

Hostes Olmak İçin kaç puan gerekir?

Hostes olmak için öncelikle üniversitede Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümünü okumanız gerekmektedir. Tabii bu bölümü kazanmanız gerekiyor. İki yıllık ön lisans bölümü olan Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümünü kazanmak için üniversite sınavına girmeniz gerekmektedir.
Bu bölümün puanları üniversitelere göre değişmektedir. Üniversite sınavının TYT alanından aldığını puan ile tercih yapılabilmektedir. Özel, vakıf, devlet üniversitelerine göre puanlar farklılık göstermektedir. Ancak şu unutulmamalıdır ki kontenjanlar kısıtlı olmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Cerrah Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir? 

Bu içeriğimizde sizlere Hostes Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir? sorusunun yanıtını verdik. Polislik mesleği ile alakalı sorularınızı bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir